Conky'de NTFS sürücüleri gösterme

Başlatan Serdar21, 30 Ağustos 2012 - 20:39:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Serdar21

Arkdaşlar Conky sistem monitörü uygulamasında sadece Ubuntunun kurulu olduğu sürücüyü gösteriyor, bilgisayarımdaki diğer NTFS dosya sistemli sürücüleri nasıl göstertebilirim?

hckr

Öncelikle göstermek istediğin diski sürekli olarak belli bir adreste bağlaman lazım örneğin /media/serdar21
Ardından .conkyrc dosyana
${offset 130}${voffset 10}${font Santana:size=9:style=Bold}home: ${font Santana:size=9}${fs_used /media/serdar21}/${fs_size /media/serdar21}$font
Eklersin gösterir tabi mesela halkalı gösterim için ayrı şeyler daha uygulamak gerekecektir.
Yardımcı olurum yarın conkyrc dosyanızı eklerseniz.Bu yöntemi şimdi düşündüm ancak çalışıp çalışmayacağı konusunda net bir şey söyleyemem.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Serdar21

Tamam hckr deniyorum şimdi dediğini :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2012 - 10:56:23

TEXT
${voffset 8}${color FF6600}${font caviar dreams:size=16}${time %A}${font}${voffset -8}${alignr 50}${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=38}${time %e}${font}
${color FFFFFF}${voffset -30}${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=18}${time %b}${font}${voffset -3} ${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=20}${time %Y}${font}${color FF6600}${hr}
${voffset 140}${font caviar dreams:size=10}${alignr}HOME${font}
${font caviar dreams:size=12}${color FFFFFF}${alignr}${weather http://weather.noaa.gov/pub/data/observations/metar/stations/ LQBK temperature temperature 30} °C${font}
${image ~/.conky/new-ubuntu-logo.png -p 64,125 -s 70x20}

bu bendeki conkyrc dosyasının içeriği burda yeni bir satıramı yazıcam verdiğin kodların içeriğini hckr yoksa eklemem gereken bir yermı var ?

heartsmagic

İçeriğin bu kadar olduğuna emin miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hckr

.conkyrc içeriğinin tamamını koyduğuna emin misin? Yeni satır olarak ekleyip konumunu,boyutunu,fontunu ayarlarsın.

Serdar21

var dahasıda ben burasıyla ilgili olduğunu düşündüğüm için bukadarını koydum
# Conky settings #
background no
update_interval 1

cpu_avg_samples 2
net_avg_samples 2

override_utf8_locale yes

double_buffer yes
no_buffers yes

text_buffer_size 2048
#imlib_cache_size 0

temperature_unit fahrenheit

# Window specifications #

own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorate,sticky,skip_taskbar,skip_pager,below

border_inner_margin 0
border_outer_margin 0

minimum_size 200 250
maximum_width 200

alignment tr
gap_x 35
gap_y 55

# Graphics settings #
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no

# Text settings #
use_xft yes
xftfont caviar dreams:size=8
xftalpha 0.5

uppercase no

temperature_unit celsius

default_color FFFFFF

# Lua Load  #
lua_load ~/.conky/clock_rings.lua
lua_draw_hook_pre clock_rings

TEXT
${voffset 8}${color FF6600}${font caviar dreams:size=16}${time %A}${font}${voffset -8}${alignr 50}${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=38}${time %e}${font}
${color FFFFFF}${voffset -30}${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=18}${time %b}${font}${voffset -3} ${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=20}${time %Y}${font}${color FF6600}${hr}
${offset 130}${voffset 10}${font Santana:size=9:style=Bold}home: ${font Santana:size=9}${fs_used /media/DATA}/$font${font caviar dreams:size=12}${color FFFFFF}${alignr}${weather http://weather.noaa.gov/pub/data/observations/metar/stations/ LQBK temperature temperature 30} °C${font}

${color FFFFFF}${goto 25}${voffset 35}${cpu cpu0}%
${color FF6600}${goto 25}CPU
${color FFFFFF}${goto 50}${voffset 23}${memperc}%
${color FF6600}${goto 50}RAM
${color FFFFFF}${goto 75}${voffset 23}${swapperc}%
${color FF6600}${goto 75}Swap
${color FFFFFF}${goto 100}${voffset 23}${fs_used_perc /}%
${color FF6600}${goto 100}Disk
${color FFFFFF}${goto 125}${voffset 25}${downspeed wlan0}
${color FFFFFF}${goto 125}${upspeed wlan0}
${color FF6600}${goto 125}Net

