Hp pavilion g6 ses,kablosuz internet ve ekran kartı problemi!!!!

Başlatan EcU, 22 Ağustos 2012 - 22:11:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

EcU

Öncelikle daha önce  açtığım konularda düzgün açıklama yapamadığım için herkesten özür dilerim. Şimdi problemimi anlatmak istiyorum umarım olumlu dönüş olur.
Soru-1-)Ses simgem (<x) şeklinde sürekli bunun için derlememi yapacağım?
Soru-2-)Kablosuz internetim hiçbir ağı görmüyor Broadcom Corporation BCM4313 kablosuz lan kontrol ?
Soru-3-)Ekran kartım Ati radeon 7670 hd nasıl tanıtımını yaparım?

NOT:İşletim sistemim şu anda ubuntu 10.04 teşekkürler. Umarım kurallara uyabilmişimdir. ???

heartsmagic

@EcU, sorunların hakkında forumda arama yaptın mı? Zira son ikisi için sabit başlıklarımız dahi var. Haliyle sana sadece anlatılanları tekrar anlatmış olacağız. Ayrıca ilk sorununu farklı bir yerde dile getirdiysen lütfen belirt bunu, zira aynı soruları sorma ihtimalimiz var.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

EcU

İlk açtığım konuda düzgün bir Türkçe kullanmadığım için uyarmıştınız tekrar o konuya bakmanızı istemedim vakit kaybı olacağı için, en azından kablosuz kablosuz interneti tanıtmama yardımcı olur musunuz ? eski laptopumda direk tanıdığı için ihtiyacım olmadı.

heartsmagic

@Ecu, eski başlığa bakmamız lazım zira dediğim gibi aynı şeyleri soracağız sana. Bu sorun güncellemeden sonra olduysa eski çekirdekle de aynı sorunu yaşıyor musun diye sormuş ama cevap alamamışım diğer tarafta.

Kablosuz için lütfen forumda arama yap. BCM4313 olarak arama yapman bile yeterli olacaktır. 10.04 kullanıyorsan ona göre bakarsın başlıklara. Kablo ile bağlanma imkânın varsa 10.04 ile sanırım bağlanıp sistemi güncellemek, ardından da kısıtlı ilavelerden sürücü kurmak yeterli oluyordu.

EcU

Güncelleme ile denedim ama bir değişiklik olmadı. O açtığım konuyu kapatın bence çünkü pek kayda değer bilgi alamadım sürekli bana bir konudan bir konuya atlama dendi o yüzden güzelce bu konuyu açtım pekala ben sitede kendim bulurum. Olmadı yabancı sitelerden daha pozitif yanıtlar alacağıma inanıyorum sağolun. Siteye bakacağım fakat herkes sadece çıktı istiyor bende çıktılarımı yolladım haftalarca cevap alamadım. Neyse isterseniz bu konuyuda kapatın nasılsa ben kendi çözümümü kendim bulacağım 10.04 kullananada yoktur sebebim ise 12.04 dizaynına ısınamadım.

heartsmagic

@EcU, "pozitif" cevap derken ne demek istediğini anlamadım. Fakat dilediğin yerde, dilediğin cevabı arayabilirsin. Forumda daha önce anlatılmış şeyleri bir defa daha anlatma gibi bir vazifem yok benim. Yabancı forumlarda bu yapılıyorsa onları tebrik ediyorum. Bir üstteki iletimde cevap mahiyetinde bir şeyler de yazdım. 10.04 kullanan vardır yoktur ama zamanında kullanan vardı ve bu konu için bir şeyler yazmıştır.

Arayışlarında sana kolay gelsin. Bizlerin ve senin "pozitif" cevap kavramlarımız çok ama çok farklı.

EcU

Forumda sürekli onun çıktısı ne bunun çıktısı ne deniliyor lakin bir cevap yok neyse uzatmanında anlamı yok pozitif kavramımı belirteyim yazışmalarım hakkında yorum yapmaktansa konu ile alakalı olumlu bir şeyler yazmaktan bahsediyorum anlatabildim umarım.

heartsmagic

@EcU, onun çıktısı ne bunun çıktısı ne diye sorulduktan sonra verilen cevapları görmüyorsan ancak "kör" olman lazım. Verilemeyen, çözümü bilinmeyen bazı münferit başlıklar için bunu söylüyorsan eğer, haksızlığın dik alasını yapıyorsun. İnsan bunu söylemeden önce forumdaki onlarca [Çözüldü] olarak etiketlenmiş başlığa bakar da biraz utanır, çekinir.

Sen git sonra cevabı olmayan bir başlığa sitem ekle. Ne yazık ki o da bizim değil, yardım etmeye çalıştığımız üyenin vermediği bir cevap için olsun. İlginç.

Yazışmaların hakkında yorum yapmamızın da bir sebebi var, forumda düzeni sağlamak. Sana elimizden geldiğince yardım etmeye çalışırız fakat sen bunu takıntı yapar ve yazışmalarını düzeltmezsen ister istemez bizlere karşı cephe almış olursun. Bizler bu forumda insanlara her gün yardım etmeye çalışırken yazılarımıza, dilimize, nokta, virgüle dikkat ediyorsak yardım alanların da buna uymasını isteme hakkımız mevcut.

