Ekran Işığı Sorunu

Başlatan secret35, 09 Ağustos 2012 - 16:03:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

secret35

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım samsung s0gtr modeli, Ubuntu 12.04 lts x64 bit kurulu. Batarya seviyem 70 seviyeye geldiginde ekranımın ışıgı yükselip alçalıyor. Bunu kısa aralarla sürekli yapıyor. Bilgisayarı açıp kapatıyorum bir kaç dk dakika düzgün durup tekrar aynı şeyi yapıyor. Ekranda da ekran ışıgının açılıp kapandığını gösteren bir gösterge çıkıyor.

Düzenleme Notu:Lütfen imlâ kurallarına uyunuz.

DoGuKaN

Biraz daha bilgi verebilir misiniz? Bu ekran ışığının artıp azalması olayı siz dizüstü bilgisayarınızı kullandığınız sırada durup dururken mi oluyor yoksa boş bıraktığınızda birkaç saniye içinde düşüp siz kullanmaya başladığınızda tekrar artıyor mu?

cerencalici

"Acillll" diye yazınca iletinize yanıt veren kişilerin sayısını artıramazsınız. Olsa olsa ben başlığı düzelttiğimi belirten bir ileti yazabilirim böyle. :D

Şayet sorunun ne ile ilgili olduğunu belirten başlıklar kullanırsanız hem yanıt verebilecek arkadaşlar için kolaylık olur, hem de sizinle aynı problemi yaşayanların konuyu takip etmelerini kolaylaştırırsınız. :)
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

secret35

Batarya seviyem 70 gelince ekranımın ışığı kısa süreler halinde hızlı bir şekilde yükselip alçalıyor. O anda mouse fare ve klavye çok agır işliyor. Bilgisayarı kapatıp açınca sorun çözülüyor kısa süre sonra tekrarlıyor.

DoGuKaN

Ekran kartı sürücülerini kurdunuz mu acaba?

secret35

Ayrıntılara girdiginde grafik kısmı boş standart bilinmeyen diyor. Kurulumdan sonra ektra bir sürü kurmadım.

if

lspci | grep VGA
ls /sys/class/backlight
çıktısı ile bilgisayarın marka ve modelini alayım.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.