Bluetooth'lu telefonum mobile broadband kısmında görünmüyor!

Başlatan aakgun78, 13 Ekim 2012 - 01:51:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aakgun78

Telefonumu blueman ile DUN bağlantısı ile sisteme bağlıyorum  fakat aygıtım kde network manager'in mobile  broadband  kısmında (orası pasif görünüyor) ekleyemediğimden internete bağlanamıyorum.  Sistemimde Gnome ve KDE masaüstlerinin ikisi de var. Gnomede sıkıntısız bağlanıyorum. Yabancı sitelere baktım fakat pek bir çözüm görünmüyor.  Kde üzerinde bunu başarabilen var mı?

burk

aakgun78

Telefon çin malı. Bu özellik telefon marka ve model bağımsız çalışmakta. Telefonunuzun modem ve bluetooth özelliği olması yeterli. Benim telefonumda ikisi de var. Sadece Kde masaüstünde kullanamıyorum.Gnome'de  sorunsuz kullanıyorum.

burk

Sorun o zaman bluetooth kısmında değil de ağ yöneticisinde değil mi? Eğer öyleyse KDE ortamı wicd de denenebilir.

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

aakgun78

Daha önce wicd yükledim fakat onda bununla ilgili bir yer yok.  Onun dışında önerilen şeyler ile sorunu çözmek söz konusu değil. Yani sorun sistemin ağ yöneticisinin telefonun modem özelliğini bluetooth'un Dun bağlantısı ile  görmemesi.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aakgun78

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Ekim 2012 - 01:10:05
Blueman KDE üzerinde sıkıntı mı yapıyor?

Sorun Kde network manager'in mobil broadband kısmının pasif olması yani telefonu görmemesi. Kde üzerinde Blueman sorunsuz olarak telefonumu görmekte ve dosya alışveri yapmakta fakat network manager bir türlü görmüyor.

heartsmagic

Evet, ilk iletinde durumu açıklamışsın aslında gözümden kaçmış. Açıkçası KDE'nin ağ yöneticisi telefonu neden görmüyor cidden bilmiyorum. Yapmaya çalıştığın şeye de çok uzağım aslında. DUN denilen bağlantının açılımı nedir?

aakgun78

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Ekim 2012 - 21:21:12
Evet, ilk iletinde durumu açıklamışsın aslında gözümden kaçmış. Açıkçası KDE'nin ağ yöneticisi telefonu neden görmüyor cidden bilmiyorum. Yapmaya çalıştığın şeye de çok uzağım aslında. DUN denilen bağlantının açılımı nedir?

Dun(Dial Up Network) Çevirmeli ağ bağlantısı.

Denediğim işlemlerin bazısı; bluetooth yöneticisi bluedevil yapıldı, sonuç  alınamadı. Ağ yöneticisi  wicd ile değştirildi, sonuç olumsuz.

heartsmagic

Peki geçici olarak Gnome'a ait ağ yöneticisini kurma şansın var mı? Eğer o görürse sistem genelinde değil de yöneticilerde bir sıkıntı olduğunu anlarız.

aakgun78

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Ekim 2012 - 11:39:16
Peki geçici olarak Gnome'a ait ağ yöneticisini kurma şansın var mı? Eğer o görürse sistem genelinde değil de yöneticilerde bir sıkıntı olduğunu anlarız.

Önerdiğiniz  şey sistemde yüklü. Çift  masaüstlü (Gnome,KDE) bir işletim   sistemi kullanıyorum.  Bununla ilgili bir sıkıntı olabilirmi bilemiyorum.Bunun en güzel cevabı tek KDE masaüstü kullanan arkadaşların deneyimi. Yukarıda yazdım ama tekrar yazayım; bununla ilgili yabancı forumlarda yaptığım araştırmalarda bunun için hata kaydı girilmiş fakat bir türlü sonuç elde edilememiş görünüyor. Tabi en iyisi kullanıcı deneyimleri.

heartsmagic

Sistemde yüklü peki KDE üzerinde denedin mi? Anladığım kadarıyla denemiş ve yine sonuç alamamış gibi görünüyorsun. Kısacası KDE üzerinde Gnome'a ait ağ yöneticisini açıp bakabildin mi duruma?

Gerçi hata kaydı varsa ve düzeltme gelmediyse ne yapılabilir bilemiyorum.

aakgun78

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Ekim 2012 - 15:06:02
Sistemde yüklü peki KDE üzerinde denedin mi? Anladığım kadarıyla denemiş ve yine sonuç alamamış gibi görünüyorsun. Kısacası KDE üzerinde Gnome'a ait ağ yöneticisini açıp bakabildin mi duruma?

Gerçi hata kaydı varsa ve düzeltme gelmediyse ne yapılabilir bilemiyorum.

Denemiştim  ve olmamıştı.

heartsmagic

O zaman sorun yöneticide de değildir, sistem geneliyle alakalı bir durum gibi. Hata kaydını kaşımak gerekebilir.