Linux Türkiye

Başlatan Linux, 09 Kasım 2012 - 06:04:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux

Merhaba arkadaşlar, yurt dışında olmam nedeniyle uzunca bir süredir site ile ilgilenemedim ve site yayında değildi.

Bir daha ayrı kalmamak ümidiyle, siteyi tekrar aktif ettik. Güncel Linux ve özgür yazılım haberlerini kullanıcıların rahat bir şekilde takip edip okuyabilmesi için biraz sade ve görsel olarak güzel bir tema ayarladık. Günlük olarak, tabi eskiye nazaran çok daha düşük bir oran ancak sayılar mühim değil amaç Linux kullanımını ve kullanıma teşfikini, katılımını sağlayabilmek ; 1000-1500 ziyaretçiye özgür yazılım haberlerini sunuyoruz. Aramıza yazar olarak katılmak isteyen arkadaşlar, sunum, haber, bilgi, belge paylaşımı yapabilirim diyen arkadaşlarımıza da her zaman kapımız açıktır. Bizi takip eden arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

http://www.linux.net.tr/

odyssey

Hayırlı olsun
Elbette yardımcı olmak isteriz
Ancak gördüğüm kadarı ile özgür bir yazılımı tanıtmak için özgür olmayan bir yazılım kullanmışsınız
Bu bir ironi oluyor yanılmıyorsam
Gerçi bu elbette ki sizin tercihinizdir ancak gönlümüz özgür bir yazılım kullanmanızdan yanadır

Linux

merhaba arkadaşlar var mı, bizi takip eden ? : )

ct

Bir siteden bahsedilmiş ama bağlantı göremedim ben.

Linux

@ct ; aksilik bu ya gece 2'e geliyor uyku sersemliğinden bağlantı adresini eklemeyi unutmuşum. Erken cevap vermen iyi oldu ki, çabuk fark ettik : )

ct

Alıntı yapılan: Linux - 03 Şubat 2013 - 01:51:07
@ct ; aksilik bu ya gece 2'e geliyor uyku sersemliğinden bağlantı adresini eklemeyi unutmuşum. Erken cevap vermen iyi oldu ki, çabuk fark ettik : )

Sitenin yayın hayatında başarılar dilerim. Düzenleme için teşekkürler.

meda

Böyle bir siteye gerçekten ihtiyaç vardı.Umarım hayırlı ve güzel işler işler için vesile olur.Birçok kullanıcı için faydalı olması dileğiyle ...
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

freeman

Aslında dünyadaki tüm Linux sitelerini barındıran, yani bunlara link veren bir site olsa güzel olmaz mı? Tabi ki önemli siteleri. Hangi sitelerin yayınlanacağına editörler karar verir. Dediğim biraz zor birşey ama böyle birşey yapılsa, tüm sitelerin tek bir adreste toplanması çok iyi olur.
(Ya da var ben bilmiyorum.)
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

ahmet_matematikci

Faydam olur mu bilmem ama sitenizde bize ulaşın kısmından mail attım.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

Linux

@shadow. güzel düşüncen için teşekkür ederim.

@ahmet_matematikci iletişime geçtim sizile,

@KaganIsmail ; düşünce güzel ancak, haberlerin Türkçeleştirilmediği sürece, Türkiye'de Linux ve özgür yazılım kullanımının artmasını sağlamadığı sürece önemli siteler diye tabir ettiğiniz tüm sitelerin içeriklerini yayınlasak bile bize bir katkısı olacağını zannetmiyorum. Kaldı ki zaten, o sitelerden alıntılanan haberleri Türkçeleştirip yayınlıyoruz. Bilmem yanlış mı düşünüyorum ?

ahmet_matematikci

Ülkemizde yabancı dil konusunda hala büyük sıkıntılar var. İşin kötü tarafı İngilizce öğrenmede güçlük çekildiği gib
Türkçe konuşma ve yazmada unutuluyor. Bu konuda her linux sitesi mitoz bir bölünerek çoğalmadır.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

myilmaz

Linux

Merhaba arkadaşlar, hosting şirketinde yaşanan bir sıkıntıdan dolayı bazı yazar arkadaşlarımızın hesapları silindi, yazıların güncel yedekleri olduğu için içeriği kurtardık ancak hesapları kurtaramadık, bu kapsamda eski yazar arkadaşlarımız bize yazın sayfasından iletişim  kurup hesaplarını tekrar açtırabilirler.

Bu arada tasarım da biraz değişikliğe gittik nasıl buldunuz arkadaşlar,  görüş ve önerilerinizi alabilirmiyim : )

Felâsife

Öncelikle geçmiş olsun, sonrasındaysa ana sayfa hoş görünüyor, forum kısmındaysa o turuncu parlak renk yerine, daha pastel veya gri tonlarda renk seçebilirsin, portalla daha uyumlu olur.
Ayrıca portala da üstten link vermelisin.

Portaldaysa kullandığın font ta sanırım Türkçe sıkıntısı var, ş, İ gibi, el atarsan iyi olur.
Son olarak portalda çıkan haberlerin kelime limiti ne kadar bilemiyorum ama onu daha az verirsen hepsi orantılı durur, sayfa boyuda kısalır, sayfa yük. çok bence. :)

Kolay gelsin.

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Linux

Alıntı yapılan: Felâsife - 10 Ağustos 2013 - 20:26:50
Öncelikle geçmiş olsun, sonrasındaysa ana sayfa hoş görünüyor, forum kısmındaysa o turuncu parlak renk yerine, daha pastel veya gri tonlarda renk seçebilirsin, portalla daha uyumlu olur.
Ayrıca portala da üstten *bağlantı vermelisin.

Portaldaysa kullandığın font ta sanırım Türkçe sıkıntısı var, ş, İ gibi, el atarsan iyi olur.
Son olarak portalda çıkan haberlerin kelime limiti ne kadar bilemiyorum ama onu daha az verirsen hepsi orantılı durur, sayfa boyuda kısalır, sayfa yük. çok bence. :)

Kolay gelsin.

Görüş ve önerilerin için teşekkür ederim, Google Font kullanıyordum ve o font benim sistemimde yüklü olduğu için Türkçe karakterlerdeki sorunu görememiştim, uyarından sonra farklı bir sistemden girip kontrol ettiğimde gördüm sorunu.
Şuan için Google Font Latin Extented desteği ile Türkçe karakterler düzeldi (gördüğüm ve test ettiğim kadarıyla).
Yine tavsiyen üzerine forumdaki renkleri değiştireceğim. kelime limitlerini henüz ayarlayabilmiş değilim hepsini aynı hizaya sokamadım malesef biraz uğraştıracak sanırım.

Düzenleme: kelime limitlerini de ayarladım söylemiş olduğun gibi daha ortantılı hizaya sahip oldular.

gamelear

şuan yine yayında değil sanırım

neynefes

[mention=623567]@gamelear[/mention] tüm başlıklara yorum bırakma nedeniniz nedir? Sadece bu başlığı kastetmiyorum.

gamelear

benimi takip ediyorsunuz :D tüm başlık derken 11 iletim var koskoca forumda 11 başlıkmı var :)

plazma

Özellikle pasif başlklara etkin olmayan cevaplar gönderiyorsunuz, sizce bu normal mi?