Fedora da bootlader kurulumunda hata

Başlatan naman44, 02 Kasım 2012 - 02:02:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

naman44

merhaba arkadaşlar fedora 17 yi usb den asus eee pc me kurdum fakat son kısımda dev sda ya  bootloader kurulumu başarısız diyor ve yeniden başlatınca açılmıyor dev sda 1  e de kurmayı denedim ama olmadı
sanırım grub kurulmamaış bunu nasıl tekrar kurabilirim

cagriemer

Yeniden GRUB2 kurulumu basligimiz surada, http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13415.0

Yalniz ilk seferde nicin kurulum basarisiz oldu bunu irdelemek gerekiyor. Cunku kurulamamasinda bir neden varsa verdigim baglantida anlatilan yontemler de ise yaramayabilir.

naman44

ilk kurulum değil defalarca denedim aynı sonuç  izin verilern tüm seçeneklerle denedim nerdeyse

cagriemer

Peki Fedora'yi kurarken onyukleyiciyi secmediginizde Ubuntu kurulumunuz GRUB'i guncelleyince taniyormu sistemi?

naman44

ubuntu kurulumu derken ben usb ye yazdirdim fedorayi unetbootin ile use all space dedim tum hdd yi fedora icin olusturdu lvm kullanarrak da denedim kulanmadan da booloader iin 2 secenek vardi dev sda  ve dev sda1 her ikisi icinde denedim olmadi

cagriemer

Profilinizde Ubuntu 11.10 yazinca yanina kurmaya calisiyorsunuz diye dusunmustum. Ubuntu kurulumunda boyle bir sorun yasamiyorsunuz degil mi?