Akbank WebFX

Başlatan Ninoslayer, 27 Ağustos 2012 - 21:31:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ninoslayer

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Akbank anlık yatırımcı ekranı (borsa için) webfx denilen java tabanlı bir program kullanıyor. Buradan teknik analiz vs. bakabiliyorsunuz. Geyet güzel bir program java'da sorun çıkarmıyor ancak window manager bunu iyi yönetemiyor. Çok büyük ilginçilkler olabiliyor. Compiz özellikle bu konuda (ki daha bir çok kötü olduğu konu var) çok kötü. En iyi kwin veya openbox window manager'lar ile çalışıyor ancak onlarda problemli. Bu konuda acaba yapabileceğim * bir şey var mı ? Bunu test edebilecek yada test edip çözmüş olan biri var mı ? Google'dan ve forumdan arattım ancak yardımcı olabilecek bir şey bulamadım. Programı açmak için sadece akbank internet şubesine üye olmuş olmanız yeter. Takas banka (borsaya) kayıt gerektirmiyor.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: Ninoslayer - 27 Ağustos 2012 - 21:31:18
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Akbank anlık yatırımcı ekranı (borsa için) webfx denilen java tabanlı bir program kullanıyor. Buradan teknik analiz vs. bakabiliyorsunuz. Geyet güzel bir program java'da sorun çıkarmıyor ancak window manager bunu iyi yönetemiyor. Çok büyük ilginçilkler olabiliyor. Compiz özellikle bu konuda (ki daha bir çok kötü olduğu konu var) çok kötü. En iyi kwin veya openbox window manager'lar ile çalışıyor ancak onlarda problemli. Bu konuda acaba yapabileceğim * bir şey var mı ? Bunu test edebilecek yada test edip çözmüş olan biri var mı ? Google'dan ve forumdan arattım ancak yardımcı olabilecek bir şey bulamadım. Programı açmak için sadece akbank internet şubesine üye olmuş olmanız yeter. Takas banka (borsaya) kayıt gerektirmiyor.

merhaba arkadaşım  :D forumda senet piyasasından birine ilk defa rastladım.

bunun gnome tabanında hiç bir çözümü yok.compiz ile ibs nin takip programı ile uyum sorunu var.pencere parça parça ayırılıyor.kde ye geçince biraz daha düzeliyor.ben zamanında çok araştırdım bir yol bulamadım.sadece yatırım hesabı olanlar o ekranı gördükleri için de buradaki arkadaşlar pek yardım edemiyor.

onun yerine matriks tabanlı bir bankaya geçiş yapabilirsin.ziraat,garanti benim kullanıp sorun yaşamadıklarım dı.-Dı diyorum çünkü biraz keyfe keder çalışıyorlar.bugün çalışır yarın ne olacağı pek belli olmaz. ayrıca ziraatte komisyon da 1,25.

ayrıca akbank internet şubesine giriş yapmadan ak yatırım sayfasından giriş yapmak daha güvenli.güveni şuradan geliyor:ak yatırım şifren birinin eline geçse bile sadece senet alıp satar paranı başka hesaplara aktaramaz.

günlük trade yapacaksan bankanın verdiği pek işe yaramıyor.matriks gold alman yararına olur.o da sadece windows da çalışıyor.

aklına takılan bir soru olursa sorabilirsin.bildiğim kadarı ile yardım ederim.

Ninoslayer

Garantininkinide biliyorum o problem çıkarmadan çoğu zaman çalışıyor arada bir değerlerin gelmediği oluyor. Ancak onda da alım satım işlemleri için windows'a ihtiyaç duyuluyor portföy takibi gibi. Bu işler içinde windows kullanmak pek istemiyorum malum güvenlik kimi zaman bayağı bir sıkıntılı olabiliyor =)). Akbank'ta alım satım işlemleride WebFx üstünden portföyüde ordan takip edebiliyoruz ancak o da dediğim gibi parçalı yapası yüzünden sorun çıkartıyor.

