Faenza Simge seti ve Faience Teması güncellendi

Başlatan Unity, 29 Ekim 2012 - 15:07:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Unity

sudo add-apt-repository ppa:tiheum/equinox
sudo apt-get update
sudo apt-get install faenza-icon-theme faience-icon-theme faience-theme

*Kaynak:
http://www.ubuntuvibes.com/2012/10/faenza-and-faience-icon-themes-updated.html

Düzenleme: Kod etiketi
Intel i7 2700K 3.50 Ghz x8 | 8 GB 1600 Mhz Bellek | Corsair SSD 120 GB Sata3 | WD 1 TB Caviar Black S3 | Nvidia GTX 560 Ti | 47" LG LEDTV | Logitech Z906 THX

hckr

Temada sanırım böcek var yönetici olarak çalıştırılan uygulamalarda tema devre dışı kalıyor.
Bir de neden unity için görünüm bu şekle gelmiyor sağ üstteki karede olduğu gibi  :(

if

Alıntı yapılan: hckr - 30 Ekim 2012 - 01:25:44
Temada sanırım böcek var yönetici olarak çalıştırılan uygulamalarda tema devre dışı kalıyor.

Temada böcek oduğundan değil, root için temanın seçilmemesinden kaynaklanıyor.

hckr

Alıntı yapılan: if - 30 Ekim 2012 - 02:00:46
Alıntı yapılan: hckr - 30 Ekim 2012 - 01:25:44

Temada böcek oduğundan değil, root için temanın seçilmemesinden kaynaklanıyor.
Anladım peki nasıl seçiyoruz?
Bir de arkadaşlar birkaç saat önce yeni güncelleme geldi temaya bazı sorunlar düzeltilmiş.

speakerXXL

@Hckr, siz temayı elle kullanıcı ev dizini (home) altındaki .themes dizinine mi kurdunuz? Eğer öyle ise usr/share/themes dizinine kurmayı deneyiniz. Eğer PPA ile kurulum yaptıysanız böyle bir sorun olmaması gerekirdi.

sudo nautilus /usr/share/themes

hckr

Alıntı yapılan: speakerXXL - 30 Ekim 2012 - 16:39:45
@Hckr, siz temayı elle kullanıcı ev dizini (home) altındaki .themes dizinine mi kurdunuz? Eğer öyle ise usr/share/themes dizinine kurmayı deneyiniz. Eğer PPA ile kurulum yaptıysanız böyle bir sorun olmaması gerekirdi.

sudo nautilus /usr/share/themes
Evet söylediğiniz gibi ev dizini altındaki .themes klasörüne kurmuştum şimdi PPA ile kurulum yapıyorum.

Aaron

Unity masaüstünde sorun olmadan kullanabiliyor muyuz bu tip temaları?

Cevap: Evet Unity de destekliyor.

Unity

Alıntı yapılan: Aaron - 30 Ekim 2012 - 18:28:42
Unity masaüstünde sorun olmadan kullanabiliyor muyuz bu tip temaları?

Cevap: Evet Unity de destekliyor.

Tabiki. Kendim de kullanıyorum (Unity ile)
Intel i7 2700K 3.50 Ghz x8 | 8 GB 1600 Mhz Bellek | Corsair SSD 120 GB Sata3 | WD 1 TB Caviar Black S3 | Nvidia GTX 560 Ti | 47" LG LEDTV | Logitech Z906 THX

Aaron

Ben bu temayı yükledim fakat ekran görüntüsündeki gibi bir görüntü elde edemiyorum. Mesela yukarıdaki çubuk görseldeki gibi olmuyor. Başka bir işlem daha mı yapmak gerekiyor?

maxwell

Bu temayı yükledim ben fakat beğenmedim. Tamamen nasıl kaldırabilirim?

heartsmagic

@maxwell, kurduğun paketleri geri kaldırabilirsin. İlla komutla yapmana gerek yok, Uygulama Merkezi'ni aç, ilk iletide anlatılan ve kurduğun paketleri kaldır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maxwell