Linux İçin Steam Betasında Oynanacak Oyunlar

Başlatan mustang102030, 30 Ekim 2012 - 00:59:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Alıntı yapılan: biryolcu - 30 Ekim 2012 - 14:25:27
Ya bu forum nasıl kafada?

Nasıl kafada olmamızı istiyorsunuz? Doğruluk adına hiçbir kurtarır yanı olmayan "korsan", "crack" işlerini özendiren teşvik eden kafada mı olalım? Bahsettiğiniz "kafa" şu mu? "Bedava korsanı varken orijinaline para vermek enayilik olsa gerek."

@matrax_41 güzel bir örnek vermiş, ben de şöyle bir örnek vereyim, kalabalık bir minibüse bindiğinizde bir şekilde ücret vermediğinizi farkettirmeden gideceğiniz yere bedava gitmek varken ne gerek var ücret vermeye değil mi?

biryolcu

O gerçek dünya bu ise sanal dünya.Eline bişi geçmiyor.
Birkere windows o parayı hak etmiyor linuxtan çalıoyr yapıyor.
Linux kullanıyorsunuz diye bir hava bir şey bende başka forumlarda linuxu övüyorum.
Ama siz kendinizi linux kullanıyorsunuz diye çok havalanıyorsunuz
Mesela windows kurulum parası:
Windows 8=İnternetten indir=0 TL
Cd=Gerek yok usb ne yaz=0 TL
Bu kadar.Yani olaylara gerçekçi bakın.İşte bu yüzden millet linuxtan soğuyor.

Unity

Alıntı yapılan: matrax_41 - 30 Ekim 2012 - 14:33:27
Otomobiller pahalı diye otomobil çalan var mı aramızda ?

Eğer bir grup, otomobilleri ücretsiz olarak dağıtıyorsa neden insanlar gidip almasın? Şahsen ben yıllardır korsan kullandım. Diğer işletim sistemi ve üzerindeki tüm programlar korsandı. Ekranda gördüğüm bir ışık parçası için hayatta para vermem. Sadece Ubuntu'ya ve Valve firmasına hatta Linux dünyasının yayılmasına katkı da bulunmak için oyun satın alacağım.
Intel i7 2700K 3.50 Ghz x8 | 8 GB 1600 Mhz Bellek | Corsair SSD 120 GB Sata3 | WD 1 TB Caviar Black S3 | Nvidia GTX 560 Ti | 47" LG LEDTV | Logitech Z906 THX

matrax_41

Otomobilleri çaldığınızda da maliyetsiz sahip olabiliyorsunuz. Fiziki olmayan şeyleri yasal olmayan yollardan almakta bir sakınca görmüyorsunuz sanırım.

biryolcu

Bana göre bir ışık parçası arkadaşın dediği gibi.Mesela diyanetin bigisayarlarında bile kaçak programlar yüklü.

matrax_41

Alıntı yapılan: biryolcu - 30 Ekim 2012 - 19:45:52
Bana göre bir ışık parçası arkadaşın dediği gibi.Mesela diyanetin bigisayarlarında bile kaçak programlar yüklü.

O ışık parçası dediğiniz şeyi sen üretseydin aynı şeyi söyler miydin ? Ayrıca diyanetle ilgili kanıya nerden vardın ?

biryolcu

Kendim gördüm.Ya sanki çokta tın.Hindistan dan zeki insanları getirip eşşek gibi çalışıtroyorlar ben öyle bir millete neden ödeme yapayım?O vergiler ile amerika müslümanları katlediyor be!

alquirel

Korsanı kullananı çok gördüm de korsanı bu denli savunanı, böylesine doğru kabul edeni ilk defa görüyorum.

Yahu adı üstünde, korsan. Açıp sözlüğe bir bakın ne demekmiş, korsan diye kime deniyormuş.

heartsmagic

@biryolcu, bizim Linux kullanmamız ve havamız hakkındaki yorumlarını duyduk teşekkür ederiz. Fakat eğer bu forumda veya başlıkta korsan konusu senin tavırlarında olduğu gibi biraz daha fazla uzarsa korkarım ki Linux'u başka forumlarda övmek zorunda kalacaksın.

