webcam çalışmıyor

Başlatan hamit, 27 Ağustos 2012 - 22:56:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hamit

gmailde görüntülü konuşma yapamıyorum.konsol çıktısı
lsusi

roller (rev 05)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset 4 port SATA AHCI Controller (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset SMBus Controller (rev 05)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Manhattan [Mobility Radeon HD 5400 Series]
01:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Cedar HDMI Audio [Radeon HD 5400/6300 Series]
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8101E/RTL8102E PCI Express Fast Ethernet controller (rev 02)
03:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)
7f:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture Generic Non-core Registers (rev 05)
7f:00.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture System Address Decoder (rev 05)
7f:02.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI *bağlantı 0 (rev 05)
7f:02.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Physical 0 (rev 05)
7f:02.2 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Reserved (rev 05)
7f:02.3 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Reserved (rev 05)

empax

lsusb ciktisini aktarirmisin.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

krwlng

Bilgisayarınızın tam ismini ve modelini yazarsanız model ile ilgili bir araştırma yapılabilir belki. Ayrıca empax'ın belirttiği "lsusb" çıktısını verirseniz iyi olur, yukarıdaki çıktı lspci çıktısına benziyor bize lsusb çıktısı lazım.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

CeYHuN07

Aslında lsusb çıktısını görmeden bir adım öteye geçmemek lazım ancak cheese uygulaması ile kameranı deneyebilirsin
sudo apt-get install cheese

krwlng

@CeYHuN07, söyledin gibi peynir ile denenebilir, fakat bazen sorunlar farklı farklı oluyor, benim masaüstü bilgisayar peynir ile görüntü verirken skype ile siyah ekran gösteriyor mesela, ama dizüstünde iki türlü de görüntü var.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

speakerXXL