[Çözüldü] Dream Studio-12.04 Program Kurulumu???

Başlatan mesuttoksoz, 08 Ekim 2012 - 01:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mesuttoksoz

Elimde ''dreamstudio-12.04-i386.iso'' adlı ve görüleceği gibi iso uzantılı Dream Studio programı bulunmakta fakat nasıl kurulduğunu dair hiçbir fikrim yoktur. Yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum .Şimdiden teşekkürler.

cagriemer

Distrowatch'a gore elinizde bulunan bir program degil bir dagitim[1]. Yani Ubuntu kurarmis gibi kurmalisiniz eger denemek istiyorsaniz.

[1] http://distrowatch.com/table.php?distribution=dreamstudio

mesuttoksoz

Alıntı yapılan: cagriemer - 08 Ekim 2012 - 02:04:14
Distrowatch'a gore elinizde bulunan bir program degil bir dagitim[1]. Yani Ubuntu kurarmis gibi kurmalisiniz eger denemek istiyorsaniz.

[1] http://distrowatch.com/table.php?distribution=dreamstudio

Cevap için teşekkür ederim @cagriemer.

Ben bunu sadece video düzenleme işi için kullanmak amacıyla indirmiştim. Fazla bilgi olmadığı için okuduğum yazılardan sadece program sanmıştım. Bunu kurarsam Ubuntu 12.04 de göre artısı eksisi nedir bilginiz var mı? Bakabileceğim bir kaynakta olur. Birde cd veya usb üzerinden diğer linux dağıtımları gibi kullanabilirim herhalde değil mi???(bunu sormamın sebebi video düzenleme işi yüklü bir işlem olduğundan dolayı sorun olur mu?)

empax

Ubuntu'nun ozellestirilmis surumlerinden biridir bu dagitim.

Icerdigi yazilimlar;

• Cinelerra (güçlü bir video editörü),
  • Ardour (profesyonel dijital ses iş istasyonu),
  • CinePaint (hareketli resim içinde resim için bir araç),
  • Blender (3D grafik uygulaması),
  • Inkscape (vektör grafik editörü),
  • Synfig Studio (vektör tabanlı 2D animasyon yazılımı),
  • Kompozer (tam bir web geliştirme sistemi).

Kanimca format atmaya gerek yok. Yazilimlari kendiniz kurun.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

heartsmagic

Alıntı yapılan: mesuttoksoz - 08 Ekim 2012 - 11:07:51
(bunu sormamın sebebi video düzenleme işi yüklü bir işlem olduğundan dolayı sorun olur mu?)

Sorun olmayabilir de kurulu sistemden daha verimsiz olacağı söylenebilir belki. Zira birinde CD'den açıp bellek üzerinden kullanacaksın, diğerinde ise doğrudan usb bellek üzerinden.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mesuttoksoz

Yanıtlar için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Konu anlaşılmıştır.

heartsmagic

Verdiğin konuda bir sorun yok gibi göründü bana :) Eğer Jakasha başlığını diyorsan oraya bir yorum geçtim zaten, hatta eski konuyla da birleştirdim kendisini. Çözüme yönelik bir şey söyleyemiyorum ne yazık ki, zamanında uğraşmışız ama çıkış yolu bulamamışız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mesuttoksoz

Verdiğim sorunu çözünce sorundan-çözüme çevirdim. Burada da önceden yazmıştım ondan dolayı düzeltmeyi unutmuşum kusura bakma.