java+mysql uygulamasını windowsda çalışıtırabilir hale nasıl getirilir ?

Başlatan Yedionbir, 26 Eylül 2012 - 18:00:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yedionbir

basit bir stok veritabanı uygulaması yaptım mysql veritabanına kullanıcıdan ürün ismi + adedi+ fiyatı gibi bilgiler alarak bunu veritabanına kaydediyorum program sorunsuz çalışmakta fakat..
uygulmayı yaptığım kişi tecrübesiz bir windows kullanıcısı sadece programı yükleyip ikona basıp çalıştırmayı yapabilir.

- java kaynak kodlarımı nasıl .exe veya başka uzantıda windowsda çalıştırılabilir hale getirebilirim ?
- uygulamayı vereceğim kişi illaki mysql server kurması gereklimi?

okuduğunuz için teşekkürler..yardımlarınızı bekliyorum.

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

karboran

Veritabanını servere bağlarsın, sonra jar haline getirir yollarsın hiç veri tabanı kurmadan jarı çalıştırıp serverinle alışveriş yapar , ama diğer türlü adam linux da da olsa windows da da olsa veri tabanı için acces kullanmadığın sürece mysql de örneğin adamın bilgisayarına gidip serveri kurman gerekir. veyahut ufak bi uygulama yaz, mysql kurduktan sonra, tüm tabloları fln bu uygulama oluştursun, ben dayıma böyle yaptım adama gönderdim, sonra mysql kur ve kurarkende verdiğim şifreyi koy dedim, sonra hazırladığım diğer jarı çalıştırdı o tüm toblolaları felan oluturdu mysql veritabanında, sonra programı rahat rahat kullandı ;) ...
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !