Kurulum sonrası bozulan tuş kombinasyonu?

Başlatan lsari86, 28 Ağustos 2012 - 21:56:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lsari86

Arkadaşlar merhaba

andy@andy ~ $ uname --all
Linux andy 3.2.0-29-generic #46-Ubuntu SMP Fri Jul 27 17:03:23 UTC 2012 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

versiyon bilgileri yukarıda görülen Linux Mint 13 MAYA da kurulum ve update, upgrade, dist-upgrade sonrası (CTRL + A, CTRL + C) gibi bir çok seçim ve işlem tuşum çalışmıyor. Sanırım tuş kombinasyonunda bir değişiklik oldu. Keza CTRL + A yapınca seçme işlemi yerine imleç satır başı yapıyor.
Yani tuşlarım aslında sisteme sinyal gönderiyor ancak farklı komutlar gidiyor. Konu ile ilgili ben tıkandım sizlerin çözüm önerileri nedir?
Kolaylıklar...   

guopx

bir faydası olur mu bilmem ama klavye düzenini değiştirip deneyebilirsiniz. ubuntuda sistem ayarları-klavye düzeni diye geçiyor. mint'de nasıldır bilmem. turkish(international with dead keys)' i kullanıyorum mesela ben
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

heartsmagic

Alıntı yapılan: lsari86 - 28 Ağustos 2012 - 21:56:37
Keza CTRL + A yapınca seçme işlemi yerine imleç satır başı yapıyor.

Nerede satı başı yapıyor? Eğer uçbirimde yapıyorsa bu çok normal, ctrl+a'nın vazifesi satır başı yapmaktır uçbirimde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lsari86

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Ağustos 2012 - 01:18:50
Alıntı yapılan: lsari86 - 28 Ağustos 2012 - 21:56:37
Keza CTRL + A yapınca seçme işlemi yerine imleç satır başı yapıyor.

Nerede satı başı yapıyor? Eğer uçbirimde yapıyorsa bu çok normal, ctrl+a'nın vazifesi satır başı yapmaktır uçbirimde.
yok mesala word de yazı yazarken ya da gedit de, yani konsol harici yerlerde CTRL + A satır başı yapıyor.

heartsmagic

Klavye kısayollarında bir şey görünüyor mu bununla alakalı? Farklı bir kullanıcı varsa sistemde onda durum nasıl?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Torlak Qemâl

Ben de aynı problemden muzdariptim. Aşağıdaki kodu uygulayıp tüm ayarlarınızı sıfırlayarak kurtulabildim.

$ mv ~/.config/dconf/user ~/.config/dconf/user.ydk

kodu uyguladıktan sonra oturumu kapatıp tekrar açmak gerekiyor. sonrasında tüm ayarlarınızı yeniden yapmanız gerekecektir.
"Mülkiyet hırsızlıktır." Pierre-Joseph Proudhon
Timeo hominem unius libri.