${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=8}Uptime: ${uptime_short}
${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=8}Processes: ${processes}
${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=8}Running: ${running_processes}

${color FF6600}${font caviar dreams:size=8}${alignr}${nodename}
${color FF6600}${font caviar dreams:size=8}${alignr}${pre_exec cat /etc/issue.net}  $machine
${color FF6600}${font caviar dreams:size=8}${alignr}Kernel: ${kernel}

Hepsi burda

Tamam hckr deniyorum, gelişmelere göre geri bilgi veririm ;)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2012 - 20:46:16

${offset 130}${voffset 10}${font Santana:size=9:style=Bold}home: ${font Santana:size=9}${fs_used /media/DATA}/${fs_size /media/DATA}$font
Diye bir satır açtım kaydettim conky'yi başlattım uçbirimden ama disk kısmı aynı,
http://www.tux-planet.fr/le-theme-conky-lua-2011/ conky'nin kullandığım teması bağlantıda verdiğimin turuncusu başka bir ayar gereklimi hckr acaba? sda olarak belirtmem gerekmiyor değilmi diski?
bağlamak istediğim diskin yolu /media/DATA

hckr

Sanırım halkalı bir gösterim istiyorsunuz elbette farklı işlemler gerekecektir.
En son satırın altına
${color FF6600}${font caviar dreams:size=8}${alignr}deneme: }${fs_used /media/DATA}/${fs_size /media/DATA}
Yazıp conky'i baştan çalıştırır mısınız çalışıp çalışmadığına bakalım önce yöntemin.
Bir de siz diskinizi sürekli olarak /media/DATA'ya bağladınız mı?

Serdar21

evet halkalı bir gösterim dediğim, değişen bir şey olmadı ama son verdiğin koddaki yazılanları uygulayınca sadece en altta bilgisayarın adı Ubuntunun sürümü yazan yerde "deneme: }0B/0B" yazıyor
sürekli bağlı olduğunu düşünüyorum, müzik çaların kütüphanesi, yada masaüstü resmim DATA'nın içinde bir sorun yok, bağlı olmadığında müzikler hata veriyor masaüstü resmi çıkmıyor, bunlar yeterlimi sence sürekli bağlı olduğunu bilmeye ?

ama bak şimdi farkettim uçbirimden açtığımda conky'i kapatmıyorum uçbirimi uçbirim sürekli şu kodu veriyor Conky: statfs '/media/DATA': No such file or directory
Conky: statfs '/media/DATA': No such file or directory

sürücüyü bulamıyormu demek oluyor bu?

heartsmagic

@Serdar21, /media/DATA dediğimiz şey bölümün bağlı olduğu yerdir. Sen nasıl bağlamak istiyorsan bu dizinin ismi o olur. Kısacası bölümü sen nasıl bağlıyorsan Conky'e de öyle göstereceksin.  @hckr da zaten son cümlesinde nereye bağladığını sormuş sana.

Bir de, eğer tam olarak yardım almak istiyorsan her yaptığın değişikliği buraya aktar ki Conky'den anlayan arkadaşlar yorum yapabilsin. Aksi takdirde görmeden yorum yapamazlar.

Serdar21

serdar@serdar-F3JC:~$ conky
WARNING: gnome-keyring:: couldn't connect to: /home/serdar/.cache/keyring-YMGEcb/pkcs11: No such file or directory
Conky: desktop window (260045a) is subwindow of root window (1ad)
Conky: window type - override
Conky: drawing to created window (0x4600001)
Conky: drawing to double buffer

yaptığım şey bu, conky yazıp conky'yi başlatmak, çıktısı bu.
ben Kubuntunun kontrol panelinde çıkarılabilir aygıtlar diye bir yer var ordan bağlıyorum, bütün diskler başlangıçta otomatik bağlanıyor, başka bir şey kullanmıyorum kod vs., o programda öntanımlı olarak media'yaya bağlıyor DATA adlı bölümü, ben dosyalarıma o adresten ulaşabiliyorum diye conky'ede o adresi veriyorum, yanlış yöntemmi kullanıyorum bağlama konusunda acaba, birbirimizi anlamadığımızı düşünüyorum çünkü?

heartsmagic

Disklerini bağladığında şu çıktıyı aktarır mısın lütfen:
mount

Conky açıkça /media/DATA dizini yok diyor, haliyle ya sen bağladıktan sonra oluştuğunu düşünüyorsun ki bu genelde harici disklerde olur ya da ortada yanlış bir şeyler var.