Günlük tradeler yapıyorum ancak matrix gold'un yıllık ücreti biraz sıkıntı çıkartıyor =))

ekremsenturk

Uygulama Java tabalı olduğuna göre, Java sürümünden kaynaklanabilir. Bazı OpenJdk sürümleri bazı uygulamaları düzgün çalıştıramıyor. Geçerli Java sürümü olarak OracleJava ile deneyin. Geçerli ( varsayılan ) Java sürümünü nasıl atayacağınızı, yardım bölümünden Java ile ilgili bölümden bulabilirsiniz.

Ninoslayer

Ben zaten web8up teamin ppa'sı yardımı ile oracle-java kurmuş bulunmaktayım. Java ile ilgili hiç bir problem yok ancak parçalı pencere yapısı window manager nedeni ile sorun çıkartıyor. Windowsta uyguluma güzel çalışıyor. Window'sun pencere yöneticisine benzer bir pencere yöneticisi lazım gibi geliyor bana.

Kod:
$java -version
java version "1.7.0_06"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.7.0_06-b24)
Java HotSpot(TM) Server VM (build 23.2-b09, mixed mode)

nasilolcekbuisler

Alıntı YapNinoslayer

ben oracle falan denedim mi pek hatırlamıyorum oldu bayağı.ama kde de daha iyi sonuç almıştım onu çok iyi hatırlıyorum.ben matriks gold yüzünden linux kullanmıyorum artık. ama güvenlik olarak sadece şu rahatlatıyor.ak yatırımdan girdiğin kullanıcı adı ve şifre akbank internet şubesinden farklı oluyor.o şifre  birinin eline geçse de parayı havale yapamıyor.en fazla gider senet alır  :D WebFx cidden sıkıntı o onun altına kaçıyor üstüne çıkıyor acayip acayip kombinasyonlar oluyor.

Ninoslayer

Evet kde'de daha iyi sonuç veriyor. Anlık şeyler olduğu için insan göze alamıyor onu. Benimde windows'la bağlantım bir tek bu iş yüzünden bunuda çözebilsem silicem :P o windows'u.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: Ninoslayer - 28 Ağustos 2012 - 19:26:43
Evet kde'de daha iyi sonuç veriyor. Anlık şeyler olduğu için insan göze alamıyor onu. Benimde windows'la bağlantım bir tek bu iş yüzünden bunuda çözebilsem silicem :P o windows'u.

;D evet keşke olabilse

nuked

oracle FX kütüphanesini 7u6 sürümde pakede ekledi webupd8team ppa sındaki kurulum muhtemelen FX kütüphanelerini sisteme tanıtmıyor olabilir yada kurulumda sıkıntı olabilir
oracle java paketlerini sisteme gömmeyi bazı paketler beceremiyor sıkıntı ondan olabilir kurulum normalde çetrefilli ama otomatik deb oluşturup normal kurulum en sağlıklısı olacaktır. 

javayı birde burda anlatıldığı gibi kurarsanız FX dahil sorunsuz kurulacaktır. sıkıntı muhtemelen masaüstü yöneticilerden kaynaklanıyor ama denemekten zarar gelmez.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30382.msg425856#msg425856

nasilolcekbuisler

Alıntı Yapnuked

"fx dahil sorunsuz kurulacaktır."yazmışsınız ama fx kurulmuyor web tarayıcı üzerinden açılıyor.klasik java onay kutucuğundan sonra açılan bir pencere.linux a hakim değilim ama kurulum olmadığını belirtmek istedim.belki bir faydası olur.

nuked

Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 30 Ağustos 2012 - 13:08:13
Alıntı Yapnuked

"fx dahil sorunsuz kurulacaktır."yazmışsınız ama fx kurulmuyor web tarayıcı üzerinden açılıyor.klasik java onay kutucuğundan sonra açılan bir pencere.linux a hakim değilim ama kurulum olmadığını belirtmek istedim.belki bir faydası olur.

javafx java içinde gelen bir kütüphane ve tarayıcı üstünden çalışıyor ekstradan kurulmuyor yada çalıştırma gerekmiyor
detaylı bilgi için :http://www.ugurayan.com/tr/index.php/40-main/teknoloji/yazlm/java/42-javafx-nedir

dragan

merhaba

Akbank WebFx de ben de açılırken kafasına göre açılıyor, bazen açılmadan 2-3 ufak penceler ekranda beklediği oluyor(du).. ama artık neredeyse hiç açamaz hale geldim. Siz bir çare bulabildiniz mi?

