Ubuntu 12.10 (Quantal Quetzal) Final Hazır !

Başlatan decent, 18 Ekim 2012 - 18:08:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Barış Can

Selamlar,
12.04'ten yükseltme şansımız var mı acaba? Mutlaka vardır lakin, nasıl olduğu konusunda fikir verebilecek birey? :)
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

hckr

Alıntı yapılan: Ryuzaki - 18 Ekim 2012 - 22:05:29
Selamlar,

12.04'ten yükseltme şansımız var mı acaba? Mutlaka vardır lakin, nasıl olduğu konusunda fikir verebilecek birey? :)
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/10/how-to-upgrade-ubuntu-12-04-to-ubuntu-12-10

Barış Can

» kişisel blog.

cerencalici

Güncelleme Yöneticisi'nden yeni adıyla Software Updater (Yazılım Güncelleyici olarak mı çevireceğiz, ne yapacağız bilemedim Çeviri Tayfası :) ) üzerinden yapabilirsin @Ryuzaki.

Ya da Alt+F2'ye gelip karşına çıkan kutucuğa
update-manager -d
yazabilirsin.

Ya da uçbirimden
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
diyebilirsin.

Yanlış hatırlamıyorsam tabii. ;)
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

özgürubuntu

Raven

Ubuntu bağış topluyor. Para vermeden indirmek isteyince de çok yavaş iniyor.  :)

decent

Alıntı yapılan: Raven - 18 Ekim 2012 - 22:51:23
Ubuntu bağış topluyor. Para vermeden indirmek isteyince de çok yavaş iniyor.  :)

Yanlış bilgi :)

Sunucu kapasitesi ne kadarsa, yani yoğunluk durumunun elverdiği hız ile indirebiliriz.
Sadece biz indirmiyoruz, bütün dünyadaki kullanıcılar şu anda indirme yapmaya çalışıyor..

Raven

Alıntı yapılan: decent - 18 Ekim 2012 - 23:00:21
Alıntı yapılan: Raven - 18 Ekim 2012 - 22:51:23

Yanlış bilgi :)

Sunucu kapasitesi ne kadarsa, yani yoğunluk durumunun elverdiği hız ile indirebiliriz.
Sadece biz indirmiyoruz, bütün dünyadaki kullanıcılar şu anda indirme yapmaya çalışıyor..

Latife ettim  :) Yoğunluktan dolayı yavaş indiğini biliyorum. Fakat bağış olayı nedir? Bu sürümle beraber başlayınca merak ettim.

altintasi

Amazon arama sonuçlarının varsayılan olarak açık gelmesi mahremiyet konusunda biraz endişelendiriyor. O nedenle xubuntu ile yola devam edeceğim. Konu hakkında çok fazla bilgim yok.

Indirme hızında bir sorun yok. Ilk kez Microsoft Windows'u "direk" hedef almış görüyorum Canonical'ı. Sanırım 13.04'e dair taşınabilir cihazları daha çok hedef alacak dedikoduları doğru çıkacak..
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

libre-x

Adım Adım ücretli olma yolunda ilerliyor yakında para vermeden ubuntu internet sayfasına da giremeyiz forumdan destekte alamayız !!!

if

Barış Can

Alıntı yapılan: libre-x - 18 Ekim 2012 - 23:48:32
Adım Adım ücretli olma yolunda ilerliyor yakında para vermeden ubuntu internet sayfasına da giremeyiz forumdan destekte alamayız !!!

Biz şu açıklamayı gözünüze sokmaktan utanıyoruz artık, gerçekten.

Alıntı yapılan: Ubuntu.ComUbuntu is free and it always will be.
» kişisel blog.

if

Alıntı yapılan: Ryuzaki - 19 Ekim 2012 - 00:01:46
Alıntı yapılan: libre-x - 18 Ekim 2012 - 23:48:32

Biz şu açıklamayı gözünüze sokmaktan utanıyoruz artık, gerçekten.

Alıntı yapılan: Ubuntu.ComUbuntu is free and it always will be.

