[Çözüldü] Youtube Videolarında Kırmız Renkler Gözükmüyor

Başlatan Denonitros, 22 Eylül 2012 - 18:38:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Denonitros

Merhabalar başlıktada dediğim gibi Youtube videolarında kırmızı renkler mavi olarak gözüküyor.Ayrıca tahtalar filanda direk mavi gözüküyor.Sürenin gösterildiği kısımdaki minik önizleme penceresinde renkler normal olarak gözüküyor.Fakat Windows 7 de böyle bir sorun yok.Ekran kartım 9500GT.Nvidia'nın son sürücüsünü kullanıyorum.Acaba neden böyle bir sıkıntı olabilir?
Ekleme:Sanırım mavilerde kırmızı gözüküyor.  :-\

empax

Video üzerine sağ tıklayın ve ayarlardan "Donanım hızlandırma özelliğini" devre dışı bırakıp tarayıcıları yeniden başlatıp deneyin.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Denonitros

Ninoslayer

Bu sorun flash'ın son sürümünden kaynaklanıyor. Bununla ilgili biraz araştırma yaparsan bir önceki sürümünü kurabilirsin. Firefox'ta hatta bu iş bir eklenti vardı diye hatırlıyorum. Çok kurcalamanın taraftarı değilim tabiki ancak belirtmek istedim.

Not: Bilmeyenler olabilir. Adobe artık linux için yeni sürüm çıkarmıyacağını açıkladı. Bu ne kadar sürer bilmiyorum ancak google-chrome sadece kendi internet tarayıcısı için yeni sürümler yayınlayacak. Bazıları Linux'e zorluk çıkarmak için elinden geleni yapıyor ancak açık kaynak kodlu yazılımı yenemiyorlar çünkü herşeyin bir çözümü eninde sonunda bulunuyor.

heartsmagic

Sorun tamamen Flash'ta değil burada, işin içinde libvdpau var aslında. Konu çözüme kavuştuğu için kapatalım. Bir ara aynı sorunu yaşayıp sonra düzeldiğini görmüştüm. Geçenlerde tekrar yaşayınca donanım hızlandırmasına dokunmadan libvdpau paketlerimi değiştirdim.

apt-cache policy libvdpau1
Alıntı Yaplibvdpau1:
  Kurulu: 0.4.1-3ubuntu1+fixbluefaces~precise
  Aday:   0.4.1-3ubuntu1+fixbluefaces~precise
  Sürüm tablosu:
*** 0.4.1-3ubuntu1+fixbluefaces~precise 0
        500 http://ppa.launchpad.net/tikhonov/misc/ubuntu/ precise/main i386 Packages
        100 /var/lib/dpkg/status
     0.4.1-3ubuntu1 0
        500 http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise/main i386 Packages

O yönde bir çözüm deneyecekler için yukarıda PPA görülmekte zaten.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.