@biryolcu nezdinde diğer arkadaşlardan da rica edelim. Gerçekler vardır doğrudur fakat bu gerçekleri illa her zaman dillendirerek özendirmek zorunda mısınız? Eğer öyleyse bu forumda da bas bas "Kardeşim dünyanın %95'i Windows kullanıyor, bu bir gerçek sizler salak mısınız da Linux kullanıyorsunuz" diye sormanız gerekmez miydi?

Şimdi, Linux kullandığınızı düşünün bir de gerçekleri. Ardından lütfen "gerçekler" böyle diyerek bazı şeyleri dillendirmekten vazgeçin. Zira eğer "korsan bir gerçek ve ben kabul ediyorum" diyorsanız buyurun Windows da bir gerçek fakat sizler Linux kullanmaya devam ediyorsunuz?

Dediğim gibi, konunun fazlaca uzamaması bizlerin en büyük isteği şu anda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aaron

@heartsmagic Gerçekleri dillendireceğiz tabii ki. Bunları konuşacağız ki neyin doğru neyin yanlış olduğunu görebilelim. Bu minvaldeki cümleleri de ben kurdum ve özellikle de korsanın doğru bir kullanım olmadığını akabinde yasal olmadığını söyledim. Gerçekleri yazmaktaki amacımız korsanın neden kullanıldığına dair idi niçin kullanılması gerektiği için değil.

biryolcu

Linuxta bir birlik yok parayla satılsa bile daha çok kullanılırdı.
Dağıtım yerine alıyor kdeyi 2-3 değişiklik yapıyor al dağıtım.
Bence KDE tek başına dağıtım olabilecek bişi.
İlerde görürsünüz gnome çatalları her dağıtımla özleşecek.
Kde kendi linuxunu veya başka bir dağıtımla birleşecek.
Küçük dağıtımlar ise ortalıktan silencek

Bunlar gerçekler @heartsmagic
Windows kullananalar linuxu o kadar salak görmüyorlar ama linux kullananlar çok üsten görüyor.Hele arch ve slackwareciler.
Ben linuxu ÜCRETSİZ olduğu içinden çok hızı,stabiliiği kolaylığı ve kde için kullanıyorum.

marjinal1st

Alıntı yapılan: biryolcu - 31 Ekim 2012 - 12:31:00

Windows kullananalar linuxu o kadar salak görmüyorlar ama linux kullananlar çok üsten görüyor.Hele arch ve slackwareciler.
Ben linuxu ÜCRETSİZ olduğu içinden çok hızı,stabiliiği kolaylığı ve kde için kullanıyorum.

1) KDE dediğin şey, dağıtım değil arkadaşım. Masaüstü sistemi.
2) Sen cidden olayı kapitalist düzenmiş gibi yorumluyorsun. Küçük dağıtım dediğin şeyler ortalıktan nasıl silinecek? Piyasa ürünü değil bunlar, parayla satılmıyor, ticari amaçları yok. Alır diğer özgür yazılımların kaynak kodunu, amacına göre bir dağıtım tasarlar ve kullanır.

Ve yanlış anlama ama, Linux nedir desem cevaplayabilir misin? Zira yorumlarına bakınca, bunlar hakkında doğru dürüst bir bilgin yok gibi gözüküyor.
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

biryolcu

Alıntı yapılan: marjinal1st - 31 Ekim 2012 - 12:55:18
Alıntı yapılan: biryolcu - 31 Ekim 2012 - 12:31:00

1) KDE dediğin şey, dağıtım değil arkadaşım. Masaüstü sistemi.
2) Sen cidden olayı kapitalist düzenmiş gibi yorumluyorsun. Küçük dağıtım dediğin şeyler ortalıktan nasıl silinecek? Piyasa ürünü değil bunlar, parayla satılmıyor, ticari amaçları yok. Alır diğer özgür yazılımların kaynak kodunu, amacına göre bir dağıtım tasarlar ve kullanır.