Serdar21

serdar@serdar-F3JC:~$ mount
/dev/sda4 on / type ext4 (rw,errors=remount-ro)
proc on /proc type proc (rw,noexec,nosuid,nodev)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
none on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
none on /sys/kernel/debug type debugfs (rw)
none on /sys/kernel/security type securityfs (rw)
udev on /dev type devtmpfs (rw,mode=0755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=0620)
tmpfs on /run type tmpfs (rw,noexec,nosuid,size=10%,mode=0755)
none on /run/lock type tmpfs (rw,noexec,nosuid,nodev,size=5242880)
none on /run/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
/dev/sda3 on /media/sda3 type fuseblk (rw,nosuid,nodev,allow_other,default_permissions,blksize=4096)
/dev/sda5 on /media/sda5 type fuseblk (rw,nosuid,nodev,allow_other,default_permissions,blksize=4096)
binfmt_misc on /proc/sys/fs/binfmt_misc type binfmt_misc (rw,noexec,nosuid,nodev)
gvfs-fuse-daemon on /home/serdar/.gvfs type fuse.gvfs-fuse-daemon (rw,nosuid,nodev,user=serdar)

çıktı bu şekilde

heartsmagic

Gördüğün gibi /media/DATA diye bir bağlama dizini yok ilgili bölümler için. İstediğin bölümlerden biri veya her ikisi şunlar olabilir mi?

/media/sda3
/media/sda4

Ayrıca tekrar soralım, bu bölümlerin kendiliğinden sistem açılışında bağlanması için ek bir işlem yaptın mı? Eğer yapmadıysan kendiliğinden bağlanmıyorsa, sen tıklayarak bağlıyorsan Conky ilk durumda görmez bu şekilde ayarlasan bile. pysdm uygulamasını kurar, bölümleri kendiliğinden bağlatırsın sistem açılışında.

Serdar21

bir tanesi sda3 diğeri sda5, Storage Device Manager (pysdm) hep yüklü duruyor şimdi tekrar onunlada ayarladım diskleri yeniden başlattım bilgisayarı ama sonuç aynı "no such file or directory", acaba hem Kubuntunun disk yöneticisinden hemde pysdm'den bağlayınca çakışmamı oluyor? ama dosya sistemine girdiğimde media'da bağlı görünüyor diskler sda3 ve sda5 olarak.
Sanırım sorun ben adresi sda3 veya sda5 olarak göstermediğimden kaynaklanıyor...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Eylül 2012 - 14:43:49

tamam sorun sda5 olarak göstermememden kaynaklanıyormuş,
Alıntı yapılan: Serdar21 - 31 Ağustos 2012 - 20:02:47
var dahasıda ben burasıyla ilgili olduğunu düşündüğüm için bukadarını koydum
# Conky settings #
background no
update_interval 1

cpu_avg_samples 2
net_avg_samples 2

override_utf8_locale yes

double_buffer yes
no_buffers yes

text_buffer_size 2048
#imlib_cache_size 0

temperature_unit fahrenheit

# Window specifications #

own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorate,sticky,skip_taskbar,skip_pager,below

border_inner_margin 0
border_outer_margin 0

minimum_size 200 250
maximum_width 200

alignment tr
gap_x 35
gap_y 55

# Graphics settings #
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no

# Text settings #
use_xft yes
xftfont caviar dreams:size=8
xftalpha 0.5

uppercase no

temperature_unit celsius

default_color FFFFFF

# Lua Load  #
lua_load ~/.conky/clock_rings.lua

TEXT
${offset 130}${voffset 10}${font Santana:size=9:style=Bold}home: ${font Santana:size=9}${fs_used /media/DATA}/$font${font caviar dreams:size=12}${color FFFFFF}${alignr}${weather http://weather.noaa.gov/pub/data/observations/metar/stations/ LQBK temperature temperature 30} °C${font}

