mp4 uzantılı video partlarını tek parça haline getirmek

Başlatan efekan, 16 Ağustos 2012 - 02:57:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efekan

Bu konuyla alakalı daha önce denenmiş çeşitli yöntemler mevcut. Bu yöntemlerin bir çoğu partları birleştirirken hem çok zamanımızı alıyor hem de birleştirirken bir çok program aynı zamanda dönüştürme işlemi yaptığından videolarda bozulma oluyor.

Ancak anlatacağım yöntem sadece video partlarını art arda birleştiriyor. Yani herhangi bir dönüştürme işlemi yapmıyor ve 6-7 tane partı tek part haline getirme işlemi sadece 30 saniye sürüyor.

Gelelim bu işlemin nasıl yapıldığına.

İlk önce ubuntu yazılım merkezinden "gpac" paketini kuruyoruz.
Daha sonra yine konsoldan indirdiğimiz video partlarının bulunduğu klasöre gelip aşağıdaki komutu veriyoruz.

MP4Box –cat part1.mp4 –cat part2.mp4 –cat part3.mp4 –new film.mp4

Burada dikkat etmeniz gereken nokta partları doğru isim ve sırayla aralarına "–cat" komutunu yerleştirip kaç tane part varsa hepsini yukarıda verdiğim formatta sıralamak. Sondaki "film.mp4"  bizim tek parça halindeki dosyamız olacak.

Arkadaşlar birkaç defa denedim sorunsuz çalışıyor. Videoda kesinlikle herhangi bir bozulma olmuyor. Hatta diğer yöntemlerde bazen video sanki bir parttan diğer parta geçermiş gibi duraksıyor bunu yaşadım daha önce. Fakat bu yöntemde hiç bir sorun olmuyor. Ve en önemlisi işlem çok hızlı gerçekleşiyor. 7 partı birleştirmesi 30 saniye bile almıyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Windows kullanıcıları ise aşağıda verdiğim linke göz atabilirler.

http://tekneoblog.blogspot.com/2012/08/mp4-uzantl-video-partlarn-tek-parca.html

odyssey

En kısa zamanda deneyeceğim arkadaşım bilgi için teşekkürler.

heartsmagic

Düz cat ile de olabilir sanırım bu iş.

cat part*.mp4 > film.mp4

Elime geçen neyle parçalandığını bilmediğim bazı dosyaları ara ara cat'le birleştiririm.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

efekan

Sayın heartsmagic bahsettiğiniz yöntemle video dosyalarını birleştiremiyorsunuz.
birleştiriyor gibi görünüyor fakat ilk partı gösteriyor sadece diğer partı göstermiyor.
Yönteminiz diğer dosya biçimleri için geçerli olabilir ancak mp4 uzantılı dosyalar için geçerli değil.
Zaten netten indirdiğimiz video partları genelde mp4 uzantılı olduğu için böyle bir yazı oluşturayım dedim.
Çok araştırdım ama tek yöntem şuanlık bu.

heartsmagic

İlginç. .avi birleştirdiğimi hatırlıyorum. mp4'e özel bir durum mu var acaba?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.