Ve yanlış anlama ama, Linux nedir desem cevaplayabilir misin? Zira yorumlarına bakınca, bunlar hakkında doğru dürüst bir bilgin yok gibi gözüküyor.
Kde nin masaüstü sistemi olduğunu biliyorum.Orda kastettiğim şet kde desktopu alıyor linux çekirdeğinde iki üç yeri değiştiriyor.Birde masaüstü arkaplanı.Bu dağıtım demek değildir.Modifiyedir.Mesela windowsta çok var bunlardan bende yapmıştım zamanında.Bir dağıtım hiç kullanılmazsa yok olur.Yani 7-8 (belki bilmediğim dağıtımlar vardır)tane ana dağıtım var.Gerisi modifiye dağıtımlar.Bir birlik olmadığı için böyle.Mesela Atatürk iyiki vardı olmasaydı gene sömürge olmazdık ama anadoluda bilmem kaç devlet olurdu.Linuxtaki durumda aynen böyle.Windows yeni çağ gibi yaşarken linux hayla orta çağ düzenine benziyor.Yakında Microsoft linuxu bitirmek için Microsoft Linux diye bişi çıkarırsa hiç şaşırmam

marjinal1st

Alıntı yapılan: biryolcu - 31 Ekim 2012 - 13:12:01
Kde nin masaüstü sistemi olduğunu biliyorum.Orda kastettiğim şet kde desktopu alıyor linux çekirdeğinde iki üç yeri değiştiriyor.Birde masaüstü arkaplanı.Bu dağıtım demek değildir.Modifiyedir.Mesela windowsta çok var bunlardan bende yapmıştım zamanında.Bir dağıtım hiç kullanılmazsa yok olur.Yani 7-8 (belki bilmediğim dağıtımlar vardır)tane ana dağıtım var.Gerisi modifiye dağıtımlar.Bir birlik olmadığı için böyle.Mesela Atatürk iyiki vardı olmasaydı gene sömürge olmazdık ama anadoluda bilmem kaç devlet olurdu.Linuxtaki durumda aynen böyle.Windows yeni çağ gibi yaşarken linux hayla orta çağ düzenine benziyor.Yakında Microsoft linuxu bitirmek için Microsoft Linux diye bişi çıkarırsa hiç şaşırmam

Evet bu dağıtım demektir. Dağıtım dediğin şeyde genel hatları ile; çekirdek, kabuk, görüntü sunucusu, masaüstü sistemi ve ekstra yazılımlar bulunur. Linux burada çekirdek, KDE ise masaüstü sistemidir. Şimdi bunun nesi dağıtım olmuyor?

En basit hali ile şöyle anlatayım. Linux, KDE vs vs bunların hiçbirisi bir işletim sistemi değil. Bunları belli bir şekilde bir araya getirip, kullanılabilir hale getirirsen işletim sistemi olur. Özgür yazılım mantığında buna GNU/Linux dağıtımı veya Linux dağıtımı denir. Çünkü dağıtımı geliştiricileri, temel olarak yazılımları geliştirmez (ufak tefek şeyler hariç). Diğerlerinin geliştirdiği yazılımları kullanılabilir bir şekilde bir arada sunmaya çalışır. Dahası için:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Linux_da%C4%9F%C4%B1t%C4%B1mlar%C4%B1
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

alquirel

@biryolcu, kusura bakmayın ama giderek komikleşiyorsunuz.

Alıntı Yap
Windows kullananalar linuxu o kadar salak görmüyorlar ama linux kullananlar çok üsten görüyor.

Bu sözü bu başlığa yazmak demek, bu yorumu bu başlıktaki iletilerden çıkarmak demektir. Yani bu laf bize geliyor. Bizim "üstten gördüğümüzü" ortaya koyan bir cümlemiz mi oldu? Eğer olduysa zan altında bırakmak yerine ispat yoluna gidersiniz.
Yok eğer genel bir yorum olarak yazdıysanız bunun adı konuyu saptırmak olur. Şu anki tartışma konumuz "korsan kullanımın doğru olup olmaması".

Alıntı Yap

Alıntı Yap
Bana göre bir ışık parçası arkadaşın dediği gibi.

Bu iki cümle de size ait. Eğer üstteki cümlenin arkasındaysanız demek ki işletim sistemi sizin için "bir ışık parçası"ndan daha çok şey ifade ediyor. Eğer iki cümlenin de arkasındaysanız kendinizle çelişiyorsunuz.

Alıntı Yap
...
...

"Gerçek" denilen şey öznel olmaz, nesnel olur. "Bence" ile başladığınız hiçbir cümle tam manasıyla "gerçeği" yansıtmaz.

