[Çözüldü] asus x54hr-sx084r derin uyku (hibernate) problemi

Başlatan guopx, 16 Eylül 2012 - 11:40:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

guopx

Başlarda derin uyku (hibernate) ve askıya alma (suspend) özelliklerinden hiçbiri çalışmıyordu. Meğer usb 3.0 ile gelen bilgisayarların suspend özelliği çalışmıyormuş çalıştırmak için  /etc/pm/config.d/unload_module dosyasına SUSPEND_MODULES="xhci-hcd"  eklemek gerekiyormuş. Ekledim ve suspend özelliği sorunsuz çalıştı fakat asıl sorun hibernate. sudo pm-hibernate dediğimde ekran gidiyor sabit disk ışığı bir süre yanıyor ve sonra sönüyor fakat bilgisayar kapanmıyor fan dönmeye ve güç ışığı yanmaya devam ediyor. mekanik olarak kapatmak zorunda kalıyorum. işin ilginç tarafı elle kapatıp tekrar açtığımda bilgisayar kaldığı yerden devam ediyor. kısacası hibernate işlemi başarılı oluyor ama işlemin sonunda bilgisayar kendini kapatamıyor ve ben de elle kapatmak zorunda kalıyorum. nasıl çözebiliriz bunu?
Launchpad üzerinde benzer bir bildirim de var: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/151546
Teşekkürler.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

heartsmagic

Eğer varsa oradaki çözüm önerilerini deneyebilirsin, yoksa beklemek gerekebilir. Gerçi Google'da derinlemesine bakmadım konuya, belki başka bir dağıtımda bir şekilde çözüm önerisi verilmiş olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

guopx

bilgisayar sudo shutdown -h now ile normal bir şekilde kapanıyor
acaba bu hibernate işlemini yapan bir script falan var mıdır? sonuna bunu eklesek de kapansa ;D

heartsmagic

O kadar kolay olsaydı sanırım hemen çözülürdü sorunlar :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

guopx

Dün gelen 3.2.0-32-generic çekirdek güncelleştirmesiyle sorun ortadan kalkmıştır. Artık hibernate kapatabiliyor bilgisayarı :)
Linus Towards adamın dibisin... ;)

burk

Sorun güncelleme ile çözüldüğüne göre; cozuldukonusu