[Çözüldü] USB belleğe kurulum sorunu

Başlatan Bora_, 25 Mayıs 2013 - 14:37:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bora_

Merhaba arkadaşlar.

konular arasında bootmgr hatası diye arattım ancak bulamadım.

Ben daha önce linuxu kurdum ve root şifresini unuttuğumdan dolayı giremedim. daha sonra windowsu formatladım. windowsu kurdum. ardından linuxu formatladım.
şimdi usb'den harddiskimin bir bölümüne linuxu kurmak istiyorum, ancak usb'den başlattığım zaman bootmgr hatası diye uyarı veriyor.
ubuntuyu wubi vasıtasıyla windows üzerinden kurdum. dosya sistemini ntfs yaptı. yeniden başlatınca kurulumu tamamladı ve ubuntuya giriş yaptım.
ancak benim istediğim başka bir sürüm. ve usb üzerinden ext3 yada ext olarak harddiskime kurmak istiyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

ekremsenturk

Bu başka bir sürümü buradan açıklamanın ne tür bir skıncası var sence ? Kurulumunda sorun yaşadığın dağıtımın neden sorun yarattığını tahmin etmemizmi gerekiyor ? Biraz daha açıklayıcı olmakta bir sakıncamı görüyorsun ?

Yardım istiyorsan daha açıklayıcı olmalısın ki, yardım edecek gönüllü birisi varsa, sorunun nereden kaynaklandığını daha iyi anlayabilsin. Usb belleğinde hangi dağıtım var ve usb kurulum disk'ini nasıl hazırladın? ve daha önceki kurulumuda, aynı usb ile mi yapmıştın ve Bilgisayarının DVD sürücüsü varmı ? Disk bölümlerinin bir çıktısını buraya (Windows'tan veya Linux'tan, fark etmez) bir şekilde ekleyebilirmisin ?

Bora_

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 25 Mayıs 2013 - 21:08:21
Bu başka bir sürümü buradan açıklamanın ne tür bir skıncası var sence ? Kurulumunda sorun yaşadığın dağıtımın neden sorun yarattığını tahmin etmemizmi gerekiyor ? Biraz daha açıklayıcı olmakta bir sakıncamı görüyorsun ?

Herhangi bir sakıncası olduğundan değil tabikide. Bir çoğunu denemek istiyorum ondan dolayı açıkça belirtmedim. Daha önce backtrack kurmuştum. Onu formatlayıp başka başka sürümler deneyecektim(Debian, Kubuntu, vs..). Daha linuxta yeni olduğum için biraz meraktan karıştırıyorum.

Yardım istiyorsan daha açıklayıcı olmalısın ki, yardım edecek gönüllü birisi varsa, sorunun nereden kaynaklandığını daha iyi anlayabilsin.
Acemi olduğum için eksiklik olmuş farketmeden  :)

Usb belleğinde hangi dağıtım var ve usb kurulum disk'ini nasıl hazırladın? ve daha önceki kurulumuda, aynı usb ile mi yapmıştın ve Bilgisayarının DVD sürücüsü varmı ? Disk bölümlerinin bir çıktısını buraya (Windows'tan veya Linux'tan, fark etmez) bir şekilde ekleyebilirmisin ?
Evet daha önceki kurulumu da aynı usb ile yaptım.
Usb'de kubuntu vardı. UNetbootin vasıtasıyla hazırladım. bootmgr hatası dedi. usb'yi formatlayıp bir daha yükledim. yine aynı hatayı verdi. Tekrar fortmatlayıp Backtrack R3 yüklemek istedim daha önce herhangi bir hata ve zorlukla karşılaşmadan kurabildim diye. Yeniden başlatığımda yine bootmgr hatası dedi.

Harddiskimi 3 parçaya ayırdım. C: 170 GB, D: 335 GB, E: 178 GB daha önce linuxu E:'ye kurmuştum daha önceden. DVD sürücüm var. Hatta şimdi birde onu denemek için bir DVD alıp gelecem :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mayıs 2013 - 01:15:37

Tamam sorun çözüldü.

Şimdiye kadar hiç dikkat etmemiştim nasıl biçimlendirdiğime. Usb'yi biçimlendirirken NTFS olarak ilk geldiği için direk biçimlendir deyip geçiyordum. FAT32 olarak biçimlendirip unetbootin ile usb ye yazdığınızda herhangi bir sorun çıkarmıyor.