Son olarak, Linux'ta neden korsanın, crackin olmaması gerektiğine, olduğu zaman Linux kullanmanın bir anlamının kalmadığına değineyim. Malum, Linux kullanmanın bir anlamı kalmaz deyince beni "Linux kullandığın için üstten bakıyorsun" olarak kabul ediyorsunuz.

Korsan demek, crack demek, resmi olmayan bir yazılım demek. Resmi olmayan yazılım demek de üzerinde denetim olmayan yazılım demek. Bu da Linux'a çok rahatlıkla virüs bulaştırabilmek demektir. Crack denen şeye Linux kullanıcıları arasında rağbet artarsa insanlara Linux için virüs yazıp rahatlıkla tüm Linux'lara bulaştırabilme imkanı sunmuş oluruz. Yani Linux işletim sistemlerini en güvenli yapan en önemli özelliklerden birini, tabiri caizse Linux işletim sistemlerinin temel direklerinden birini kendi ellerimizle yıkmış oluruz.

Alıntı Yap
Mesela Atatürk iyiki vardı olmasaydı gene sömürge olmazdık ama anadoluda bilmem kaç devlet olurdu.

Ve malesef, konu "dağıtım çeşitliliğinin yararı zararı" olmaya doğru gidiyor. Muhtemelen birkaç ileti sonra başlıkta korsanla ilgili olan iletiler de dahil olmak üzere bir temizlik yapmak gerekecek.

biryolcu

Şimdi o dağıtım olmuyor.
Mesela Debian Ubuntu Pardus Linux Mint bir dağıtımdır.
Dağıtım dediğinde iki üç yer değişmemeli.Sizin dediğiniz tam anlamıyla modifiyedir.Ve hatta bunu bir konuda heartsmagic olması lazım belirtmişti.
Ben size burdan ne kadar yazsam tam olarak istediğimi söyliyemiyeceğim.
Size önerim bir korsan sitesine üye olun.Xp modifiyesi yapanlara falan bir göz atın.
Yani linux dışında gelişen olaylara bir bakın.Eğer korsan kullanım olmasaydı, Windows bu kadar kullanılmazdı.
Linux geliştiğinde tabi ki ortalık antivürüs kaynayacaktır.Çünkü yazılımcıların yeni gözdesi olacaktır.Çekirdek ne kadar güvenli olursa olsun virüs kapacaktır sistem yine :)
Mesela bu dediklerimi sevmediye forum aynen şöyle ya iletileri temizler ki bunu yapabilir yada Bizi banlar.
Olaya windows kullananların gözünden de bakın.
Yani benim daha diyeceğim şey yok.Bir göz gezdirin derim.Eğer linux windowstan çok uzaklaşırsa sistem yapısı hiçbir zaman windows ile mücadele edemez.
Mesela bu masaüstü yöneticileri çok farklı olsaydı ben gibi birçok kişi ilk günden tekrar windowsa dönerdi.
Yani aslında linux ile windowsun pek farkı yok.Linuxta kaçağa izin vermek lazımdır.İlk önce .exe gibi sağlam bir çalıştırabilir dosya sistemi yazılmalıdır.
Linuxun dosya sistemi biraz daha hafifletilmelidir çünkü / çok karışık bir yapılı.
Yani linuxta microsoftun şimdi yaptığı gibi arındırmaya gidilmeli.Mesela grub yerine artık başka bir başlangıç yöneticisinin vakti geldi.
Linux dağıtımları ortak paket sistemi kullanmalı yada ortak bir çalıştırabilir dosya olmalı.
Yani ya bu deveyi güdecen ya da bu diyardan gidecen

alquirel

@biryolcu, bu yazdığınız ileti ile Linux konusunda ne kadar bilgisiz olduğunuzu tam manasıyla ortaya koymaktasınız.

Alıntı yapılan: biryolcu - 31 Ekim 2012 - 17:28:09
Size önerim bir korsan sitesine üye olun.Xp modifiyesi yapanlara falan bir göz atın.
Yani linux dışında gelişen olaylara bir bakın.Eğer korsan kullanım olmasaydı, Windows bu kadar kullanılmazdı.
...
Olaya windows kullananların gözünden de bakın.

