[Çözüldü] Voyager linux kurdum ama açılışta grub ekranı gelmiyor ?

Başlatan sedat1661, 04 Kasım 2012 - 22:39:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedat1661

Merhabalar.
Biraz acilen cevap alsam fena olmayacak hani  :(
Dün win 7 nin yanına kurmuş olduğum voyager linux 12.04 ü  win 7 üzerinden easybcd ile kaldırdım. Böylece linux ön yükleyicisinde bu şekilde kaldırmış oldum.
Az önce indirdiğim voyager linux iso kalıbını 2 gb lik sd kartıma unebootin ile yazdırıp yeniden başlatıp kuruluma geçtim. * her şey tamı tamamına seçildi ( voyeger için60 gb lik bir bölüm ayırdım ve win 7 yanına kurulum yap dedim ve kurulum- önyükleme yerini aynı yer seçtim ). Kurulumu tamamladı ve yeniden başlattım.
Fakat *bilgisayar açılınca direk win 7 açıldı. Ortalıkta grub filan yok. Hemen voyager ı kurduğum bölüme baktım , disk dolu ve kurulmuş ama gelgelelim açılıta çıkmıyor.

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
İyi geceler.
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)

neneki

Grub2 yi yeniden kurup voyager a ulaşabilirsin gibi geldi. Birde windows 7 ön yükleyicisini kullanmak istiyorsun? Easybcd'nin web sitesinden bunada bakabilirsin.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Yeniden_Grub2_Kurulumu
http://neosmart.net/wiki/display/EBCD/Ubuntu

bigbang

Bilgisayarında harici bellek varmı. Bazen yüklerken yükleyiciyi harici belleğe kuruyo o zaman göremiyorsun grub ekranını. Benim başıma gelmişti bir kere bu şekilde halletmiştim.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

sedat1661

Herkese teşekkür ederim . Kendim ettim kendim buldum ve çözdüm sonunda.
Aslına benim gibi win 7 ile birlikte linux kullananlar için bulunmaz bir nimet bu easybcd.
Şu an sanki linux u wubi ile kurmuşum gibi açılışta win 7 ve voyager linux çıkıyor.
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)