${color FFFFFF}${goto 25}${voffset 35}${cpu cpu0}%
${color FF6600}${goto 25}CPU
${color FFFFFF}${goto 50}${voffset 23}${memperc}%
${color FF6600}${goto 50}RAM
${color FFFFFF}${goto 75}${voffset 23}${swapperc}%
${color FF6600}${goto 75}Swap
${color FFFFFF}${goto 100}${voffset 23}${fs_used_perc /}%
${color FF6600}${goto 100}Disk
${color FFFFFF}${goto 125}${voffset 25}${downspeed wlan0}
${color FFFFFF}${goto 125}${upspeed wlan0}
${color FF6600}${goto 125}Net

${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=8}Uptime: ${uptime_short}
${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=8}Processes: ${processes}
${color FFFFFF}${font caviar dreams:size=8}Running: ${running_processes}

${color FF6600}${font caviar dreams:size=8}${alignr}${nodename}
${color FF6600}${font caviar dreams:size=8}${alignr}${pre_exec cat /etc/issue.net}  $machine
${color FF6600}${font caviar dreams:size=8}${alignr}Kernel: ${kernel}

Hepsi burda

Tamam hckr deniyorum, gelişmelere göre geri bilgi veririm ;)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2012 - 20:46:16

${offset 130}${voffset 10}${font Santana:size=9:style=Bold}home: ${font Santana:size=9}${fs_used /media/DATA}/${fs_size /media/DATA}$font
Diye bir satır açtım kaydettim conky'yi başlattım uçbirimden ama disk kısmı aynı,
http://www.tux-planet.fr/le-theme-conky-lua-2011/ conky'nin kullandığım teması bağlantıda verdiğimin turuncusu başka bir ayar gereklimi hckr acaba? sda olarak belirtmem gerekmiyor değilmi diski?
bağlamak istediğim diskin yolu /media/DATA
burda sormuştum diski sda etiketli belirtmem gerekmiyor değilmi diye birşey söylenmemişti, benim bağlamak istediğim diskin adı DATA, sda5 bölümünde. kusura bakmayın yanlışlıktan dolayı ama bilmiyordum nasıl söylemem gerektiğini...

hckr

Diskin etiketi önemli değil önemli olan yerleşme adresi.
http://blog.ismaildemirbilek.com/ubuntu-diskleri-baslangicta-otomatik-baglama/
Öncelikle pysdm ile diskleri belli bir adrese bağlayacaksınız ve söylediğim şekilde conky üzerinde deneme yapacaksınız.Diskin etiketinin bu konuda bir önemi yok.

Serdar21

tamamdır o sorun çözüldü hckr şuan görünüyor disk conky'de, halka olarak nasıl gösterebilirim onu ?

hckr

Şu anda pek vaktim yok ancak normalde kullandığınız halkalı bir conky lua dosyasını eklerseniz bir sonraki mesajınıza yardımcı olmaya çalışırım.

Serdar21

Peki, vaktin olduğunda bakarsın ozaman, benimki sadece merak, önemli bir sorun değil,
--[[
Clock Rings by Linux Mint (2011) reEdited by despot77

This script draws percentage meters as rings, and also draws clock hands if you want! It is fully customisable; all options are described in the script. This script is based off a combination of my clock.lua script and my rings.lua script.

IMPORTANT: if you are using the 'cpu' function, it will cause a segmentation fault if it tries to draw a ring straight away. The if statement on line 145 uses a delay to make sure that this doesn't happen. It calculates the length of the delay by the number of updates since Conky started. Generally, a value of 5s is long enough, so if you update Conky every 1s, use update_num>5 in that if statement (the default). If you only update Conky every 2s, you should change it to update_num>3; conversely if you update Conky every 0.5s, you should use update_num>10. ALSO, if you change your Conky, is it best to use "killall conky; conky" to update it, otherwise the update_num will not be reset and you will get an error.