Linux kullanmadan önce biz de yıllarca Windows kullandık. (Siz sormadan ben yazayım, elbette lisanslı kullanıyordum.) Yani korsan hakkında fikir sahibi olmak için sitelere üye olmaya ihtiyacım yok.
Ama siz nedense ısrarla korsanı savunuyorsunuz, korsanın "fayda"larından dem vuruyorsunuz. Eğer Linux, korsan kullanımla yaygınlaşıp da her önüne geleni kuran kafa yapısındaki kullanıcılara hitap edecekse, böylece yıllardır söyleyegeldiğimiz "Linux'a kolay kolay virüs bulaşmaz" sözümüz bir dalga konusu hâline gelecekse hiç yaygınlaşmasın daha iyi.

Alıntı Yap
Eğer linux windowstan çok uzaklaşırsa sistem yapısı hiçbir zaman windows ile mücadele edemez.

Baştan sona bilgisizlik akan bir cümle. Linux'un sistem yapısı zaten Windows'la mücadeleye hiç girmedi ki. Tenezzül bile etmez.
Hatta kendiniz söylemişsiniz. :)

Alıntı Yap
Birkere windows o parayı hak etmiyor linuxtan çalıoyr yapıyor.

Bir iletide böyle, diğerinde öyle söylemenin bir adı var: "trollük"

Alıntı Yap
Linuxta kaçağa izin vermek lazımdır.

Hâlâ bu cümle kurulabiliyorsa bana sadece gülmekten başka bir şey kalmıyor. :D

Alıntı Yap
İlk önce .exe gibi sağlam bir çalıştırabilir dosya sistemi yazılmalıdır.
Linuxun dosya sistemi biraz daha hafifletilmelidir çünkü / çok karışık bir yapılı.

Bir diğer bilgisizlik akan bir cümle.
.exe dediğiniz şey bir dosya sistemi değildir. Çalıştırılabilir bir dosya türüdür.
Ve ayrıca Linux'ta muadili eksik olan bir şey de değildir. Hem de daha "sağlam"ları mevcuttur Linux'ta.

Alıntı Yap
Linux dağıtımları ortak paket sistemi kullanmalı yada ortak bir çalıştırabilir dosya olmalı.

Bu konu daha önce çok konuşuldu. Bunun imkansızlığı defalarca ispatlandı. Tekrarlamaya lüzum yok. Sadece şunu söyleyelim. Korsana "bilgisayar gerçeği" gözüyle bakarak bizim bütün "korsan yanlıştır, haksızlıktır" demelerimize itiraz ediyorsunuz. Çeşitlilik de Linux dünyasının bir "gerçeği", hem de "haklı ve doğru" bir gerçeği. Siz de bu gerçeği görün ve bize yanlış ve haksız olan bir gerçeği dikte etmeye uğraşmadan önce kabul etmeniz gereken gerçek hakkında bilgi sahibi olun.

Alıntı Yap
Yani ya bu deveyi güdecen ya da bu diyardan gidecen

Eğer yanlış düşüncelerinizde ve trollükte ısrarcı olursanız bu son cümlenizi size uygulamaktan çekinmem.

biryolcu

Ben bu konuyu burda kapatalım diyorum.Çünkü siz benim yazdıklarımı okuyup anlamak yerine nerde yanlış yapmış nerden vurayım diye düşünüyorsunuz.
Ve .exe dosya sistemidir.Dosya sistemi derken ntfs fat32 ext4 gibilerle karıştırmayın.Bunlar bir sistemdir windows ise ordaki kodları yorumlayarak ekrana yansıtır.
Neyse bu konuda tartışmaya devam etmiyeceğim.Nede olsa beni anlamaya değil yanlışlarımı bulmaya çalışacaksınız

alquirel

Burada mesele "nerden vurayım" meselesi değil. Bunca tantana da sizi rezil etmek amacıyla yapılmadı.

Bizim meselemiz korsanın hiçbir şekilde hayatımıza girmemesi. Varsın dünya gerçeği olsun, ama bizden uzak olsun. Bunu kabullendirmeye çalışıyoruz biz. Ama siz ısrarla konuyu dallandırıp budaklandırdınız ve yanlış cümlelerle iletilerinizi süslediniz malesef.