Sanskritçe olarak açıklama yapılmamasına bağlıyorum kimilerinin anlamamasını.

guopx

O değil de yükseltme işlemi çok uzun sürüyor ::) gecenin 3 ü olacak nerdeyse yapma ubuntu etme ubuntu ;)
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

aurora

Alıntı yapılan: guopx - 19 Ekim 2012 - 02:13:33
O değil de yükseltme işlemi çok uzun sürüyor ::) gecenin 3 ü olacak nerdeyse yapma ubuntu etme ubuntu ;)

6 mbit hızım var ve şu anda indirme hızım 600-700 kb arasında değişiyor. :)

guopx

Sonunda yükledim :) ubuntu hızlanmış mı bana mı öyle geliyor :-\
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

Raven

12.10 ile deneyimim kelebeğin ömrü kadar sürdü. Kurulumdan itibaren tuhaf bir kasma vardı, kurulum ekranında bildirim simgeleri bile çok geç geldi. Birde canlı cd öldü deniliyordu ama vardı. Kurulum bitti bir compiz güncellemesi buldu, yaptım. Sistem ayarlarında ek sürücüleri bulamadım. Seçke menüsünden arayayım dedim fakat tıklar tıklamaz dizüstüm kendinden geçti. Bende, forumdakilerin kafasını hiç meşgul etmiyeyim dedim ve hiç bulaşmadan, karıştırmadan direk 12.04'e geri döndüm.

Bilgisayar kilitlendiği için ekran görüntüsü alamadım fotoğraf çektim.

http://d1210.hizliresim.com/12/m/f298r.jpg
http://d1210.hizliresim.com/12/m/f299g.jpg

cagriemer

@Raven problem ekran karti surucusunden kaynaklaniyormus. Temiz bir kurulum muydu bu yoksa yukseltme miydi?

Raven

Temiz kurulumdu. Birde kurulumdan sonra ki açılışta ekrana nedense ubuntu logosu gelmemişti.

uNRuLY

güncelleştirme yöneticisinde hala birşey yok başka şekilde 12.10 a güncelleme oluyormu terminal vs gibi

decent

uNRuLY

Alıntı yapılan: decent - 19 Ekim 2012 - 10:53:43
@uNRuLY,

Alt+F2 ile
sudo update-manager -d

gözümün önündeki şeyi görememişim güncelleştirmelerin içine bakmaktan az kafamızı yukarı kaldıramamışız teşekkürler =)

lsari86

Herkese günaydın,
[/size]Büyük bir heyecan(acaba yeni tasarım nasıl? neler geldi neler değişti gibi) ve mutlulukla http://releases.ubuntu.com/quantal/ubuntu-12.10-desktop-amd64.iso adresinden sistemime uygun iso yu indirdim ve şuan kurulum yapmaktayım.
[/size]Dün gece yeni sistem ile ilgili haberleri alınca bugün daireden iso yu indirip hemen kuruluma geçtim.
[/size]Ancak aklıma takılan bir şey var, şimdi ben pek kolay kolay sistem kurmayı sevmiyorum, malumunuz 12.04 LTS, fakat 12.10 LTS değil.
[/size]Buradan şunumu anlamamız gerek - 12.04  e 5 yıl boyunca her türlü destek verilecek. - 13.04 den sonra 12.10 a herhangi bir güncelleştirme gelmeyecek ve ne yazık ki sistem kullanılamayacak mı? Benim kafam bu destek konusundan ziyade güncelleştirmelere takılmış vaziyette.
[/size]Örneğin 12.04 LTS olduğu için 14.10 zamanında çıkan yeni şeyleri 12.04 de kullanabilecek ken 12.10 için böyle birşey geçerli olmayacak mı?Bu konu ile ilgil açıklamada buluna bilrseniz çok mutlu olurum. Bu destek konusun da biraz tereddütlerim var merakımı mazur görün. 

if

@lsari86, 12.10'un desteği bitsede kullanabilirsiniz ama artık güncelleme gelmediği için uygulamalar ve sistem güncel kalamayacaktır. Fakat zamanı geldiğinde 12.10'u 14.04 UST sürümüne yükseltebilirsiniz. Bu aradaki tüm güncellemeleri de alabilirsiniz.