12.10 Dosya Yöneticisine Yer İmi Nasıl Eklenir?

Başlatan syagdiran, 30 Eylül 2012 - 14:56:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syagdiran

Merhaba. 12.10'da Yer imi ekleme şu an için mümkün değil gibi. Bilen varsa beri gelsin. Teşekkürler.....

guopx

Aslında bunu bir betikle de yapabilirsiniz. Betik o an içinde bulunulan klasör için bir bağ oluşturup bu bağı ''Dosya yer imlerim'' adında belirlediğiniz bir yerdeki klasörün içine atabilir ve siz de ordan kolayca yer imi koyduğunuz klasörlere ulaşabilirsiniz. Sonra betiği nautilus actions ile sağ tık menüsüne eklersiniz.
Yalnız böyle bir betik yazacak kadar bash bilgim yok malesef. Keşke olsa da yardım etsem. Belki diğer arkadaşlar yardım edebilir.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

heartsmagic

Alıntı yapılan: syagdiran - 30 Eylül 2012 - 14:56:27
Merhaba. 12.10'da Yer imi ekleme şu an için mümkün değil gibi. Bilen varsa beri gelsin. Teşekkürler.....

Herkes 12.10'a geçmediği, belki de 12.10'a geçen herkeste de bu sorun olmadığı için neden mümkün olmadığını söyler misin? Yani öyle bir seçenek mi yok, var ama iş görmüyor mu, iş görmüyor da hata çıktısı veriyor mu vermiyor mu vs.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syagdiran

Normal yolla yer imi ekleme seçeneği mevcut fakat en azından bende çalışmadı. 12.10'da kurulum esnasında otomatik ekran kartı yüklenmiyor sanırım. Bunun etkisi olabilir mi acaba?

decent

cat ~/.gtk-bookmarks

çıktısına bakabilir miyiz ?

syagdiran

@decent
Özür dilerim. İstediklerim şu an için olmadığı için 12.04'e geri döndüm.

decent

@syagdiran,
Özürlük bir şey yok :)
En azından çözüme yönelik fikir verecek bir not düşmüş olduk, konuyu etiketsiz olarak kapatabiliriz.