Bu noktadan sonra da bizim için önemli olan sizin yorumlarınıza devam edip etmemeniz değil, korsan ve kaçak yazılım hakkında insanların bizim ne düşündüğümüzü öğrenmesi. Maksadımız da yanlış bulmak değil, korsan da dahil olmak üzere elimizden geldiğince yanlışları düzeltmek.

tux

Korsan yazılım hem hırsızlık hem de eziyetten başka birşey değil. Korsan bir oyun alırsınız bir hata çıkar, çalışmaz, online oynamak için bin takla atarsınız. Orjinal oynadığınızda hem oyunu günceller, rahatca online oynar, bir sorun ile karşılaşırsanız gider aldığınız yere değiştirirsiniz veya çevirimci olarak yardım alırsınız. Bende 1998 yapımı orjinal need for speed var ve hala çalışıyor. Korsan cd'lerin çoğu bozuldu gitti. Oyun dışındaki her türlü yazılım için bu geçerli. Ama oyunlar ortalama 80-100 tl. Oyunlar ortalama 40 tl olsa çok güzel olurdu :)

biryolcu

Ya bende isterdim korsan yazılım olmamasını Ama 100-80 lira veremem bir oyuna.Zaten bir cracklı bir oyunu nasıl hacklesin.Kendileri salıyor piyasaya crackları.Çok oynansın diye.
Bu kadar basit.Bende hayatımda orjinal oyun aldım.10 TL gibi bir ucuz fiyata bimekste indirim varmış.Oynayamadım gibi oldu.Aynı şekilde 2011 miydi bitdefender almıştım 20tlye.
Mesela aşağıdaki olayı da okuyun.
Microsoft Başkanı Bill Gates'in ABD'nin en büyük bilgisayar fuarı olan Comdex'i gezdikten sonra, bilgisayar teknolojisindeki hızlı gelişimi örneklemek için yaptığı açıklama, ünlü otomobil üreticisi Volkswagen'i (VW) kızdırdı., VW'nin Gates'in ''Eğer VW, kendi teknolojisini bilgisayar endüstrisi kadar geliştirmiş olsaydı şu anda 25 dolarlık otomobiller, bir depo benzinle bin kilometre gidiyor olurdu'' sözlerini bir açıklama ile cevapladığını yazıyor.

VW, Gates'in sözleri üzerine yaptığı açıklamada, otomobil üretiminin Microsoft teknolojisi gibi olması halinde neler yaşanacağını anlatıyor: Microsoft teknolojisi ile üretilen otomobiller:

1- Ortada hiç bir neden yokken otomobiller günde en az iki kere stop ederdi.

2- Yol çizgileri her yeniden boyandığında yeni bir otomobil almak zorunda kalırdınız.

3- Otoyolda giderken birdenbire otomobilin bütün göstergeleri kilitlenir ve sizin bunu kabullenip arabayı bastan çalıştırmanız gerekirdi.

4- Bazen sağa dönüş gibi basit bir manevra, arabanın tamamen stop etmesine neden olur ve bu durumda motoru yeniden yüklemenizi gerektirirdi.

5- Macintosh, güneş enerjisi ile çalışan daha güvenli, çok daha süratli bir otomobil yapar, ancak araba mevcut yolların sadece yüzde 5'ine girebilirdi.

6- Yağ, hararet ve akü ikaz ışıklarının hepsi ortadan kalkar ve tek bir ''Genel Koruma Hatası'' sinyali olurdu.

7-Yeni koltuklar herkesin aynı boy ve kiloda olmasını gerektirirdi.

8-Hava yastıkları açılmadan evvel, ''Emin misiniz?'' diye sorardı.

9- Bazen araba durup dururken kilitlenir ve ayni anda kapı kilidini açıp, marsa basıp bir elle de anteni tutmadıkça blokaj çözülmezdi.

10- VW her yeni model otomobili piyasaya çıkardığında müşterilerin araba kullanmayı bastan öğrenmeleri gerekirdi.

Luna

Origin de el atsın. BF3 keyim var performansını merak ediyorum açıkçası.

