[Çözüldü] Pidgin ve Empathy MSN - Google Talk'a bağlanmıyor

Başlatan x35, 07 Eylül 2012 - 23:56:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

x35

Merhaba Arkadaşlar,

Birkaç gün önce 12.04 sürümünü sıfırdan yükledim yani daha önce Linux kurulu değildi.
Bugün Pidgin ve Empathy ile Google Talk ve Msn'e bağlanmak istiyorum ama olmuyor. İlk önce hiç kurcalamadan kullanıcı adı, şifreyi yazdım. Bağlanıyor deyip duruyor ama bağlanmıyor. Sonra biraz kurcalamaya başladım ilk önce MSN'in sunucu bağlantı adresini değiştirdim. (login.live.com) Bu sefer giriş yapmaya çalıştım bu sefer bağlandı, çevrimiçi gözüküyorum ama kişi listesi ne yaptımsa gözükmedi yani yine olmadı. Yine aynı şekilde Google Talk için sunucu adresini değiştirdim (talk.google.com) bu sefer bağlanmaya çalıştım XMPP parolanızı girin dedi bende kendi Gmail hesabımın şifresini girdim ama kabul etmedi.

Yardımcı olacak arkadaşlardan ricam lütfen yol gösterirken bu işlemeleri yapacak kişinin acemi olduğunu göz önünde bulundurmaları.

JuanCarlito

Ben Pidgin ile denemedim ama Emphaty ile Google Talk bağlantısını kurdum. Gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Acaba Gmail ayarlarında 2 adımlı doğrulama aktif mi ? Eğer aktifse özel şifre yaratıp onu girmeniz gerekiyor.

x35

Gmail için iki adımlı doğrulama aktif de. Ben Emphaty ile GTalk'a bağlanmak istediğimden bende şifre soruyor ama normal tarayıcıdan girerken telefonuma gönderdiği şifre gibi bir şifre gelmiyor. Özel şifreden kastın sanırım bu?

JuanCarlito

Alıntı yapılan: x35 - 08 Eylül 2012 - 01:21:46
Gmail için iki adımlı doğrulama aktif de. Ben Emphaty ile GTalk'a bağlanmak istediğimden bende şifre soruyor ama normal tarayıcıdan girerken telefonuma gönderdiği şifre gibi bir şifre gelmiyor. Özel şifreden kastın sanırım bu?

Yok kastım bu değil.
https://www.google.com/settings/security

Hesap Ayarları>Güvenlik>2.adımlı Doğrulama seçeneğinin karşısından düzenle diyerek girin. Oradan 'Uygulamalara özel şifreleri yönet' seçeneği ile girin ve alt taraftan herhangi bir isim vererek şifre oluşturun. Bu oluşturduğunuz şifre ile Emphaty ya da Pidgin ile giriş yapınız. Normal Gmail şifreniz değil, bu uygulama için yarattığınız özel şifreniz olacaktır.

x35

Alıntı yapılan: JuanCarlito - 08 Eylül 2012 - 02:08:59
Alıntı yapılan: x35 - 08 Eylül 2012 - 01:21:46

Yok kastım bu değil.
https://www.google.com/settings/security

Hesap Ayarları>Güvenlik>2.adımlı Doğrulama seçeneğinin karşısından düzenle diyerek girin. Oradan 'Uygulamalara özel şifreleri yönet' seçeneği ile girin ve alt taraftan herhangi bir isim vererek şifre oluşturun. Bu oluşturduğunuz şifre ile Emphaty ya da Pidgin ile giriş yapınız. Normal Gmail şifreniz değil, bu uygulama için yarattığınız özel şifreniz olacaktır.

Çok sağol. Gmail oldu, MSN'de kendi kendine oldu :)