Bilgisayar Desktekli Tenik Resim için Program Önerisi Olan

Başlatan karboran, 12 Ekim 2012 - 15:45:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karboran

Bilgisayar Müh. II. sınıftayım bu dersi geçmem lazım, Hoca AutoCad 2010 üzerinden anlatıyor. Benim ihtiyacım olan şey ise ;  enformatik lab. da hocayla yaptığımız çalışmaları flash diske attıktan sonra eve gelince açabilecek, hoca ödev verdiğinde autocad formatında kaydedebilecek ve dersi geçebilecek kadar bana ders çalışma imkanı sunan bir program varmı, pazartesi gününe kadar bulmam lazım.. Tek program için windoz Windows kurmak veya wine çalıştırmak istemiyorum. Saygılar Teşekkürler
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

burk

Forumda bulunan AutoCad başlıklarınızı incelediniz mi?

karboran

Genel şöyle bi baktım bir çok muadili var ve wine kurulumlar pek hoş olmamış genel gördüğüm. Kullanan bilen varsa şu senin istediğin şeyleri rahatlıkla yapar diyeceği direk nokta atışı bi program önerebiir mi diye ? ..

furkankalkan

DraftSight'ı denediniz mi  ? Forumda anlatımı var.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Ninoslayer

Wine ile uğraşmak istemiyorum demişsin ancak Keycreator diye bir program var. Wine ile direk çalışıyor herhangi bir windows bileşeni kurman gerekmiyor. Gayette güzel bi çizim programı. Onu dene istersen.

karboran

@dewilman yükledim ama çizim yapamıyorum sayfanın oldugu yer donuk geliyor, @Ninoslayer dediğinizide deneyim bi,  uğraşıyorum bakalım sonuçları paylaşcağım..

furkankalkan

Alıntı yapılan: karboran - 13 Ekim 2012 - 23:33:01
@dewilman yükledim ama çizim yapamıyorum sayfanın oldugu yer donuk geliyor, @Ninoslayer dediğinizide deneyim bi,  uğraşıyorum bakalım sonuçları paylaşcağım..

Ekran kartınızı tanıttınız mı ?
Ayrı bir konuda
lspci | grep VGA komutunun çıktısını geçiverirsen sevinirim.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

tefoski

LibreCAD Windows, Apple ve Linux için ücretsiz Açık Kaynak CAD uygulaması ...

http://librecad.org/cms/home/features.html
BirDost

karboran

karboran@karboran-pc:~$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108 [GeForce GT 540M] (rev ff)
karboran@karboran-pc:~$

alorak

3 boyut için linux ortamında en iyisi: VariCAD ama ücretli bir yazılım.
özgürlük için

hatas

Eğer 2 Boyutta çalışıyorsanız kesinlikle DraftSight'ı öneriyorum. Kurulum için şuraya bakın: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/DraftSight

DraftSight'ın DWG desteği var, LibreCAD'in falan dwg desteği yok diye biliyorum üstelik LibreCad'ın arayüzü AutoCAD'e benzemiyor.

DraftSight'ı Ubuntu'da denedim bana göre tam bir AutoCAD muadili, zaten programın arkasında güçlü bir firma var. Arayüzü AutoCAD 2007 ile birebir aynı. Programı kurduktan sonra ücretsiz olarak bir e-posta adresi üzerinden aktive etmenizi isteyecektir.

erkane

cemkaan

Sisteminiz yeterli mi bilmiyorum ama virtual box ile sanal makine yapıp içine xp+autocad işinizi görecektir. En azından 2d çizimler için..

burk

karboran

Bu ders yüzünden windoz 8 kullandım bi süre vizeden 85 aldım. Finalade az kaldı 100 lük kağıt verecek durumdayım. Ve bu mesajı ubuntu dan yazıyorum :) . Ohh geri dönmek harika gerçekten :).
Başlığa istinaden ne kadar windoz kurup autocad kursamda, arkadaşların tavsiyeleri içinde(ücretsiz olanlar) en iyi DraftSight ;)