Neyse Crysis 3 Alfa key dağıtımı başlamış indikten sonra azıcık Ubuntu da sörf yaparım. Şimdilik windowstayız. Umuyoruz Linux benim için alternatif yerine öncü olacak seviyeye gelir.
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W

heartsmagic

@biryolcu, sonra diyorsun ki Linux'cular Windows'cuları hakir görüyor. Eğer sen Windows'cuysan benim seni hakir görmem çok normal. Zira insan önce yazmadan önce bilgi sahibi olur. Sense bilgi sahibi olmadan, kendini olmuş sanarak fikir sahibi olmuşsun. Sonra da tutup bizleri falan üstün görmeyle suçluyorsun. Ha neymiş, anlamaya çalışmıyormuşuz seni yanlışlarını buluyormuşuz. Söylediğin şeyler yanlışsa seni neden anlamaya çalışalım.

Ben son uyarımı geçeyim, eğer bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya devam eder, bu başlıkta veya bir başka başlıka bizleri bir kere daha suçlar veya yalan/yanlış bilgiler aktarmaya çalışırsan gerekeni hiç üzülmeden yapacağım. Zira yeteri kadar şans tanıdık sana, önce bu taraflarda biraz bilgi sahibi olup ondan sonra konuşmayı düşünürsen ne âlâ, yoksa başka yerlerde konuşmak durumunda kalacaksın.

Linux dosya sistemi hafifletilmeliymiş, / sistemi çok karışıkmış falan felan. 70'lerden beri kullananlar salaktı değil mi, düzeltmediler 40 senedir.... Paşam, Tanenbaum maşallah. Ağzı olan konuşuyor sözünü söylemeyi artık "klişe" olarak görürdüm ancak tam yerine oturuyor.

@Aaron, benim sözümün nereye gittiği belli aslında. Sence ben "gerçekler konuşulmasın" diyecek kadar kötü birisi miyim? Fakat gerçekler "Ulen şu çok pahalı satın alamam kaçak kullanacağım" ben diyerek mi dillendirmek midir? "Linux'a da isterük" demek midir? Senin de böyle düşünmediğini biliyor, sözümün kime/kimlere karşı söylendiğini görmeni istiyorum.

Neyse, dediğim gibi uzatmayalım.

biryolcu

Eğer bu kadar az iletiyle banlanacaksam(ki başka bir forumda hiç banlanmadım kaç tanesinde 1000 küsür mesajım var sorun sizde de olabilir mi?
Neyse daha fazla uzatmayalım.Herşeyin en iyisini en güzelini siz biliyorsunuz

heartsmagic

Gerekiyorsa ilk iletinde bile yasak yiyebilirsin @biryolcu. Örnek:
"Ben insanları öldürmeyi seven bir caniyim, bunu da nasıl yaptığımı her iletimde yazacağım."

Sen şimdi yukarıdaki gibi bir ileti yazsan ne fark edecek, 1000 ileti yazsan ne fark edecek? Anlamıyorsun hâlâ, senle derdimiz yok bizim, bilmediklerinle, bilmeden konuşuyor olmanla, kendini biliyor sanmanla derdimiz var. Yoksa kişisel bir kin güdecek kadar salak değiliz, seni ne tanıyoruz, ne görüyoruz, ne duyuyoruz.

Yok, her şeyin en güzelini biz bilmiyoruz tabi. Sen mesela Linux için ahkâm kesecek kadar iyi biliyorsun her şeyi. Dosya yapısına karışık diyorsun, değişsin diyorsun. Sonra dağıtım kavramını "modifiye" tabiri ile tanımlamaya çalışıyorsun, hatta benim için "o da söylemişti" bir yerlerde diyorsun. Sonra korsanı haklı göstermeye çalışıyorsun, olsun olsun diyorsun.

Bilmiyorsun, bilmiyorsun fakat tutup yine bizi suçluyorsun. Sana doğruları anlatmaya çalışan birden fazla insan var, çırpınıyorlar ancak şapkanı önüne koymak istemiyorsun. Eğer buradan yasaklandığın için gidip "Adamlara yanlışları söyledim, çekemediler" demek istiyorsan bilemiyorum. Bu söylediklerin yanlışlarımız, Linux'un yanlışları değil. Senin yanlışların.

Gerekeni üzülerek yapıyorum. Fakat bu forum öyle bir forum ki, herkese yine de bir şans vermeyi yeğeliyor. Bir süre forumda yazamayacaksın, geri döndüğünde umarım bu konuları biraz daha düşünmüş, umarım bizim taraf hakkında biraz daha bilgi edinmiş olursun.