Güvenilir olmayan paketlerin kurulumunu gerektirir!

Başlatan costock9, 30 Eylül 2012 - 02:27:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

costock9

Arkadaşlar merhaba,
Ubuntu Yazılım Merkezi'nden herhangi bir program yüklemek istediğimde "Güvenilir olmayan paketlerin kurulumunu gerektirir" bu hatayı veriyor. Tamam veya Onar diye iki seçenek var ancak herhangi birine tıkladığım zaman bir şey olmuyor. Kusura bakmayın pek tecrübeli değilim Linux'ta. Bu sorunu başka birisi daha yaşamış ve bir konu açmış. Olayı çözmüş ama nasıl çözdüğünü anlatmamış..

Bu arada, aynı programı Uçbirim'den (sudo apt-get install şeklinde, zaten başka bir şekli var mıdır bilmiyorum gerçi) yükleyebiliyorum. Böyle birkaç sorunsuz yükleme yaptım ama Python için Grafik Arayüzü indirirdiğimde program çalışmadı..

Özet olarak, bu sorunu nasıl çözebiliriz?  :-\

burk

costock9

Evet ama arkadaşlar çıktı falan vermişler hani benim sorunumla onlarınki farklı olabilir diye düşündüm. Bir de söylediğim gibi yeniyim Linux'ta ve bazı terimlere yabancıyım. Bi yere kadar anlayabiliyorum ama sonra "bunu nereye yazacaz" falan oluyorum  :)

burk

Sorun aynı gibi göründüğü için sizden çıktı istemedim, yazılacak yer konusunda ise ctrl + alt + t tuşlarıya uçbirimi açacak ve bağlantı olarak verdiğim @decent'in iletisindeki talimatları yazacaksınız :)