Ubuntu Turkiye E-dergisi SUDO'nun 12.10 Ozel Sayisi

Başlatan cagriemer, 19 Ekim 2012 - 02:37:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cagriemer

Ubuntu Turkiye E-dergisi SUDO'nun 12.10 Ozel Sayisi

* Ubuntu-tr Haberler
* Kalite Yeni Bir İsme Sahip
* Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal'i Kurduktan Sonra
* Ubuntu 12.10'da Bizi Neler Bekliyor?
* Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal Kurulum Rehberi
* Ubuntu 12.04/12.10 Türkçeleştirme
* Masaüstü ve Sunucu için Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal'a Yükseltme
* Ubuntu'da Farklı Masaüstlerinde Bildirim Almanın Kolay Yolu
* Unity Web Uygulamaları Ubuntu 12.10'da
* Unity, Ubuntu 12.10 ile Yoluna Devam Ediyor
* Ubuntu-tr Karikatür Köşesi

Zip dosyasi olarak indirmek icin buraya tiklayin.
PDF dosyasi olarak indirmek icin buraya tiklayin.
Google Docs uzerinden okumak icin buraya tiklayin.
Blog Sayfası icin buraya tiklayin.

aurora

Google Docs hariç diğer linkler ''Aradığınız kelime veya bölüm bulunamadı. Ana sayfaya dönüp tekrar deneyebilirsiniz.'' uyarısı veriyor.

cagriemer

aurora

Hızlıca göz gezdirdim, hazırlayanların ellerine sağlık. Fakat nacizane düşüncem, 12.10 ile gelen yeniliklere daha ayrıntılı değinilse sanki daha güzel olabilirmiş diye düşünmeden edemedim.

cerencalici

@aurora, biz de (en azından ben) çok istedik yeni özelliklere daha çok değinmeyi. Ancak bunlardan bazıları bir yazı oluşturacak kadar malzeme içermiyordu. Bazıları ise, duyuruları yapıldıkça 46. Sayı'dan önce yer verdiğimiz konulardı.
Bahane gibi mi oldu biraz ne :D
Teşekkürler eleştiriniz için. :)
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

aurora

Benim en çok dikkatimi çeken konu Amazon'un Ubuntu'nun içine girmiş olmasıydı, Şeçkede arama yaptığımda en altta Amazon sonuçları çıkması gayet can sıkıcı diyebilirim. Fakat belki bu çevrimiçi kullanımla ilgili bir başlangıç da olabilir, bu özelliğin daha gelişmişini düşününce aklıma hemen lenslere bizim de site ekleme yapabileceğimiz geldi, belki beğendiğimiz bloglar, siteler veya internet üzerinden ulaşabileceğimiz herhangi bir içeriği lenslere ekleyerek seçkeyi bir nevi Google gibi de kullanabiliriz, belki Ubuntu Yazılım Merkezini bile buraya dahil edebilirler ileride, hoş olur mu olabilir ama bu tasarımla karışık olacağı kesin diyebilirim. Bir diğer konuysa şu Türkçe dil sorunundan kaynaklanan çevrimiçi hesaplar konusu, bir çözüm bulunsa da kullanmaya başlasak. :)
En çok istediğin özellik ise hepsibirarada ayarlar uygulaması, yani ek uygulama yüklemeden ayarların hepsini tek bir noktadan yöneteceğim bir panel çok güzel olurdu.

if

Alıntı yapılan: aurora - 19 Ekim 2012 - 18:14:17
En çok istediğin özellik ise hepsibirarada ayarlar uygulaması, yani ek uygulama yüklemeden ayarların hepsini tek bir noktadan yöneteceğim bir panel çok güzel olurdu.

Bence bu önerinizi geliştiricilere duyurmalısınız: http://brainstorm.ubuntu.com/

Tuxie

İndirdim okuyorum çok güzel bir sayı . Emeği geçen herkesin emeğine sağlık. :)