[Çözüldü] Sayfaların geç açılması

Başlatan LuffySanchez, 08 Ağustos 2012 - 08:14:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LuffySanchez

Tarayıcı ilk açtığım zaman önceden girmiş olduğum bi siteye girişim 10 sn civarlarında, hiç girmemiş olduğum bi siteye giriş ise 30 sn civarını buluyor. Daha sonrasında eskiden girmiş olduğum sitelere girerken sıkıntı yaşamazken hiç girmediğim bi siteye girerken ise sayfanın açılması yine cok uzun zaman alıyor. Bundan once flash guncellemesinde ve ati ekran kartını tanıtmada bi sıkıntı yaşamıştım. O sorunlarıda çözüp çözemediğimden de emin değilim açıkçası. Tarayıcı olarak mozilla ve chrome yüklü. İkisindede aynı sıkıntı mevcut. Yardımlarınızı bekliyorum.

SilverW

Merhaba,

Pek fazla anlamasamda bir bilgisiyarcı olarak size şunu diyebilirim; İşlemci çok fazla ısınıyor olabilir mi ? İnternet hızında bir problem yoksa sistem gözlemcisini açarak chrome ve mozilla herhangi biri çalışırken işlemci ve ne kadar ram kullandığını söylermisin ?

LuffySanchez

Alıntı yapılan: SilverW - 08 Ağustos 2012 - 09:00:16
Merhaba,

Pek fazla anlamasamda bir bilgisiyarcı olarak size şunu diyebilirim; İşlemci çok fazla ısınıyor olabilir mi ? İnternet hızında bir problem yoksa sistem gözlemcisini açarak chrome ve mozilla herhangi biri çalışırken işlemci ve ne kadar ram kullandığını söylermisin ?

Download İndirme hızında herhangi bi bir sorun yok. Herhangi bir donma falanda olmuyor. Mozilla'da mesela connecting bağlanıyor yazıp bir süre sonra açılıyor site. Bu arada ubuntuyu İngilizce olarak kurdum .Cpu veya ne kadar ram kullandığını gösteren bir program bulamadım. İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Düzenleme Notu: Lütfen imlâ kurallarına uyunuz.

SilverW

System monitor diye geçer İngilizcesi. Bi Bir bakalım şu işlemci ne kadar çok çalışıyor.

LuffySanchez

Burada bi sorun yok gibi gözüküyor.

SilverW

LuffySanchez

SilverW

Değerler bana göre yüksek, fakat bilgisiyarı donduracak veya internete sokamayacak kadar değil. modem değerlerini bu şekilde kopyalabilir veya fotografını çekebilir misin ?

Örnek;

Mod: ADSL2+
Hat Kodlaması: Trellis On
Durum: No Defect
Hat Güç Durumu: L0

Alınan Gönderilen
SNR Sınırı (dB): 29.8 17.6
Sinyal Genlik Zayıflaması (dB): 8.5 3.3
Çıkış Gücü (dBm): 11.6 19.8
Ulaşılabilir Hız (Kbps): 25672 1112
Hız (Kbps): 8000 799
MSGc (number of bytes in overhead channel message): 59 11
B (number of bytes in Mux Data Frame): 250 24
M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 1 1
T (Mux Data Frames over sync bytes): 1 4
R (number of check bytes in FEC Data Frame): 0 0
S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 1.0000 0.9901
L (number of bits in PMD Data Frame): 2008 202
D (interleaver depth): 1 1
Delay (msec): 0 0

Super Frame: 4852853 4928570
Super Frame Hataları: 0 2611
RS Words: 0 0
RS Düzeltilebilir Hatalar: 0 0
RS Düzeltilemez Hatalar: 0 N/A

HEC Hataları: 0 54667
OCD Hataları: 0 0
LCD Hataları: 0 0
Toplam Hücreler: 1487906718 3943919168
Data Hücreler: 77439178 851022068
Bit Hataları: 0 3871806

Toplam ES: 0 10893
Toplam SES: 0 10100
Toplam UAS: 30 9829

LuffySanchez

Bu değerleri çıkartabilmem için terminale ne yazmam gerekiyor. Daha doğrusu oraya mı bişeyler yazmam lazım?

SilverW

LuffySanchez

Bağlantı Durumu Bağlı
Bağlantı Tipi DSL
Hat Modu ADSL_2plus/AnnexM
Gelen Giden
ADSL Hızı(Kb/s): 12284 794
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 19864 2680
SNR Sınırı (dB): 0.0 -1.3
Hat Zayıflaması(dB): 0.4 0.3
Güç (dB): 1.1 1.5

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Ağustos 2012 - 10:26:15

Ubuntuyu wubi ile kurdum. Bilgisayarda win7de kurulu. Win7de herhangi bi sorun olmuyo.

