Kısıtlı sürücü kuramıyorum

Başlatan kaosfeyk, 04 Kasım 2012 - 16:43:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaosfeyk

Merhaba arkadaşlar ben driverı yükledim enable etmem gerek yalnız bir türlü enable edilemedi backtrack 5 te. Komut satırından yapabileceğim bir şey varmı? Resim burada

bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

if

@kaosfeyk, ne sürücüsünü nasıl yüklediniz? O görüntüdeki kısımda görünmez sizin ayrıca yüklediğiniz sürücü. Orası Ubuntu'nun sunduğu kısıtlı sürücüler içindir.

Bu arada, "driver" yerine sürücü; "enable" yerine etkinleştirmek (ya da daha uygun bir Türkçe kelime de olabilir) kullanırsanız memnun olurum.

kaosfeyk

Evet bunları Ubuntu yazılım merkezinden yükledim uyardığınız için teşekkürler. synaptic veya konsol dan neleri yükleyerek bu sorunu aşabilirim? compiz config olması için.
Hardware sürücü jockey gtk , Nvidia binary X.org sürücü version 185 , İODBC Sürücü Manager , x.org x server -- AMD/ATI display sürücü wrapper ( debugging symbols) , AMD/ATI display sürücü wrapper , find obsolete nvıdıa sürücü , nvclock-gtk ,firmware for nvidia graphics cards , nvidia-current-modaliases
Desktop effects could not be enabled diye bir ekran çıkıyor karşıma.
bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

heartsmagic

Ubuntu kurup kullanmaman için bir sebep var mı?
Tersten sorayım soruyu, Backtrack kullanman için sebebin nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kaosfeyk

Backtrack uygulamalarını kullanıyorum .. Ubuntu kullandım zamanında Ubuntu da olmayan uygulamalar backtrack te var. açıkçası tek nedenim bu.

if

@kaosfeyk, durduk yere ne diye sürücü kuracaksınız? Bakalım ihtiyaç var mı: lspci çıktısını buraya geçin.

Bu arada, Backtrack'de kullanıpta Ubuntu'da kullanamayacağınız bir uygulama olduğunu sanmıyorum.

kaosfeyk

Sürücüyü aktifleştirmek istiyorum çünkü compiz config ayarları yapılamadı . neyse bilgisayarım üç ile dört gündür hemen hemen böyle ubuntuya geçersem sosyal mühendislik ve exploit uygulamalarını kullanabilirmiyim. yada soruyu şöyle sorayım yine ağ problemi ile karşılaşırmıyım ubuntu internete network manager ile mi bağlanıyor?

if

Kullanabilirsiniz. Sorun yaşar mısınız kurulunca görmek gerek ki Ubuntu'yu kurmuşsunuz bu yüzden konuyu kilitliyorum.

Bu arada, iletilerinizi imlâ kurallarına uygun olarak yazarsanız memnun olurum.