Kulaklık Islık Sesi Sorunu

Başlatan tubescreamer, 13 Ekim 2019 - 22:42:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tubescreamer

Merhabalar,

Ubuntu 18.04'ü yeni yükledim haliyle oldukça acemiyim :) Kulaklık taktığım zaman ses seviyesinden bağımsız ve sürekli olarak rahatsız edici bir ıslık sesi alıyorum. Benzer bir durumla karşılaşan ve yardımcı olabilecek birileri var mı acaba ? :D (bilgisayarım asus n551vw)

Teşekkür ederim.

ampirist

Benim gibi tinnitus hastası mısın?Ben kulaklık takmadan da duyuyorum. :)

Bluetoothe cihaz kullanmıyorum.
Eskiden çok kullanırdım onlar devamlı gürültü üretiyorlar.

şarj aletin iyi topraklanmamış olabilir.
Şarj aleti takılı değilken ses çıkartmıyorsa suç şarj aletindedir.

Herhangi bir sıvı döküldüyse bilgisayarına oda ses üretebilir.

Windows yüklü ise onda  ses çıkıyor mu?Bir sürü sebep olabilir.

unixmania

"alsamixer"  uygulamasini calistir. Orda loopback  diye bir secenek varsa ona tik at/tiki kaldir.

faydasi olmaz ise  linux kaynak kodu arsivinde Documentation/sound/hd-audio/notes.rst  dosyasini incelemen faydali olabilir eger  kartin hd-audio ise.

tubescreamer

Teşekkürler cevaplarınız için [mention=649725]@unixmania[/mention][mention=649718]@ampirist[/mention] :D

windows kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamıyorum, hatta ilginç bir şekilde bilgisayarı ubuntu açıp, windowsa geçip, tekrardan ubuntuya dönünce cızırtı sorunu gidiyor. Fakat başlangıçta direkt ubuntu açarsam yine aynı sorunu yaşıyorum.

Alsamixer'de loopback kapalı, onunla ilgisi yok sanırım. Diğer önerilerinizi de priz dahil deneyeceğim :)

ampirist

Alıntı yapılan: tubescreamer - 16 Ekim 2019 - 20:14:13
Teşekkürler cevaplarınız için [mention=649725]@unixmania[/mention][mention=649718]@ampirist[/mention] :D

windows kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamıyorum, hatta ilginç bir şekilde bilgisayarı ubuntu açıp, windowsa geçip, tekrardan ubuntuya dönünce cızırtı sorunu gidiyor. Fakat başlangıçta direkt ubuntu açarsam yine aynı sorunu yaşıyorum.

Alsamixer'de loopback kapalı, onunla ilgisi yok sanırım. Diğer önerilerinizi de priz dahil deneyeceğim :)
https://askubuntu.com/questions/457910/strange-noise-in-headphones-when-no-sound-is-played

echo 0 | sudo tee /sys/module/snd_hda_intel/parameters/power_save_controller
echo 0 | sudo tee /sys/module/snd_hda_intel/parameters/power_save

ses sorununu bu kodlar ile  çözenler varmış.