Dota 2 Grafik Sorunu

Başlatan NaMLu, 29 Ağustos 2012 - 01:02:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NaMLu

Merhaba arkadaşlar ubuntuya yeni başladım. Bir kaç deneme sonucunda dota 2'yi yükledim. Ancak bu sefer grafik sorunu ortaya çıktı. Bu sorun sadece oyun başlattığım da karşıma çıkıyor.

Sistem bilgilerim:
İşlemci: Intel® Core™ i5-2410M CPU @ 2.30GHz × 4
Ram: 4 GB
Ekran Kartı: Nvidia Geforce 540M - 1 GB

Konu kilitlenebilir. Bu durumu birisi yaşayıpta çözene kadar windows'a tekrar geri dönüyorum.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

furkankalkan

Grafik sorunu nedir tam olarak ? (NOT: Dota oynamıyorum o yüzden bir grafik sorunu göremedim ekran görüntünüzde. Sanki biraz fazla parlak gibi.)
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

KemalALKIN

Alıntı YapKonu kilitlenebilir. Bu durumu birisi yaşayıpta çözene kadar windows'a tekrar geri dönüyorum.

Arkadaş hemen pes etmiş kilitlensin demiş.

Bu arada anladım sağ üst bölümde dairelerde problem var winehq.org sitesinden bakıp oradaki söylenenlere göre veya google / youtube üzerinde aratıp anlatım varsa denemeli olmadı eğer playonlinux kur kısımında var ise onunla kurmalısınız.
www.tckemal.ist

NaMLu

Bayağı araştırdım. Hemende pes etmedim :) 6 7 kez format attım bilgisayara. Playonlinux ile kurdum dota 2'yi ancak oyunu çalıştırdığımda hiç bir problem olmuyor. Maç başlatınca grafikler gidiyor. Kendi alanımın dışına çıkınca hiç bir şekilde nerde olduğun anlaşılmıyor. Ne yazık ki çaresini bulamadım bu da canımı sıktı. Oyun beta aşamasında tamamen bittiğinde linux içinde çıkaracaklar diye duydum. Bu yüzden daha fazla bilgisayara zarar vermeden bekleme kararı aldım.