Cryptkeeper ikonu menude yok

Başlatan ruhan, 03 Ekim 2012 - 15:02:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

@ruhan, bir şekilde bölümleme tablosu karışmış. En iyi önerim TestDisk ile eski bölümleme tablosunu geri getirmeniz.

ruhan

Akşam onu da denedim, yalnız 'analyse' ile yaptım, olmadı, partition yok diye cevap verdi, bölümleme tablosunu getirebilmem için files utility, geometri şıkları var, bunu da forumda bulayım, bütün derdim şifreli dizinin sabitdisten silinmemesi, bütün gayretim o ama, hala yapamadım.

if

@ruhan, eski mbr'yi geri yazdırmaya mı çalıştınız yoksa kayıp bölümü buldurmaya mı çalıştınız?

ruhan

kayıp bölümü geri yazdırdım ama birşey değişmedi, nedeni RAIS teknolojisne göre sabitdisklrein yapılanmadı, yani normalde sda veya sdb olan sabitdiskler bende volume0 şeklinde olduğundan, partition sıralamasında problem çıktı, sabit disklerin görülmesi, nfs sitemine göre ise, volume0 testdisk ile göründü ama geri alınmadı, neticede olay BIOSta CntL-I ile NON-RAId dönerek problem çözüldü ama benim saklı diiznlerim bu şekilde uçtu gitti, ubuntu da RAID teknolojisi uygulaması yaygın değil tabii, bu da bir neden oldu. sağlık olsun.

burk

Başlığın çözümü bu mudur @ruhan;
Alıntı Yap
BIOSta CntL-I ile NON-RAId dönerek problem çözüldü