Ubuntu-tr anasayfası için çalışma önerisi

Başlatan yavuz21, 12 Eylül 2012 - 00:36:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yavuz21

http://ubuntued.info/ Arkadaşlar gerkçekden güzel bir site bu siteyi zaten hepimiz biliyoruz asıl amacım tanıtım değil teşfik birkaç kafadar bulursam bu şekilde bir site yapmak istiyorum.

Aslında tam olarak ubuntu-tr ye benzeyior forumlarıda var fakat bizim ana sayfa o kadar iyi değil. Gelin hep beraber ya bizim sitenin ana sayfasını güzelleştirelim yada kendimize güzel bir portal yapalım ve bu forumla bağlantısıda olsun. Forumdaki güzel içerikleri burada sergileyeim. Eğer ubuntu-tr ana sayfası olmazsa yeni birşeyler için her türlü deesteğe hazırım php ve html biliyorum saygılarımla.

heartsmagic

Ubuntu Türkiye Forum » Sanat ve Üretim » Site Tanıtım Bölümü »

Alıntı Yap1) Tanıtımı yapılacak olan site özgür yazılım veya açık kaynak kodla ile ilgili içeriğe sahip olmalıdır.
2) Site tanıtımı yapacak olan kişinin o site içerisinde bir görevi olmalı ve görevini tanımlamalıdır.
3) Sitenin amaç ve kapsamı ile ilgili bilgiler tanıtım sayfasında verilmelidir.
4) Tanıtımı yapılacak olan site reklam gelirleri ve satış işlemleri gibi ticari faaliyetlere sahip olabilir.
5) Sitenin adı ve bağlantı adresi tanıtım sayfasında verilmelidir.

Başlığı Öneri ve İstekler bölümüne taşıyorum.

Anasayfa için yakın bir zamanda böyle bir çalışma yapmayı düşünmüyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

furkankalkan

Tasarıma şöyle bir baktım da bana direk OMG Ubuntuyu andırdı. Ve tahmin edersiniz ki forumda OMG Ubuntuyu bu siteden daha fazla bilen kişi var ki anasayfa tasarımını bu şekilde düzenlersek yadırganabilir.  Ama neyse yeni bir site ögrenmiş olduk.Teşekkür ederiz @yavuz21.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

yavuz21

Teşekkür ederim arkadaşlar ancak forumu daha çekici hale getirebilr diye düşünüyorum. Mostre o seu Desktop  Forumlarındaki bu konu bizim [K,X] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz konusu gibi üyelerin çaılşmalarını sergiledği bir konu ve site ana sayfasında güzel çalışmalar sergileniyor. Bizim ana sayfa için bir çalışma yapma fikri ortaya çıkarsa örnek alınabilir ayrıca ana  sayfamızın wordpress tabanlı olması bu işi yaparken pek fazla zorlanmayacağımızı düşündürüyor. Dediğim gibi bu tip bir çalışma olursa desteğe hazırım.

yavuz21

Eğer isterseniz şu anda sadece psd olarak tasarlanan bu projeyi geliştirip hayata geçirebiliriz. :) 2 saatte bu hale geldi 22 saatte hayata geçer :)

KemalALKIN

Bunu yöneticilere hem özel mesaj hem de yönetim e-posta adreslerine mesaj atarak bilgilendirebilir ve danışabilirsiniz.
www.tckemal.ist

cagriemer

Konu zaten http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35728 adresinde dile getirilmisti. Bu tasarim da onun farkli bir formu dogru mudur?

yavuz21

sayılır eğer düşünülürse bizim sitemiz iiçin yapılabilir olmadı hayata geçirip forumdan birkaç kafadarı yazar olarak almayı ve işletmeyi düşünüyorum.

