[Çözüldü] Kubuntuda internet bağlantım 0.70 kblerde sürünüyor ?

Başlatan sedat1661, 27 Ağustos 2012 - 20:09:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedat1661

Kubuntu kurduktan sonra internet bağlantım yerlerde geziyor. Daha önce de mint de bu sorunu yaşadığımda forumdaki arkadaşlar şu komutu  sudo rmmod iwlwifi  && sudo modprobe iwlwifi 11n_disable=1  vermemi söylemişlerdi. Bunun üzerine bağlantım normale dönmüştü.  Fakat bunun kalıcı olması için ne yapmam gerekiyor. Oradaki komutları uyguladım ama mint deki gibi komutlar sonuç vermedi. Ne yapmam gerkiyor acaba. 
Mint deki çözüm  http://forum.linuxmint.org.tr/index.php/topic,4200.0.html

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Ağustos 2012 - 21:16:12

Sorunu yaşayanlar için çözüm aşağıda .
http://forum.linuxmint.org.tr/index.php/topic,4200.0.html
Çözümün sahibi @hsngrms ' dir.
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)

cagriemer

qhareb

"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

cagriemer

Biz yine de konunun sahibini bekleyelim. Zira mint icin mi cozulmus kubuntu icin mi net degil sadece buradaki gonderilere bakarsak.

qhareb

Siz bilirsiniz ama referans olarak verilen sayfada konular birleştirildiği ve konu kilitli olduğu için @sedat1661 çözümün Kubuntu için işe yaradığı notunu oraya düşememiş burada belirtmiş bence.

Yine de @sedat1661 çözüm yolunu buraya da yazarsa daha faydalı olacaktır. Nihayetinde başka bir forum üzerindeki bilgiler her zaman ulaşım dahilinde olmayabilir.
"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

sedat1661

Çözümün kalıcı olması için şöyle bir ayar yapmamız lazım.

Kod: [Seç]
sudo kate /etc/modprobe.d/modprobe.conf
veya
sudo kwrite /etc/modprobe.d/modprobe.conf
Komutu ile açılan dosyanın içerisinde boş bir satıra şunu yazıp kaydedin ve kapatın:
options iwlwifi 11n_disable=1

Yukarıdaki yöntem ile sorun kesin olarak halloldu. Çözüldü olarak kilitleyebilirsiniz. :D
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.