Windows 8 ücreti gerçekten ilginç

Başlatan Unity, 28 Ekim 2012 - 17:23:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Unity

Windows 8,  79 TL gibi bir ücretle açılışı yaptı. Neden böyle bir ücretle açılış yaptı dersiniz?

Piyasayı ücretsiz Ubuntu ve çatallarına kaptırmamak adına yapılmış bir çalışma olabilir mi

Oyun piyasası da tekelden çıkıp Linux dünyasına yayılacak. MS çok sinsi bence..
Intel i7 2700K 3.50 Ghz x8 | 8 GB 1600 Mhz Bellek | Corsair SSD 120 GB Sata3 | WD 1 TB Caviar Black S3 | Nvidia GTX 560 Ti | 47" LG LEDTV | Logitech Z906 THX

odyssey

Windowsun asıl gücü korsan kullanımdır
Korsan kullanımı tamamen bitirirsen Linux kullanımı %50 olur  ;)

karboran

isterse 200 tl olsun isterse 300 tl ben gidipde free dos bi bilgisayar alıp üstüne windows alanı görmedim daha. W8 yüklü bilgisayar alıyorlar, oda fiyatına eklenip geliyor zaten :) . adam da piyasayı w8li ürünler üzerinden takip edip kendine uygun olan bilgisayarı alıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ekim 2012 - 17:45:07

@odyssey +1 , aynen w8 li almayan adamda korsan kullanıyor :)
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

bigbang

Bu fiyat sadece yükseltme yapacaklar için geçerliymiş arkadaşlar. Yani kişinin lisanslı windows 7 sahibi olması gerekmekte. Yanlış bilmiyorsam 2013 Ocak itibariyle bu uygulama kaldırılacak ve fiyat yine 300 tl civarlarında olcak. Ama konuyu açan arkadaşımız haklı korsan korkusu ve Linux korkusu fena sardı Microsoft'u. Dün diğer bilgisayarımda denemeye kalktım win8 ama olmaz kesinlikle tutunamaz bu sürüm. Hatta bence Microsoft bu sürümle intihar ediyor resmen. Dokunmatik ekran olmayan cihazlar için çok fazla kullanışsız. Hiç kullanışlı değil. Neyseki Cubuntu varda benim için rahat ediyoru.  ;D
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

Yedionbir

ubuntu varken en fazla kaç liraymış acaba diye bakacağım bir ürün...sırf windows değil mac os lion dan da memnun kalmadım çoğu genç itibar için satın alıyor bence, ama bence ms linux dan çok apple ve anroid cihazların yok satmasından korkup bu hamleleri yapıyor..@bigbang' in dediği gibi nerdeyse PC ler yok sayılıp sadece tabler ve mobil cihazlar için geliştirilmiş gibi...ms in geleceği nokia nınkine benzeyecek gibi tabi biraz fazla zaman alacak bu durum :)

kalkan1973

75 TL Vista 260 tl DE wİNDOWS 7 YE VERMİŞTİM YILLAR ÖNCE. aMA MÜZEDE DURUYOR ŞİMDİ. ARTI windows 8 full SÜRÜM DE VAR AMA dokunmatik EKANIM OLMADIĞI İÇİN windows 7 DEN FARKI YOK. kİ NİYE ALAYIM..? Windows'un son sürümü olacağı kanaatindeyim. Görselliği ve uygulama zenginliğini artırıp fiyatını düşürmedikçe ve virüs olayını minimum'a çekmedikçe ( ANTİVİRÜS FİRMALARI İLE VE DANIŞIKLI DÖVÜŞ VAR ) daha çok düşüş yaşarlar.
Evde İşte her yerde Linux

odyssey

Microsoft windowsun arka kapılarını kapatamaz
Eğer kapatırsa windows yüklü bilgisayarlar üzerinde hakimiyet sağlayamaz
EULA sözleşmesinde kendi söylüyor
"Microsoft isterse bilgisayarınıza bir program yükleyebilir yada bilgisayarınızdan bir program kaldırabilir"
Sistemde bir arka kapı bırakmadan bu tür işleri nasıl yapabilir ?

Ayrıca windows yüklü bilgisayarlardan bilgi toplamak içinde bu arka kapıları kullanıyor
Kısa bir süre önce microsoftun NSA ile anlaşma yaptığı ortaya çıkmıştı

monthy_python

Alıntı yapılan: odyssey - 28 Ekim 2012 - 18:58:20
"Microsoft isterse bilgisayarınıza bir program yükleyebilir yada bilgisayarınızdan bir program kaldırabilir"

Ayrıca windows yüklü bilgisayarlardan bilgi toplamak içinde bu arka kapıları kullanıyor

skype'ı satın aldığında ilk iş arka kapı yerleştirmeye çalışırken yanlışlıkla kaynak kodları nete saçan firma :D

ersinkandemir

Bu söylentiler gerçekse insanlara bunları anlatıp Linux'a kaydırmak lazım. Canonical TV reklamlarına önem vermeli diye düşünüyorum, tam zamanı. :)
Where there's a shell, there's a way.

odyssey

Maalesef be çok denedim ama olmadı
İnsanlar için güvenlik ön planda değil
Son çıkan oyunları oynayabilmek önemli
Birde bilgisayarla geliyorsa daha iyisi olmadığı içindir inancı var
İnsanlar artık korsana çok fazla bağlanmış ve bırakmayı düşünmüyorlar
Birde sadece İE desteği veren devlet siteleri var tabii
Meselâ bir öğretmenseniz windows kullanmak zorundasınız buna mecbursunuz

