FlareGet

Başlatan muradisdan, 08 Kasım 2012 - 15:00:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

muradisdan

Forumda biraz araştırdım ama bu program hakkında bi kaynak bulamadım. Varsa ve ben görmediysem kusura bakmayın . . .
Flashget'e epey benziyor. Bu tarzlarda bi indirme yöneticisi arıyorsanız bence bu program beta olmasına ramen gayet başarılı. Bu programı denemeden önce sadeliğinden ve kullanım kolaylığından ötürü wget kullanırdım. Ama FlareGet peformansıyla beni etkilemeyi başardı. Mozilla firefox flashgot eklentisi ile kolayca bağlanabiliyor. Ubuntu yazılım merkezinden kurabilirsiniz.
web sitesi: http://www.flareget.net16.net/

krwlng

Ellerine sağlık anlatım için, benim aradığım en büyük özellik idm'deki flash içerikli vidyoları yakalama özelliği, ama şuan bunu yapan bir uygulama yok sanırım.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Ninoslayer

Sağolasın gayet güzel bir programı benziyor fotoraflardan.

hckr

Alıntı yapılan: krwlng - 08 Kasım 2012 - 15:07:21
Ellerine sağlık anlatım için, benim aradığım en büyük özellik idm'deki flash içerikli vidyoları yakalama özelliği, ama şuan bunu yapan bir uygulama yok sanırım.
Denemişsinizdir zannedersem ama Video DownloadHelper ve bir indirme yöneticisiyle istediğinizi karşılayabilirsiniz ya da bu istediğinizi karşılamıyor mu?

krwlng

@hckr, benim asıl aradığım özellik, idm gibi dosyayı parçalara bölerek çoklu indirme yapması ve her vidyo içeriğini tanıması, yani işin özü idm'nin linux sürümü olsa iyi olurdu, olmaması sorun değil bir şekilde işimi hallediyorum. FlareGet gayet güzel bir uygulama ilerleyen zamanlarda benim aradığım özel istekleri de karşılayacağından eminim.

hckr

@krwlng Bilmiyorum daha önce VideoDownload Helper eklentisini denediniz mi ancak söylediğim eklenti istediklerinizi karşılıyor bu eklenti ile dilerseniz firefox'un bir eklentisi olan Down Them ALL! eklentisi ile yine dosyaları parçalayarak(parçalamaktan kastınız çoklu thread açarak indirmek) indirirsiniz ya da dilediğini parçalayarak indirme isteğinizi karşılayan farklı bir indirme indirme yöneticisi(Kget,bu başlıktaki Flareget...) kurarsınız(Firefox Flashget eklentisinde bu indirme yöneticisini seçmeniz/tanımlamanız gerekiyor sadece bir kez.)

krwlng

@hckr, uzun zaman önce, neredeyse kullanmadığım eklenti ve indirme yöneticisi kalmamıştı, hepsinde mutlaka bir sorun çıktı, ya hız ya vidyoları tanımıma sorunu ya yarıda kesilme, yani anlayacağınız çok rezillik çekmiştim, bu yazdıklarınızdan sonra belirttiğiniz şekilde tekrar deneyeceğim, umarım bir şeyler daha iyi olmuştur ben denemeyeli.

hckr

Alıntı yapılan: krwlng - 09 Kasım 2012 - 00:11:58
@hckr, uzun zaman önce, neredeyse kullanmadığım eklenti ve indirme yöneticisi kalmamıştı, hepsinde mutlaka bir sorun çıktı, ya hız ya vidyoları tanımıma sorunu ya yarıda kesilme, yani anlayacağınız çok rezillik çekmiştim, bu yazdıklarınızdan sonra belirttiğiniz şekilde tekrar deneyeceğim, umarım bir şeyler daha iyi olmuştur ben denemeyeli.
İnternetten video indiren biri değilim ancak DownloadHelper eklentisi ünlüdür ve az önce denedim youtube'da ve kendi açacağım kişisel sitemin ilk örneğindeki HTML5 oynatıcıda otomatik yakalıyor youtube ile tam uyumlu tüm çözünürlükleri siz oynatmasanız bile anında görüyor.İndirme yöneticisi olarak tavsiyem DownThem ALL!(DTA)'dır.Eğer DownThem ALL! kullanmak istemezseniz flashgot eklentisi ile firefox'u flareget'e bağlayacaksınız bağlaması gayet basit seçiyorsunuz sadece o kadar.

Uyarı: DTA Yöneticisi varsayılan olarak dosyaları indirdikten sonra listesinden kaldırır.Listede hep durmasını istiyorsanız bu ayarı seçmelisiniz.

muradisdan

En önemli kısmını söylemeyi unutmuşum kusura bakmayın  :) . FlareGet isteğe göre parçalı indirme yapabiliyor (32 parçaya kadar).
Neden bilmiyorum ama bende çok verimli çalıştı windowstayken idm kullanırdım. Flaregeti flashgot ile bağlayınca idm den çok daha verimli çalıştığını rahat rahat söyleyebilirim. Sürekli download yaptığım için denemediğim indirme yöneticisi, torrent programı kalmamıştır. Daha çok torrent ağırlıklı indirme yapsamda ara sıra indirme yöneticileride lazım oluyor şuanki favorim flareget.
Flaregette şuan tek istediğim özellik orbitteki grab++ menusü olurdu. Sebebi orbitte çoklu video indirmesi yapmamız gerektiği zaman grab++ da biriktirip hepsini aynı anda başlatmak çok pratik oluyor, zaman kazandırıyor. Onun dışında bi eksik görmüyorum. Tabi henüz beta aşamasında zamanla gelişecektir. Bence bu haliyle bile çok iyi.

krwlng

Flareget gayet güzel fakat önceki mesajlarımda belirttiğim bir durum yine canımı sıkıyor, bir televizyon kanalının eski bölüm dizilerini izlemek için açtığı sayfadan idm ile arkadaşımın makinesinden sorunsuzca bölüm indirebilirken, birçok Firefox eklentisi denememe ve bu eklentileri flashgot aracılığı ile Flareget uygulamasına bağlamama rağmen indirme işlemi başlarken hep hata verip duruyor. Bunu biraz araştırdım, bu televizyon kanalı bağlantının bir istemci tarafından bağlanıldığı anda o bağlantıyı tek kullanımlık yapmak için bir güvenlik önlemi almış, idm ile bu durum kolayca aşılıyor, fakat Firefox eklentileri vidyoyu site üzerinde yakalamasına rağmen indirme aşamasına geçince yetki hatası gibi bir hata ile duruyor. Otur siteden izle diyenler çıkabilir, haklısınız fakat internet olmayan ortamlarda farklı cihazlarla izlemem gerekiyor bazen, bu durumda işe yaramıyor tabi bu işlem. Çözebilen varsa yazarsa memnun olurum. Televizyon kanalını yazmadım ama "Amirim" bu kanalda çıkıyor desem herkes anlar sanırım :)