ubuntu initramfs sorunu

Başlatan ByBaLY0Z, 01 Kasım 2012 - 16:18:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ByBaLY0Z

Merhabalar ,

Diğer bilgisayarımda böyle bir sorunla karşılaştım . Sizce sorun nedir ? Sorunun çözümü varmıdır ?

ByBaLY0Z

Merhabalar ,

Bugün açmıştım konuyu sanırım silindi hiç araştırma yapmadan açtığım için .Sürüm 10.4 . Bu sorunla ilgili biraz araştırdım açıkcası kafam karışık bunu düzeltmek için CD'den kurmak mı gerekiyor vs. yani işin mantığını tam anlamış değilim * herkes bir yorum yapmış doğal olarak .
Resimi koyuyorum tam manasıyla anlaşılsın diye .NOT : Özür dilerim konu alttaymış konuyu açış şeklimden dolayı sanırım tam anlaşılamamıştır.Yardım ederseniz sevinirim .

heartsmagic

@ByBaLY0Z, konuların silinmez. En fazla başka bölümlere taşınır. Tekrar konu açmadan önce profilinden konularını/iletilerini görüntüleyebilirsin.

Bu sorun ne zaman oluyor? Sistemi kuruyorsun ondan sonra mı, kuruluma geçmeden mi, ne zaman? Nereden kurulum yapmaya çalışıyorsun? ISO'nun md5 bütünülüğünü denetledin mi, ISO'yu eğer CD'ye yaktıysan hangi hızda yaktın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ByBaLY0Z

Evet kusuruma bakmayın orda hatalıyım .

Konuya gelirsek  , bu normal yüklüydü pcde Yani yüklerken vs karşılaşmadım. sadece ubuntu kurulu pcde.bir sabah açtığımda böyle bir sorunla karşılaştım şuanda araştırıyorum yabancı sitelerde vs. çok farklı yöntemler vs var yani işin mantığını tam anlamadım .

Yani ubuntu açılmıyor böyle bir sorun çıkıyor.

heartsmagic

Forumda benzer şikayetler ve çözümleri mevcut. Örnek bir başlık:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=26211.0

Kısacası Canlı CD ile bir Ubuntu açacaksın, hiçbir bölümü bağlamadan fsck yapacaksın. Orada örnekleri de var. Ubuntu kurulu bölüm neresiyse ona göre değişiklik yaparsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ByBaLY0Z

Tamam  anlaşılmıştır , teşekkür ederim .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Kasım 2012 - 01:55:20

Peki usbden başka bir sürüm veya dağıtım yüklesem bu sorunu aşmam mümkün mü ?

ebubekirs

Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

ByBaLY0Z

Ne yapmalıyım çıkan sonuçlar bunlar ?

ekremsenturk

sudo kullanmadan gir komutları.

ByBaLY0Z

ekremsenturk

Alıntı Yapmkdir dev
mkdir sys
mkdir proc
Komutlarını gir, ve ne cevap veriyor bir bak. Hiç bir yanıt vermiyorsa
reboot
komutu ile sistem'i yeniden başlat. "Zaten mevcut, hiç bir işlem yapılmadı" benzeri bir yanıt alırsan, ubuntu'yu yeniden kurmak düşer.

ByBaLY0Z

Aldığım cevap ; cannot create directory "dev" file exists

Ubuntuyu yeniden kurarken farklı bir yol mu izlemek gerekiyor bu sorun nedeniyle ?

cagriemer

fsck komutunu canli CD uzerinden yurutecektiniz. Siz kurulu sistemde bu islemi yapmaya calisiyorsunuz. Sistem bir nedenden oturu acilmadigi icin busybox'a dusuyor. Orada da fsck diye bir komut yok yanilmiyorsam.

ByBaLY0Z

Hocam tm girdim , ve sadece
sudo fsck /dev/sda5

Komutunu verdim ama hala not found diyor.

cagriemer

Sistemi CD ile baslattiysaniz su anda masaustunde olmalisiniz. Ucbirimi acip su asagidaki ciktiyi verir misiniz?

sudo fdisk -l

ByBaLY0Z

Bios ayarlarına giriyorum , 1. sıraya CD-ROM u koyuyorum.Ve boot / CD-ROM/DVD-ROOM diyor bekliyorum sonra bu initramfs ekranı çıkıyor sonra sudo fdisk -l diyorum not found diyor :S

, USB'ye yazdırıp usbden başlatıp kurma şansım varmı peki ?

krwlng

Var, ubuntu'yu usb diske yazdırıp sistemi usb disk ile açarsanız canlı cd ile açmışsınız gibi olur, masaüstünü gördükten sonra cagriemer'in söylediğini yapın. Sizin cd veya dvd okuyucunuz taktığınız medyayı okuyamamış o yüzden canlı cd ile başlamamış sistem. Bu sorun genellikle bölümlerin sistem tarafından bağlanamaması ile ortaya çıkıyordu, bilgisayar masaüstü ise sabit disk kablolarını söküp takın veya elinizde varsa başka kablo kullanın, bu kablo meselesi yüzünden bu sorunla çok karşılaşmıştım eski sürümlerde.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

ByBaLY0Z

USB'yi FAT32 biçimlendiriyorum. Sürümü yazdırıyorum

Bu sefer *bilgisayar USB'yi görmüyor gerçekten kafayı yiyeceğim.

krwlng

Ana kartınızın özelliklerinde herhangi bir fonksiyon tuşu var mı açılışı seçmek için, bu F8 olur F9 olur bazı ana kartlarda F12 olur?

ByBaLY0Z

Kusuruma bakmayın öncelikle ,

Evet , oradan yapıyorum USB - HDD  veya CD-ROM'u seçiyorum başlatıyorum ama hep sonuç initramfs çıkıyor.

krwlng

Söylediğim gibi bir başlatamama söz konusu sisteminizde, taktığınız aygıtları tanımıyor bilgisayarınız ve sürekli sabit disk ile açmaya çalışıyor. usb diske ubuntu kurulumunda bir sorun çıkmış olma ihtimali de var tabi, diğer bir bilgisayarınız vardı sanırım onda hangi işletim sistemi yüklü? Ubuntu varsa "Başlangıç diski oluşturucu" ile win varsa Lili yani linux live usb creator uygulaması ile sağlam bir canlı usb disk oluşturabilirsiniz.

Ayrıca kusurluk bir durum yok olmuyorsa olmuyordur, sizlik bir durum olmayabilir sonuçta.

ByBaLY0Z

Windows yüklü , tamam neyse yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Uğraştırdım ama ilginçtir naptıysam olmadı .

cagriemer

.iso kalibini acilmasini istediginiz ortama (CD, USB) nasil yazdiriyorsunuz?

ByBaLY0Z

Unebootin ile vs. ya Linux Live programından yazdırmak istediğimde iso kalıbı bozuk diyor.Acaba indirirken mi sorun oluşuyor ama indirirken hiç net kesilmesi felanda olmuyor anlamıyorum ...

bytan

Kalıbın md5sum kontrolünü yaptın mı?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST