Kurulumdan sonra masaüstüne simge ekleme

Başlatan erdmgokhan, 05 Eylül 2012 - 20:24:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdmgokhan

Herkese iyi akşamlar
Az önce ubuntu kurdum 12.04.1 olanı.Sol panele kurduğum uygulamaları ekliyorum ama benim isteğimi karşılamıyor. Mint'te Windows'ta olduğu gibi masaüstüne Chrome Mozilla vs. simgelerini eklemek istiyorum. Bilgisayarım Belgelerim ve Çöp Kutusu simgelerini Advanced Settings uygulamasıyla ekledim ama program simgelerini ekleyemiyorum. Bunu nasıl ekleyebilirim masaüstüme.Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

heartsmagic

Başlıktaki [NASIL] ibaresini kaldırdım zira bu ibareyi anlatım konularımız için kullanıyoruz.

12.04.1 kurdum demişsin ancak sorunun içinde bir yerlerde Mint geçiyor. Hangisi kullanıyorsun?

Masaüstüne simge eklemek için hızlı seçkeden istediğin uygulamayı bul, tutup masaüstüne sürükle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erdmgokhan

Başlık için özür dilerim.Dediginizi deniyorum ama masaüstüme gelmiyor simge.Mint'i Ubuntudan önce kullanıyordum.
Çözüldü. Seçkeleri açınca bütün ekranı kaplıyormuş o yüzden atamamışım küçültünce atabildim. Sağolun her şey için

karboran

seçkeleri super tuşu ile açtıktan sonra simgeyi tutup tekrar super tuşuna bastıgın zaman da atabilirsin, bu şekilde küçültmeden de atılabilir.
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

heartsmagic

Çözülen başlıklarımız için: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.