[Nasıl] İstediğimiz pencereleri her zaman üstte tutmak

Başlatan sedefsiz_masrapa, 02 Mayıs 2008 - 19:23:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedefsiz_masrapa

Windows'dan farksız olarak Ubuntu'da da istediğimiz pencerelerin her zaman üstte görünmelerini sağlayabiliriz.
Tek yapmamız gereken pencerenin üst çerçevesine (titlebar da denir) sağ tıklamak. ardından açılan pencerede "always on top" (herzaman üstte tut) butonunu göreceksiniz. Butonu aktifleştirdiğiniz her pencere her zaman üsttedir.
Basit bir ipucu ama bilmeyen vardır diye yazdım.. 

s1bernet1k

Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

Sypro

Webcam görüntüsü bir yere kaybolmasın diye kullanılabilir:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

sowhat12345

Bunu her zaman bir program için varsayılan özellik olarak ayarlayabilirmiyiz ? Yoksa her seferinde "always on top" a tıklamamız mı gerekiyor ?

sowhat12345

Şu saydamlığı ve üstte kalma özelliğini sabitleme olayına çare bulabilecek birileri yokmu ? :)

BoZGuN

Alıntı yapılan: sowhat12345 - 15 Eylül 2008 - 23:58:30
Şu saydamlığı ve üstte kalma özelliğini sabitleme olayına çare bulabilecek birileri yokmu ? :) :):):):)

compiz ayarlarından sorunu çözebilecegine inanıyorum.

sowhat12345

eldirr

Alıntı yapılan: sowhat12345 - 15 Eylül 2008 - 23:58:30
Şu saydamlığı ve üstte kalma özelliğini sabitleme olayına çare bulabilecek birileri yokmu ? :)

Program çalıştırıldığında otomatik olarak üstte başlamasını yapabilmek için şu başlığa bir göz atın;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3458.0.html

:)