[Çözüldü] Win 7 - Kubuntu ( wubi ) - Voyagerlinux beraber nasıl kullanabilirim ?

Başlatan sedat1661, 07 Ekim 2012 - 23:26:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedat1661

Merhabalar şu dizüstü bilgisayarımda beraber gelen win 7 ve wubi ile kurduğum kubuntu var. Ben bunların yanına voyager linux kurmak istiyorum. Voyager linux ' un görüntülerine hasta oldum  ;D
Peki kurulumu nasıl yapmalıyım ki win7 ,  wubili kubuntu ve voyager linuxu beraber kullanabileyim. Burada beni Wubi düşündürüyor.

Fikileriniz lütfen...
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)

burk

Wubi Windows üzerinde çalışan bir program olduğu için siz aslında Windows'un yanına Voyager Linux kurmuş olacaksınız.

sedat1661

Anladım ama asıl öğrenmek istediğim mesela açılış ekranı nasıl olacak . win 7 - kubuntu -voyager linux  şeklinde mi ?   Yoksa ilk önce grub dan win 7 ve voyager linux ekranı gelip oradan win7 yi seçip  sonrasında  win 7 ve kubuntu açılış ekranı gelecek ?
Sırf grub ile pek barışık olamadığımdan zaten wui ye talim ediyorum. Malum acemiliğimiz pardus 2009 a denk gelmişti ve grub yüzünden epey bunalmıştım linux dan. Hatta orjinal windowsun recovery bölümünüde linux ile alakalı diye silince baya bi küsmüştüm linux a  :( Şükür ubuntu yetişti hızır misali  :D
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)

burk

Grub ekranı ile seçim yaparak girersiniz diye düşünüyorum, ilgili dağıtımla hiç tecrübem olmadı.

sedat1661

Hemen hemen linux dağıtımlarında sonuç aynı değilmidir acaba ?

Tavsiyesi olan var mı acaba. Yoksa gözümü karartıp kuruluma başlasam mı . '' Sonunu düşünen kahraman olamaz Memati  '' gibisinden :D

heartsmagic

Eğer Voyager kurarsan Grub kurulur gerçek olarak. Oradan Linux'u seçersen Linux'a geçersin, Windows seçersen sana Windows başlatma sunulur, oradan Windows veya Wubi ile kurulu Ubuntu'yu seçersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

sedat1661

Çok Özür dilerim .

Çoktandır bilgisayarın başına oturamıyorum. Malum tiyatro sezonu geldi çattı. Tiyatrosuz kuş düşünülemez kanımca.

Meseleye gelince ; ne olur ne olmaz diye ben kubuntuyu kaldırdım. Aynı şekilde kubuntu dan açılmış olan bölüme voyager linux u kurdum. Çok da güzel oldu. Bakalım olmazsa yine wubi ile kubuntu kuracağım. Maksat farklı masaüstleri cihazı süslesin ve TÜm masaüstleri ile az çok haşır neşir olalım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Voyager ı da tavsiye ederim :)

burk