Farklı Plasma temaları farklı masaüstleri için

Başlatan Serdar21, 12 Ekim 2012 - 16:12:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Serdar21

Merhaba arkadaşlar...
4 tane masaüstü var diyelim ve bunlara ayrı temalar atamak istiyorum, örneğin; 1. Masaüstü'nün plasma teması Elegance 2. Air 3. H2O 4. Helium böyle bir şey mümkün mü acaba?

eribol

Mümkün ve bence başlık açmadan önce biraz foruma bakınmanız iyi olur. Nasılını da bulabilirsiniz rahatlıkla.

Serdar21

http://kde-look.org/content/show.php/?content=128453
Burda dediğim şey var fakat "Brainstorm" ne yazık ki, yorumlarda da masaüstü araçlarının farklı masaüstlerine konulmasıyla ilgili birşey yazılmış onu biliyorum zaten ben aynı şeyin tema içinde olanını istiyorum, başlığı açmadan önce araştırma yaptım fakat aradığımı bulamadım, o yüzden başlık açtım, bir de, başlık açmak kötü birşey mi? böyle başlıklar olursa insanlar aradıklarını daha rahat bulamazmı, samanlıkta iğne aramaktan daha iyi olmazmı acaba?

eribol

SUDO 36. sayıda detaylı Kde anlatımı var, oradan bakabilirsiniz.

Başlık konusuna gelince; başlık açmak kötü değil tabii ki. Kötü olan ise aynı sorunun sorulduğu başlık. aramalarda sıkıntı oluşturuyor.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32510.msg388816

Serdar21

Eribol kardeşim benim istediğim şeyi anlamadığını düşünüyorum, zira ben farklı masaüstü temalarını "masaüstü temalarını" farklı masaüstlerinde görmek istiyorum diyorum, sen duvar kağıdı yada masaüstü araçlarının her masaüstünde ayrı olmasından bahsediyorsun, duvar kağıdı ve farklı masaüstü araçlarını farklı masaüstlerinde hali hazırda kullanıyorum ben, bunların varlığından haberim var SUDO'da takip ediyorum biliyorum o yazılanları, standart bir KDE kullanıcısı bilir onları, o yazı KDE ile hiç ilgisi olmayan kullanıcılara yazılmış bir tanıtım yazısıdır kanaatimce, verdiğin bağlantı da da benim istediğim değil senin benim sorumdan anladığın tartışılıyor, KDE 4.8 kullanıyorum ve eminim benim istediğim şey bulunmuyor KDE'de şuan, ama ben yinede sormak istedim belki bir şekilde yapılabilir diye.