if

@dragan, uçbirim üzerinden çalıştırınca ne çıktı veriyor?

dragan

Ekran resmi ekledim. Küçük penceleler açılıyor ve öylece bekliyor.. Acaba  FireFox eklentileri mi engelliyordur diye tüm eklentileri etkisiz kılıp yeniden deneyeceğim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

if

@dragan, ekran görüntüsünde soruna dair bir şey bulunmuyor. Bu Webfx adlı şeyi uçbirimden başlatmanız mümkün mü?

dragan

WebFx akbank.com un sayfasında interaktif hesaba giriş yaptıktan sonra "anlık borsa" menüsü altında açılan yeni bir sayfa gibi bir şey. Muhtemelen uçbirimden başlatın diyerek terminal ile başlatmayı kastediyorsunuz. Firefox u terminal den başlatmak gerekecektir. öyle mi? Eğer oradan başlatırsam webFx açılırken ki terminal ' deki değişimleri buraya mı kopyala malıyım?

Bu arada webfx açılabildi. Ama ekran resminden de görüleceği üzere pencerler birbiri üstüne geliyor (kenarlarında gri kalın çerçevelerden kaynaklı bu sanırım)..

if

@dragan, evet öyle yapın. Belki bir şeyler yakalarız.

dragan

merhaba if

ekte dediğiniz şekilde yaptım.. sanırım böyle istediniz. Bu sefer de açılmadı ve terminal de firfox başladığından itibaren olan herşey yazılı.

2. foto da java (soldaki bar dan sembol den quit yapıp) kapatıp sonra yeniden açtım ve terminaldeki değişimler böyle geldi. (arkadaki pencereleri küçüllütüm bu arada)

if

LC_ALL=C firefox komutuyla başlatınca ne oluyor?

dragan

sadece bu komutu yazdım .. yine akbank>webfx e girmem gerekiyor mu??

ed@Yoga-13:~$ LC_ALL=C firefox

(process:4543): GLib-CRITICAL **: g_slice_set_config: assertion 'sys_page_size == 0' failed

(firefox:4543): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::sm-connect after class was initialised

(firefox:4543): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::show-crash-dialog after class was initialised

(firefox:4543): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::display after class was initialised

(firefox:4543): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::default-icon after class was initialised

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Şubat 2014, 11:41:11

LC_ALL=C firefox komutu sonrası bir de akbank>webfx e gireyim dedim. Bu sefer JAVA yine açabildi pencereleri,  Terminal görüntüsü de yanında hemen.. (pencereler çakışık dikkat edilirse Tabi bu sorun ayrı bir sorun :) )

if

Yukarıdaki komutla girilebiliniyorsa dilden dolayı ya da Türkçe karakterlerden dolayı bir sorun var olabilir ama LC_ALL=C kullanmadan da girildiğine göre sorun başka yerde. Java'yla alakalı olabilir. Pencereleri elle yerleştiremiyor musunuz?

dragan

Elle yerleştirme yapabiliyorum, pencerelerin boyutlarını belirleyemiyorum, pencerelerin alt çerçeveleri gri bir boşlukla dışa doğru taşmış durumda. Ekran görüntüsünden de belli oluyor.

Bu arada bu elle yerleştirmeyi yapınca , aynı ekranı windows altında açınca pencere aralarında boşluklar olduğunu gözlemiştim.

Bu komutile "LC_ALL=C firefox" kapatıp yeniden açmaya çalıştım ve açılmadı. ..Neden bazen açılıp neden açılmıyor olabilir dersiniz?

guopx

Hangi javayı kullanıyorsunuz? OpenJdk mı? Oracle java ile denemeyi düşünebiliriz.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

dragan

nasıl kontrol edilir?

Oracle java yükleme çok kompleks değilse nasıl yapabilirim ubuntu da?

Diyelim ki yükledim, ihtiyaç halinde eski haline nasıl çeviririm?

:).. deneyip burada eğer bir çözüm yaratıyorsa bildirmek iyi olacaktır.

guopx

Zor değil.
java -version çıktısı ne diyor.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.