fotoğraf klasörleri

Başlatan mst, 30 Ekim 2012 - 20:52:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mst

Arkadaşlar,
Ubuntu 11.10 kullanıyorum, masaüstüm xfce.
Son günlerde, daha önceleri dikkatimi çekmeyen ilginç bir sorunla karşılaştım, bu sorun sadece fotoğraf klasörlerinde var, diğerlerinde yok. Diyelim ki, içinde fotolar bulunan iki adet klasör var. Bu iki klasörü birleştirmek amacıyla birindeki fotoları diğerine taşıyorum. Sorun burada başlıyor. Fotoları taşıdığım klasörü kapatınca tekrar açamıyorum. Sağtık menüsünde yer alan kes-sil-yeniden adlandır seçenekleri aktif değil. Aktif olan diğer seçeneklere ise cevap alamıyorsunuz. Böyle klasörlere ancak uçbirimden erişerek "ls" ile içeriğini görebiliyorum. Bu sorun, bilgisayarı yeniden başlatıncaya kadar sürüyor, yeniden başlatınca düzeliyor. Neden?

burk

Kopyalama işlemini uçbirimden yaptığınızda herhangi bir çıktı veriyor mu?

mst

Herhangibir hata vermiyor.

if

@mst, Xubuntu hangi pencere yöneticisini kullanıyor? Bu dosyalar neredeler?

mst

Sayın if,
Yanılmıyorsam pencere yöneticisi xfwm4. Fotoğrafların bulunduğu klasörler Masaüstü'nde.

if

@mst, aradım ama ne bir çözüm ne de bir hata kaydı gördüm. Aklıma da bir şey gelmiyor. tail -f /var/log/syslog komutundan sonra sorunu ortaya çıkaran işlemleri tekrarlayıp uçbirimdeki çıktıları buraya geçebilirsiniz. Ya da thunar komutu ile dosya yöneticisini açar ve aynı işlemleri gerçekleştirdikten sonra çıktıları buraya geçersiniz.