Angry Birds Star Wars Wine

Başlatan bigbang, 09 Kasım 2012 - 17:08:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bigbang

Arkadaşlar malum 8 Kasım itibariyle Angry Birds Star Wars sürümünü çıkardı. 5 euro karşılığında oyunu satın aldım. Wine ile kurdum ve rahatça oynuyorum. Yalnız oyunu wine ile kuracak olan arkadaşlar öncelikle Wine ayarlarında Windows sürümü yazan yeri Windows 7 olarak ayarlasınlar.Oyundan bir ekran görüntüsü aldım. Tamamen kendi bilgisayarımdan. Oyunu satın almak isteyenler ise buradan satın alabilirler. http://shop.angrybirds.com/eu/games/pc-games/angry-birds-star-wars-pc-version.html#.UJ0auJtlWcE

İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

KemalALKIN

Ek bir paket kurmadan açmışsınız sanırım. Kullandığınız WineHQ sürümü kaç acaba ? Birde belirtmek isterim HD olmayan angry birds oyunları ücretsiz olarak Android Google Play Store üzerinden edinilebiliniyor. Android'i bu yönden sevdim :D. Bayağı kolay geçiliyor bölümler bu seride.
www.tckemal.ist

burk

Duyurular için teşekkürler arakdaşlar :)

bigbang

Evet hiç bir ek paket kurmadım. Sadece oyunu satın alıp verilen lisans numarasını girip aktif ettim ve o şekilde oynuyorum. Wine sürümüm 1.4. Son Angry Birds oyunları Windows Xp ile çalışmıyor o nedenle de ayarlar kısmında Win7 seçerseniz bir sorun çıkmaz. Ayrıca haklısınız bölümler oldukça kolay. 3 yıldız almak hiçde sorun olmuyor.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.

KemalALKIN

bigbang

WineHQ 1.5.17 ppa deposuna girince onunlada bir deneyip performans farkı oluşacak mı diye bir göz at derim. Her yeni sürüm geliştirme sürümüde olsa müthiş fark ediyor.
www.tckemal.ist

bigbang

O sürümüde denediğimde bildiricem kesinlikle.

KemalALKIN

bigbang

10 saat önce ppa deposuna yeni winehq 1.5.17 girmiş deneyince yaz buraya :).
www.tckemal.ist

bigbang

Tamam biraz işim var ama deneyeceğim mutlaka ama anlamadığım birşey var Wine resmi sitesinde hala beta aşamasında görünüyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Kasım 2012 - 17:25:56

Şimdi PPA satırını ekledim wine'ın ama herhangi bir güncelleme falan görmedi. neyse bakalım yüklerim bişekile ama dediğim gibi sitesinde hala beta olarak görünüyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Kasım 2012 - 17:51:48

@KemalALKIN şimdi kurdum Wine 1.5.17 sürümünü. Ben Windows tarafında Urban Terror oyununu kurulum yapmadan oynuyordum. Aynı klasörü ordaki kayıt bilgilerim kaybolmasın diye Voyager üzerinde Wine ile çalıştırıyordum. Intel tümleşik ekran kartım var ve grafikleri orta düşük seviyede oynuyordum takılmalar olmasın diye. Wine 1.5.17 yükledikten sonra grafik ayarlarını orta seviyede oynayabiliyorum 1600x900 çözünürülükte. Angry Birds'te ise çok fazla birşey farketmiyor zaten oyunun kasacak bi tarafı yok ama Trackmania Nations ve Trackmania United'da da bir takılma olmadan oynayabiliyorum şu an. Sana da teşekkür ederim yenisürümü bana bildirdiğin için.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Kasım 2012 - 17:55:10

Yalnız Angry Birds'te wine yeni sürüm ses sorunu çıkartıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Kasım 2012 - 22:36:54

Ne oldu bilmiyorum ama maç izlerken kapatmıştım bilgisayarı tekrar açtığımda ses sorunu da kalmadı :)

KemalALKIN

bingbang

Demekki senin ses plugin - alsa vb. hata verip kapanmış özellikle kde üzerinde olurdu. Eğer gene olursa wine ayarlarındaki ses kısmını ellemediğinden emin ol. Xp modu ilede deneyebilirsin.
www.tckemal.ist