To call this script in Conky, use the following (assuming that you save this script to ~/scripts/rings.lua):
    lua_load ~/scripts/clock_rings.lua

Changelog:
+ v1.0 -- Original release (30.09.2009)
   v1.1p -- Jpope edit londonali1010 (05.10.2009)
*v 2011mint -- reEdit despot77 (18.02.2011)
]]

settings_table = {
    {
        -- Edit this table to customise your rings.
        -- You can create more rings simply by adding more elements to settings_table.
        -- "name" is the type of stat to display; you can choose from 'cpu', 'memperc', 'fs_used_perc', 'battery_used_perc'.
        name='time',
        -- "arg" is the argument to the stat type, e.g. if in Conky you would write ${cpu cpu0}, 'cpu0' would be the argument. If you would not use an argument in the Conky variable, use ''.
        arg='%I.%M',
        -- "max" is the maximum value of the ring. If the Conky variable outputs a percentage, use 100.
        max=12,
        -- "bg_colour" is the colour of the base ring.
        bg_colour=0xffffff,
        -- "bg_alpha" is the alpha value of the base ring.
        bg_alpha=0.1,
        -- "fg_colour" is the colour of the indicator part of the ring.
        fg_colour=0xFF6600,
        -- "fg_alpha" is the alpha value of the indicator part of the ring.
        fg_alpha=0.2,
        -- "x" and "y" are the x and y coordinates of the centre of the ring, relative to the top left corner of the Conky window.
        x=100, y=150,
        -- "radius" is the radius of the ring.
        radius=50,
        -- "thickness" is the thickness of the ring, centred around the radius.
        thickness=5,
        -- "start_angle" is the starting angle of the ring, in degrees, clockwise from top. Value can be either positive or negative.
        start_angle=0,
        -- "end_angle" is the ending angle of the ring, in degrees, clockwise from top. Value can be either positive or negative, but must be larger than start_angle.
        end_angle=360
    },
    {
        name='time',
        arg='%M.%S',
        max=60,
        bg_colour=0xffffff,
        bg_alpha=0.1,
        fg_colour=0xFF6600,
        fg_alpha=0.4,
        x=100, y=150,
        radius=56,
        thickness=5,
        start_angle=0,
        end_angle=360
    },
    {
        name='time',
        arg='%S',
        max=60,
        bg_colour=0xffffff,
        bg_alpha=0.1,
        fg_colour=0xFF6600,
        fg_alpha=0.6,
        x=100, y=150,
        radius=62,
        thickness=5,
        start_angle=0,
        end_angle=360
    },
    {
        name='time',
        arg='%d',
        max=31,
        bg_colour=0xffffff,
        bg_alpha=0.1,
        fg_colour=0xFF6600,
        fg_alpha=0.8,
        x=100, y=150,
        radius=70,
        thickness=5,
        start_angle=-90,
        end_angle=90
    },
    {
        name='time',
        arg='%m',
        max=12,
        bg_colour=0xffffff,
        bg_alpha=0.1,
        fg_colour=0xFF6600,
        fg_alpha=1,
        x=100, y=150,
        radius=76,
        thickness=5,
        start_angle=-90,
        end_angle=90
    },
    {
        name='cpu',
        arg='cpu0',
        max=100,
        bg_colour=0xffffff,
        bg_alpha=0.2,
        fg_colour=0xFF6600,
        fg_alpha=0.8,
        x=50, y=300,
        radius=25,
        thickness=5,
        start_angle=-90,
        end_angle=180
    },
    {
        name='memperc',
        arg='',
        max=100,
        bg_colour=0xffffff,
        bg_alpha=0.2,
        fg_colour=0xFF6600,
        fg_alpha=0.8,
        x=75, y=350,
        radius=25,
        thickness=5,
        start_angle=-90,
        end_angle=180
    },
    {
        name='swapperc',
        arg='',
        max=100,
        bg_colour=0xffffff,
        bg_alpha=0.2,
        fg_colour=0xFF6600,
        fg_alpha=0.8,
        x=100, y=400,
        radius=25,
        thickness=5,
        start_angle=-90,
        end_angle=180
    },
    {
        name='fs_used_perc',
        arg='/',
        max=100,
        bg_colour=0xffffff,
        bg_alpha=0.2,
        fg_colour=0xFF6600,
        fg_alpha=0.8,
        x=125, y=450,
        radius=25,
        thickness=5,
        start_angle=-90,
        end_angle=180
    },
        {
        name='downspeedf',
        arg='eth0',
        max=100,
        bg_colour=0xffffff,
        bg_alpha=0.2,
        fg_colour=0x339900,
        fg_alpha=0.8,
        x=150, y=500,
        radius=25,
        thickness=4,
        start_angle=-90,
        end_angle=180
    },
        {
        name='upspeedf',
        arg='eth0',
        max=100,
        bg_colour=0xffffff,
        bg_alpha=0.2,
        fg_colour=0xff6600,
        fg_alpha=0.8,
        x=150, y=500,
        radius=20,
        thickness=4,
        start_angle=-90,
        end_angle=180
    },
}