KemalALKIN

yavuz21

Ben çizimciyim :P. Soğuk espiriden sonra siteniz blog mu olacak zaten elimde keyfi olarak haber vb paylaşım yaptığım rekor günlük hiti 148 olan blog sitem var. Nasıl bir yazarlık lazım? :D.
www.tckemal.ist

yavuz21

@Kemalakın her şeyden önce böyle bir projede yanımda olmanız beni şereflendirir. Linux dünyasından güncel haberleri takip edip paylaşak bir yazar olabilir mesela veya insanlara programlama, linux, unix tabanlı sistemler gibi konularda bilgi verecek makaleler yazabilecek birisi olabilir.

heartsmagic

Eğer bu konu diğer konu için öneriyse birleştirelim, fakat kendi siten için düşünüyorsan burada dursun @yavuz21.

yavuz21

@heartsmagic o konu için önerim. Şu anda tasarımıyla üğraşıyorum. Ben işimi bitireyim sonra buraya koyduğumda forum yönetimi olur derse yapalım yok yapmayalım derse ben kendi başıma hayata geçirmeyi o zaman düşünürüm. http://betabilisim.net.tc/ubuntu/
adresinden proje ilerlemesini takip edebilirsiniz.

heartsmagic

O zaman şöyle yapalım, konuları birleştirelim. Sen yine uğraşını sürdür, son değerlendirmeyi gündeme getiririz o zaman. Kısa zamanda düşünmüyoruz demiştim, olur ya bizlere çok fazla iş düşmez ya da az bir vakitle hallederiz tekrar değerlendiririz durumu.

heartsmagic

Başlıkları birleştirip daha açıklayıcı bir isim koydum.

yavuz21

Tamamdır ben çalışmaya deva ediyorum bir kaç gün sonra tekrar değerlendirirsiniz. http://betabilisim.net.tc/ubuntu/ takip linki arkadaşlar önerilerinz varsa bu başlık altından alabilirim.

furkankalkan

Alıntı yapılan: yavuz21 - 14 Eylül 2012 - 02:46:38
Tamamdır ben çalışmaya deva ediyorum bir kaç gün sonra tekrar değerlendirirsiniz. http://betabilisim.net.tc/ubuntu/ takip linki arkadaşlar önerilerinz varsa bu başlık altından alabilirim.

Benim ilk önerim menü üzerindeki resmin genişliğinin menünün genişliğiyle aynı olması yönünde.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

frkntlgyc

Yapabilecegim butun yardimlari vermeye hazirim bende benim dusucemde bu kadar kaliteli bir foruma o anasayfanin yakismadiginyonunde.

yavuz21

@dewilman söylediğinizi bende faarkettim ince ayarlara geçince yapacağım. Bu arada web tasarımdan anlayan arkadaşlar katkı sağlamak isterlerse css kısmı için güzel olur :)

yavuz21

Projenin tasarımı tamamdır arkadaşlar bir bakın beğenirseniz wordpress entegrasyonuna başlayalım işten  anlayan gönüllü arkadaşlarda katılırsa süper olur. http://betabilisim.net.tc/ubuntu/ [Mesajı gönderdiğim saate bakın bende bittim çünkü :) ]

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Eylül 2012 - 13:16:01

Sayfa sürekli değiştiği için girdikden sonra tekrar yenilerseniz değişiklikler düzelir. İnternet explorer dahil tüm tarayıcılarla uyumluluğu test edildi ve sorunsuz ancak internet explorerde uyumluluk görünümünü kapatmanız gerekmekde.

Barış Can

Sadece Html ve Css sanıyorum, wp entegresi yapılmamış, doğru mu?
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

yavuz21

aynen daha yapılmadı zaten o iş için yardıma ihtiyacım olacak tabi eğer forum yöneticileri onaylarlarsa

Aaron

Gayet estetik görünüyor. Yalnız yazıtipi üzerine çalışmak gerekiyor.

yavuz21

Teşekkürler ancak yazı tipi Ubuntu sitesinde ubuntu olur diye düşündüm. Ayrıca Windows ve MacOSX kullananlar içinde yazı tipini css ile tanımladım ve font bilgisayarda yüklü olmasa dahi indirilip kullanılıyor. Yanısıra web sitesi tasarlanırken flash kullanmamaya ayrıca özen gösterdim :D

Aaron

Yazıtipi zaten Ubuntu kalsın önemli değil ama standartlaştırmak lazım biraz. Yani atıyorum ufak yazılarda 11px, başlıklarda 12px, içerikte 11px gibi. Verdiğim boyutlar temsili tabi ki sen daha uygun olanını kullanabilirsin ama şu anki hali fazlası ile büyük duruyor. Bu arada ellerine sağlık.

yavuz21

biraz büyük olmuş gerçekten ancak 1920 px çözünürlk kullandığım için okadar dikkatimi çekmedi düzelttim bu arada varmı başka tavsiyesi olan.