Wine ile açtığım bazı oyunlarda tuşlar takılıyor

Başlatan adonizer, 12 Eylül 2012 - 00:51:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adonizer

Yakınlarda wine ile birkaç oyun yükledim genelde iyi çalışıyorlar ama bazılarında tuşlar takılıyor. Mesela gta san andreas yükledim girince sürekli ileri gidiyor, bunun üstüne mta yükledim ( çok oyunculu gta san andreas ) bu sefer hem ileri gidiyor hemde sola. Bide Garry's Mod yükledim onda da çimlerin üstüne çıktığımda hangi tuşa basıyorsam o tuş takılıyor sürekli o yöne gidiyorum.
Linux, Özgür Yazılım ve Her Şey

6ng4n

http://appdb.winehq.org/ sitesine bir bakın belki uygulamalar hakkında bir bilgi vardır. Bu sitede wine ile bazı uygulamaları deneyen kişilerin deneyimleri(kurulum yöntemi hatalar vs) yer alıyor. Wine ile kurduğunuz yazılımların Ubuntu altında çalışması garanti değildir sonuçta orijinal Windows değil. BUnun dışında playonlinux ile deneyebilirsiniz.

Ninoslayer

Bu oyunları kurmaknın en iyi yolu playonlinux'u kullanmaktır. Wine ile uğraşmaya başladınızda hiç beklemedik problemler çıkabiliyor. Bu problemleri halletmek mümkün ancak bir çok forum dolaşmanız lazım.

adonizer

playonlinux ile yükledim, açtım sorun hala devam ediyor :(

Ninoslayer

Winehq'da joistiklerin klavye ile çakışmaya yol acabilceğinden bahsediyor. Sende joistik var mı ?

adonizer

KemalALKIN

Wine Yapılandırma yani ayarlarına gir şu komut ile girebilirsiniz winecfg . Daha sonra grafik kısımında ayarlarda fareyi kilitle gibi bir şey var tam ekranda farenin kaçmaması için o işaretli ise işareti kaldır değilse işaretle dene birde şunuda dene; gene aynı yerde bulunan pencere başlıkları gibi birşey var onun işaretini kaldır o özellik wine ile açılan ve wine pencerelerinde sistemin üst çubuklarını kullanır. Eğer kaldırırsanız klasik windows teması şeklinde görürsünüz tümüyle wine ve wine ile açılanların pencerelerini. Ben bir keresinde bu ayarlar ile çözmüştüm.
www.tckemal.ist

adonizer

Yorumlarınız için teşekkürler. Dediğiniz herşeyi denedim ama değişen bir şey olmadı :((

KemalALKIN

adonizer

Wine sürümlerine / dağıtımınız ile kullandığı masaüstü ortamına / oyunlara göre değişken bir problem olabilir.

Ekleme: PlayOnLinux ile rawinput bulunan bir winehq sürümü ile test edin.
www.tckemal.ist