-- Use these settings to define the origin and extent of your clock.

clock_r=65

-- "clock_x" and "clock_y" are the coordinates of the centre of the clock, in pixels, from the top left of the Conky window.

clock_x=100
clock_y=150

show_seconds=true

require 'cairo'

function rgb_to_r_g_b(colour,alpha)
    return ((colour / 0x10000) % 0x100) / 255., ((colour / 0x100) % 0x100) / 255., (colour % 0x100) / 255., alpha
end

function draw_ring(cr,t,pt)
    local w,h=conky_window.width,conky_window.height

local xc,yc,ring_r,ring_w,sa,ea=pt['x'],pt['y'],pt['radius'],pt['thickness'],pt['start_angle'],pt['end_angle']
    local bgc, bga, fgc, fga=pt['bg_colour'], pt['bg_alpha'], pt['fg_colour'], pt['fg_alpha']

local angle_0=sa*(2*math.pi/360)-math.pi/2
    local angle_f=ea*(2*math.pi/360)-math.pi/2
    local t_arc=t*(angle_f-angle_0)

-- Draw background ring

cairo_arc(cr,xc,yc,ring_r,angle_0,angle_f)
    cairo_set_source_rgba(cr,rgb_to_r_g_b(bgc,bga))
    cairo_set_line_width(cr,ring_w)
    cairo_stroke(cr)

-- Draw indicator ring

cairo_arc(cr,xc,yc,ring_r,angle_0,angle_0+t_arc)
    cairo_set_source_rgba(cr,rgb_to_r_g_b(fgc,fga))
    cairo_stroke(cr)       
end

function draw_clock_hands(cr,xc,yc)
    local secs,mins,hours,secs_arc,mins_arc,hours_arc
    local xh,yh,xm,ym,xs,ys

secs=os.date("%S")   
    mins=os.date("%M")
    hours=os.date("%I")

secs_arc=(2*math.pi/60)*secs
    mins_arc=(2*math.pi/60)*mins+secs_arc/60
    hours_arc=(2*math.pi/12)*hours+mins_arc/12

-- Draw hour hand

xh=xc+0.7*clock_r*math.sin(hours_arc)
    yh=yc-0.7*clock_r*math.cos(hours_arc)
    cairo_move_to(cr,xc,yc)
    cairo_line_to(cr,xh,yh)

cairo_set_line_cap(cr,CAIRO_LINE_CAP_ROUND)
    cairo_set_line_width(cr,5)
    cairo_set_source_rgba(cr,1.0,1.0,1.0,1.0)
    cairo_stroke(cr)

-- Draw minute hand

xm=xc+clock_r*math.sin(mins_arc)
    ym=yc-clock_r*math.cos(mins_arc)
    cairo_move_to(cr,xc,yc)
    cairo_line_to(cr,xm,ym)

cairo_set_line_width(cr,3)
    cairo_stroke(cr)

-- Draw seconds hand

if show_seconds then
        xs=xc+clock_r*math.sin(secs_arc)
        ys=yc-clock_r*math.cos(secs_arc)
        cairo_move_to(cr,xc,yc)
        cairo_line_to(cr,xs,ys)

cairo_set_line_width(cr,1)
        cairo_stroke(cr)
    end
end

function conky_clock_rings()
    local function setup_rings(cr,pt)
        local str=''
        local value=0

str=string.format('${%s %s}',pt['name'],pt['arg'])
        str=conky_parse(str)

value=tonumber(str)
        pct=value/pt['max']

draw_ring(cr,pct,pt)
    end

-- Check that Conky has been running for at least 5s

if conky_window==nil then return end
    local cs=cairo_xlib_surface_create(conky_window.display,conky_window.drawable,conky_window.visual, conky_window.width,conky_window.height)

local cr=cairo_create(cs)   

local updates=conky_parse('${updates}')
    update_num=tonumber(updates)

if update_num>5 then
        for i in pairs(settings_table) do
            setup_rings(cr,settings_table[i])
        end
    end

draw_clock_hands(cr,clock_x,clock_y)
end

böyle versem olurmu lua dosyasını ?
ilgin için teşekkürler, iyi çalışmalar :)

hckr

Serdar21