SilverW

İnternet hızın yüksek fakat hat değerlerin oldukça düşük, TTNET kullanıyorsun. Diyebiliceğim şey VPN kurupta denemen olacak ve ttnet'i bu konuda bilgilendir. Santral'e çok uzak olabilirsin veya köy kasaba gibi yerlerde yaşayabilirsin. Bu nedenler gözüme çarpıyor internetin 13mbit civarında görüyorum ama bu hat değerleri 1mbit'i zor kaldıracak çinsten.

İnternet'inde sürekli kopmalar oluyordur büyük ihtimal. Bu kopmaları vpn ile çözebilirsin.

LuffySanchez

Bi ara kesilmeler oluyodu fakat su aralar oyle bi sorunla cok nadiren karşılaşıyorum. Win7de hiç bi sıkıntı yok. ubuntutudada  sadece sayfalara girerken bi 15-30 sn arasında bekleyip birden açılıyo. Download hızımda 1mb civarlarında oluyo genelde. Dediğiniz gibi bi vpn 'i kurup bi deneyeceğim. Çok teşekkürler

SilverW

Kesilme sorununu bende yaşıyorum ttnetin herkeze yaptığı birşey şuanda sanırsam. VPN ile girdiğimde sorun kalkıyor ortalıktan ama windows veya linux işletim sistemi olsun hep aynı kesilmeler çoğu kişi yaşıyor, kendimce çözümü ise VPN ama yinede üstatlarımızın yardımını almayı unutma. Sonuçta ben o kadar çok linux bilmiyorum.

heartsmagic

@LuffySanchez, DNS değiştirmeyi dener misin. Eğer o da işe yaramazsa ipv6 iptaline gideriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

Modem değerleri ve hele işlemciyle alâkası olduğu hiç sanmıyorum. @heartsmagic'in önerisi ile durum değişmezse sudo lshw -c network çıktısını alayım.

LuffySanchez

Alıntı yapılan: if - 08 Ağustos 2012 - 20:50:23
Modem değerleri ve hele işlemciyle alâkası olduğu hiç sanmıyorum. @heartsmagic'in önerisi ile durum değişmezse sudo lshw -c network çıktısını alayım.

*-network               
       description: Wireless interface
       product: BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller
       vendor: Broadcom Corporation
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:02:00.0
       logical name: eth1
       version: 01
       serial: 00:1b:b1:a2:2b:9c
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical wireless
       configuration: broadcast=yes driver=wl0 driverversion=5.100.82.38 ip=192.168.2.10 latency=0 multicast=yes wireless=IEEE 802.11
       resources: irq:16 memory:f3800000-f3803fff
  *-network
       description: Ethernet interface
       product: 88E8040 PCI-E Fast Ethernet Controller
       vendor: Marvell Technology Group Ltd.
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:06:00.0
       logical name: eth0
       version: 00
       serial: 00:24:54:e5:e5:a9
       capacity: 100Mbit/s
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical tp 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd autonegotiation
       configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=sky2 driverversion=1.30 firmware=N/A latency=0 link=no multicast=yes port=twisted pair
       resources: irq:42 memory:f2400000-f2403fff ioport:b000(size=256)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ağustos 2012 - 03:53:41

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Ağustos 2012 - 19:09:26
@LuffySanchez, DNS değiştirmeyi dener misin. Eğer o da işe yaramazsa ipv6 iptaline gideriz.

ipv6 yı iptal etmiştim. Böyle bi yavaşlık olunca herhangi bi DNS adresi girmedim.

heartsmagic

Yani DNS değiştirmedin mi? Konuyu daraltmak adına değiştirip bakabiliriz.

LuffySanchez

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Ağustos 2012 - 04:08:31
Yani DNS değiştirmedin mi? Konuyu daraltmak adına değiştirip bakabiliriz.

Evet Google Dns adreslerini girince sorun çözüldü. Bende zaten yavaş dahada yavaşlamasın diyerekten hiç dns adresi girmemiştim. Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

heartsmagic

Rica ederiz. DNS adresi girmek yavaşlatmaz, aksine görüldüğü gibi bazı durumlarda hızlandırabilir. Bu, kullanılan DNS sunucusu ile ilgili bir olaydır.
Etiket için teşekkür ederiz.