ınput not support hatası

Başlatan sireno52, 09 Kasım 2012 - 00:26:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar ekran kartım  pert  olduğu için   yenibir ekran kartı alayım dedim   ekran kartı almışken yanına iyi birde monitör alayım dedim ve gittim  gigabyte gtx 680 oc modelini aldım  http://www.gigabyte.com.tr/products/page/vga/gv-n680oc-2gd/     monitör olarakta   AOC 23- LED 1920 x 1080,5ms    http://www.gokkusagibilgisayar.com.tr/asp/product/70340/AOC-23-LED-1920-x-1080-5ms-parlak-Siyah-Monitor-3D-DVI-HDMI-Speakerli#        sorunuma gelince   ubuntu  ekran kartın ayrıntılar bölmünde bilinmeyen olarak gösteriyor  birde   ekranda siyah bir küçük pencere var kendi kafasına göre ekranda dolaşıyor   içinde de şöyle bir yazı var  (ınput not support  ) google de cevirdim (giriş desteği yok ) anlamına gelıyormuş birde unutmada  ekran kartım monitöre HDMı kablosuyla bağlanıyor bu soruna bir çözüm varmı
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

matrax_41

/etc/default/grub dosyasındaki #GRUB_GFXMODE=640x480 satırının başındaki # işaretini kaldır. Karşısındaki çözünürlük değerini de monitörünün çözünürlüğüne ayarla. Daha sonra sudo update-grub komutu ver.

sireno52

senin o dediğinide denedim olmadı sanırım ekran kartı driverleriyle ilgili bir sorun bu zira   kubuntu kurdum ondada aynı hatayı verdi yalnız  nvidia  310 paketlerini kurunca ınput not support yazısı kayboldu  ama kubuntuya alışkın olmadığımdan dolayı   ubuntuya geri döndüm   synaptikten   nvidia 310 paketlerini yükledim  ekran çözünürlüğü 1920X1080  oldu ekrandaki ınput not support yazısıda kayboldu buraya kadar * her şey normal   normal olmayan ise  nvidia 310 paketlerini kurarken compiz coktü diye uyarı aldım  hata raporu gönderdim  neyse güncellemeyide yapıp bilgisayar yeniden başlattım  ne olduysa ondan sonra oldu  ekran küçüldü ekrandaki   her şey silindi sadece  tema kaldı  ekran çözünürlük ayarlarına gireyim dedim    ekran cözünürlük ayarı leptop ayarımıdır diz üstü ayarımıdır işte o ekrana dönüştü hiç birini yükseltemiyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Aralık 2012 - 22:32:07

şu  an kubuntu üzerinden yazıyorum    ve ubuntuda yaşadığım sorunların hiç biri kubuntuda yok ekran kartımıda kurdum    herşey gayet normal  şu an  kubuntu 12.10 kullanıyorum ubuntu 12.10 kurduğum zaman pc zapıtıyor şu anhiç bilmediğim bir masa üstünü kullanıyorum  bayağı zorlandım desem yeridir ilk başta kılavye sorunum vardı onu zar zor düzaltim ekran kartı olayıda tamam bir tek depo olayı karmaşık geldi ilk başta   onada yavaş yavaş alışacağız galiba   :) 
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )