Win7 de Bitlocker ile şifrelenen HDD Ubuntu da görünmüyor.

Başlatan Lav, 19 Eylül 2012 - 01:33:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lav

Arkadaşlar merhaba, kolay gelsin.
Win7 de D: dizinini Bitlocker ile şifrelemiştim.
Şifreyi de unutunca disk öyle pasif şekilde kaldı, içine giremedim.
Bir öneri üzerine Ubuntu kurup verileri başka bir diske aktarmak istedim.
Ubuntu yu kurduktan sonra (kurmadan dene versiyonu) soldaki Devices bölümünde bi sistem için ayrılan ufak alan + bir de sistem dosyalarının olduğu alan görünüyor.
D: dizini ne yazıkki görünmüyor.
Bu sorunu nasıl aşabilirim?Bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim.
İyi forumlar.

cagriemer

Kullandiginiz programin nasil bir sifreleme uyguladigini bilmiyorum fakat amac zaten diske izinsiz erisimi engellemek. Dolayisiyla format disinda pek yapabileceginiz bir sey oldugunu zannetmiyorum. Fakat siz yine de farkli onerileri bekleyin isterseniz.

Lav

Alıntı yapılan: cagriemer - 19 Eylül 2012 - 02:07:11
Kullandiginiz programin nasil bir sifreleme uyguladigini bilmiyorum fakat amac zaten diske izinsiz erisimi engellemek. Dolayisiyla format disinda pek yapabileceginiz bir sey oldugunu zannetmiyorum. Fakat siz yine de farkli onerileri bekleyin isterseniz.

Önemli veriler olmasa bir an önce halledeceğim ama verilerin önemli olması elimi kolumu bağlıyor resmen.
Umarım bir çözüm bulabilirim.

Felâsife

Bu tür işler için sanırım Parted Magic denilen canlı CD 'yi kullanırsanız sonuç alabilirsiniz, içinde dislocker diye bir yazılımda varmış, gerçi konsol uygulamasıymış ama belki sonuç alabilirsiniz.

http://partedmagic.com/doku.php?id=programs
" dislocker - designed to read BitLocker encrypted partitions under Linux and Mac OSX systems "
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?