Pardus'un Debian tabanlı dağıtım sürümlerinin 2 deneme sürümü yayınlandı

Başlatan sezmen, 10 Kasım 2012 - 22:52:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sezmen

Pardus'un Debian tabanlı dağıtım sürümlerinin 2 deneme sürümü yayınlandı, link aşağıda.

ftp://depo.pardus.org.tr/qetujgda/2012rc2/tr/
Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

alorak

Kurumsal - Fatih ve RC2 sürümleri arasında fark var mıdır? Varsa tam olarak nelerdir öğrenebilir miyiz?
özgürlük için

cos

Anladığım kadarıyla kurumsal kurumlar için hazırlandığından programların en son sürümü yok. Fatih akıllı tahtalar için hazırlanmış. Dokunmatik ekran için bir program devrede. Rc ise bireysel kullanıcılar için. Debian'dan ne farkı var derseniz depodaki özel havuz programlarına bakabilirsiniz.

MehmetNuri

cos

MehmetNuri

med_cezir91

Ulusal işletim sistemi projesi durduruldu diye biliyordum anlaşılan yola devam kararı alındı ne güzel bir haber.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Şubat 2013 - 21:14:44

Pardus-Anka da güzel isimlendirme olmuş,Anka küllerinden doğan şu efsanevi kuş değilmiydi :).
İndirip denemk için can atıyorum.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

heartsmagic

Burada bahsi geçen Anka projesi değil, Debian tabanı ile yola devam eden TÜBİTAK destekli Pardus projesidir. Anka ise topluluğun sahip çıktığı eski Pardus temelli projedir: http://www.pardus-anka.org/
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MehmetNuri

Debian tabanlı ve Tübitak bünyesinde geliştirilen Pardus u ftp://depo.pardus.org.tr/ISO/2013rc/tr/ adresinden indirebilirsiniz. Kurumsal , server ve kişisel ve fatih projesinde kullanılan isolar var içinde

tefoski

- Bu vesile bir duyuru;

- Sorunlu ekra kartı sürücüleri için .deb li Linux Pardus çözüm OLABİLİR,
- birçok ekran kartını otomatik TANIYOR ...

- Linux Ubuntu kadar mükemmel olmadığını,
- düşük işlemci ve ram kapasiteli bilgisayarlar için daha uygun ve
- henüz RC sürüm olduğunu belirtirim ...

ftp://depo.pardus.org.tr/ISO/2013rc/tr/ (ftp://depo.pardus.org.tr/ISO/2013rc/tr/)

BirDost

cos