TahaKaradeniz

Kişilerin kullanması kendi seçimidir. Umarım devletimiz kurtulur bu kamburdan...
Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

ersinkandemir

Pardusun varlığı bile IE zorunluluğunu kıramamış. Devletin teknolojisi çağın teknolojisini 5-6 yıl geriden takip ediyor. Ne tasarım şıklığı var ne de yazılım kalitesi.

ceddiguzel

Alıntı yapılan: odyssey - 28 Ekim 2012 - 17:44:22
Windowsun asıl gücü korsan kullanımdır
Korsan kullanımı tamamen bitirirsen Linux kullanımı %50 olur  ;)

Alıntı yapılan: odyssey - 28 Ekim 2012 - 18:58:20

İşin özü bu ifadelerde yatıyor .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ekim 2012 - 21:45:32

Alıntı yapılan: odyssey - 28 Ekim 2012 - 19:41:35
Maalesef be çok denedim ama olmadı
İnsanlar için güvenlik ön planda değil
Son çıkan oyunları oynayabilmek önemli
Birde bilgisayarla geliyorsa daha iyisi olmadığı içindir inancı var
İnsanlar artık korsana çok fazla bağlanmış ve bırakmayı düşünmüyorlar
Birde sadece İE desteği veren devlet siteleri var tabii
Meselâ bir öğretmenseniz windows kullanmak zorundasınız buna mecbursunuz

ÇKYS dahil ne varsa eli mahkum windowsa

karboran

Hocamız teknik resim dersi var autocad kullanıyoruz sayısal tasarımda electronic workbench ikisde windoz da çalışıyor ama direniyorum gidip okulun labratuvarında çalışıyorum, gerekirse kalırımda dersten herzaman Linux !
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

Tuxie

Burada iş bizlere düşüyor Linux bir şirket tekeline dayanmadığına göre bir kişi iki kişi yok bu çocuk yok bu büyük falan filan demeden elimizden geldiğince anlatmaya çalışmalıyız.
Ben çevremde görüyorum ki bu tür şeylere çok yabancı genelde insanlar bizim insanımız maalesef gelişmiş ülkelerdeki gibi değil.En üst düzey yönetici bile bazen Lİnux ne diyebiliyor işletim sistemi diyorsun windows var ya işte diyor. İnsanlarımız çok yönlü değil maalesef.Bu noktada ben sıkılmadan tekrar tekrar anlatıp Linux denetmeye çalışıyorum biliyorum ki azıcık çabayla zaten kendileri alışacak bırakmayacak.
Windows sadece isim yapmış.Windows 8'i çok önceden daha denemiştim.Tamamen rezalet hiç kusura bakmasınlar taraflıda söylemiyorum bunu.İyi olsaydı onuda söylerdim. Masaüstü ve notebooklarda dokunmatik ekrana daha çok yakışacak şeyleri sevmiyorum.Metro arayüzü tamamen bence dokunmatikler için uygun.Kalan noktalar zaten win 7 ile aynı.Bence microsoft son bir sıçrayış yapıp tablet ve bulut içine dalmayı düşünüyor ama geç kaldı.Tıpkı androidde olduğu gibi.Kaçımız phone 7 kullanıyoruz ben pek göremiyorum piyasada elimizi nereye atsak Android var. :) Bu arada fiyatı windows 7 kullananlar için 29 tl falan tutmuşlar

az1986

aslında çoğu insanlar windows 8-e para verip kullanmaz, kullananlarda korsan olarak kulanır. yalnız ubuntu kullanım payının artması çok az bence. (ben bile 10 - 12 senelik windows deneyiminin ardından ubuntuya geçmiş biri olarak söylüyorum) bence linux os oyun dünyasından destek gelmesse insanlar ubuntuya geçmes :D

blcksprt

Almanya, İngiltere, Amerika, Fransa gibi büyük devletlerin hükümet sitelerinin sunucularına baktım meraktan. Bir de bizimkine baktım. Sonuç sadece Türkiye'nin sunucuları windowsla çalışıyor. Kişisel kullanım olarak insanların windows kullanması gayet doğal ama resmi sitelerin sunucularında neden windows kullanılır anlamam.
Burdan http://www.whois.sc bakabilirsiniz siz de.

ersinkandemir

Alıntı yapılan: blcksprt - 28 Ekim 2012 - 23:40:52
Almanya, İngiltere, Amerika, Fransa gibi büyük devletlerin hükümet sitelerinin sunucularına baktım meraktan. Bir de bizimkine baktım. Sonuç sadece Türkiye'nin sunucuları windowsla çalışıyor. Kişisel kullanım olarak insanların windows kullanması gayet doğal ama resmi sitelerin sunucularında neden windows kullanılır anlamam.
Burdan http://www.whois.sc bakabilirsiniz siz de.

Ev kullanıcıları korsan kullanıyor ama  Microsoft vergilerden karşılıyor ne de olsa.  ::)  Fatih projesini de düşünürsek...

heartsmagic

Windows tarafı bizim meselemiz değil. Zaten başlıkta söylenecekler söylenmiş, açık bıraktığımızda da bu minvalde devam eder. Bu nedenle daha fazla uzatmadan konumuzu kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.