Tekrar ediyorum, seninle bazı kavramlarımız çok farklı. Sen pozitifi dilediğin gibi düşünebilirsin, bizlerin pozitif kavramı çok farklı.

EcU

Sizin pozitif kavramınız ne bu birinci  sorum, ikincisi ise çözüldü denilen etiketlerin 4. sünde çözümü buldum. Konu hep dağılmış diğer üçünde ben sadece bunu belirtmek istedim. Aslında her çözüldü denen çözüm olmamış...

heartsmagic

Vereyim güzelce sorularına cevap.

Pozitif kavramı şudur, eğer biri bir ortama girdiyse, yaptığı bir şey için de kendisine öneri sunulduysa, uyarı verildiyse önce bir düşünür. Acaba bu ortamın kuralları nelerdir? Benden ne istiyorlar, neden öneri sunuyorlar, neden uyarıyorlar? Sonra anlar, burası her gün onlarca başlığın açıldığı, yüzlerce iletinin döndüğü bir forum. İnsanlar yardım ediyor, yardım alıyorlar. Bunu yaparken de Türkçe'ye özen gösteriyorlar. En azından nokta, virgül kullanıyorlar, cümle nasıl başlar nasıl biter belirtiyorlar yazılarında. O zaman, ben de biraz özen gösterebilirim, bunu takıntı yapmadan, insanları suçlamadan önce de kendimi biraz düzeltir olacakları izlerim. Buyur sana pozitif yaklaşım.

Ayrıca, bizden pozitif yaklaşım beklemeden önce dediğim gibi insan azıcık utanır, çekinir. Forumda kaç tane çözülen başlık var bir bakar, kaç insana yardım edilmiş bir görür. Sonra tutup buraya gelerek "cevap yok, çözülen başlık yok" demez. Bu da ikinci pozitif yaklaşım.

Diğer soruna gelince, her çözülen başlık her duruma uyacak diye bir şey söyledim mi ben? Eğer o başlık çözüldüyse o kişi için çözülmüştür, sen istediğin kadar itiraz et, istediğin kadar "bu böyle değil" de, ortada çözülen bir başlık, sorununu gideren bir kullanıcı var demektir. (Nokta)

EcU

uzatmanın anlamı yok genç ben düzgün yazmamış olabilirim ama şunu anladım deneye deneye herkes sorunlarını halledebiliyormuş şu anda 12.04 kurulu ve hiçbir destek almadım onukura bunu sile bütün ayarları yaptım ayrıca seninde kimseyi yargılama hakkın yok. artist artistte (.) yapıp nokta yazma senin forumun gibi yüzlerde forum var insanları yazdığı yazılara kurallara uymaması vs. gibi zırvalıklarla yargılamak yorum yapmak yerine kısa ve öz çözümlere cevaplar yazılsa daha makul olur du!!!!

bytan

Üye olunurken kabul edilen kriterlere sonradan itiraz etmek pek bir makul! davranış olsa gerek. :)

Diğer yüzlerce forum dururken burada vakit harcamazsan memnun oluruz. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Alıntı yapılan: EcU - 02 Eylül 2012 - 14:18:18
uzatmanın anlamı yok genç ben düzgün yazmamış olabilirim ama şunu anladım deneye deneye herkes sorunlarını halledebiliyormuş şu anda 12.04 kurulu ve hiçbir destek almadım onukura bunu sile bütün ayarları yaptım ayrıca seninde kimseyi yargılama hakkın yok. artist artistte (.) yapıp nokta yazma senin forumun gibi yüzlerde forum var insanları yazdığı yazılara kurallara uymaması vs. gibi zırvalıklarla yargılamak yorum yapmak yerine kısa ve öz çözümlere cevaplar yazılsa daha makul olur du!!!!

Genç mi demiş bana kendisi? İltifat olarak kabul ediyorum. Ha, cidden kendisinden gençsem de şunu söylemek isterim, senin yaşında senin gibi olacağıma genç olmayı, genç kalmayı yeğelerim. Yaşı kaç bilemiyorum, fakat forumda yaşı çok genç olup da kendisini doğru düzgün ifade edebilen, saygı sevgi nedir bilen, adam gibi yazışabilen onlarca üyemiz var.

Tabi şu durumda kendisi bize cevap veremeyecek, daha fazla atıp tutmayayım arkasından. Fakat insan yardım etme niyetiyle giriştiği bir durumda buralara kadar gelince tutamıyor kendisini. İnsanız bir yerde, genç! olsak bile.

Not0: Her yazdığı forumda diğerlerini kendisinden daha genç düşünen bir insanın psikolojisi nasıldır cidden?
Not1: Emredersiniz beyefendi zırvalamayız, senin için kısa ve öz yazarız. Forumda elli defa yazılmışsa da yeniden yazarız. Padişah hazretleri öyle buyurduğuna göre bize yorumlamak düşmez.
Not2: Not1'in kendisi şaka elbette, tek forum biz değiliz, haiyle ...
Not3: Tutamadım yine kendimi.