[Çözüldü] chat

Başlatan potasyumsiyanur, 31 Mart 2008 - 16:53:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

potasyumsiyanur

site içerisindeki üyelerle chat imkanı olabilir mi?
sorunlara yönelik hızlı çözümler için gereklidir diye düşünmekteyim

soruların ve sorunların kaybolmaması için başlıkların açılması kaydı ile mümkünse eğer çok güzel bir uygulama olur
deniz yanmaz dersin ama...
yanarsada kimse söndüremez.

Sypro

ana sayfaya koyulacak bir link ile chat room a geçilmesi güzel bir fikir olabilir.
zira foruma entegre bir chat sistemi her gelen yeni mesajda sayfayı yenilemeye kalkabileceği için hal-i hazırda yazılan entry'yi olumsuz etkileme durumu olabilir.

chat fikri için görüşüm olumlu yönde, ben de destekliyorum.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Maria

Forum veri tabanını gereksiz yere meşgul edecek bir uygulamaya ben karşıyım. Chat için IRC odalarımız mevcut. Sorulan sorunların ve verilen cevapların kalıcı olması için foruma yazılması şart.

potasyumsiyanur

forum kullanıcılarının profillerine bakarsak genelde birbirlerini diğer forumlardan tanıyan insanlardan oluşmaktadır:S diye düşünmekteyim
mesela benim uzun süredir takip ettiğim forum sitelerinden burada karşılaştığım insanlar bulunmakta:)
forum kullanım alışkanlığından dolayıdır ki sorunların çözümü ile geri dönüşlerin forum kullanıcılarında problem yaratacağını düşünmemekteyim.
sonuçta ubuntunun felsefesinden  yola çıkarak problemlerin çözümlerinde yardımlaşmanın en üst seviyede olacağını farzedersek yararlı bir uygulama olabilir
teşekkürler
deniz yanmaz dersin ama...
yanarsada kimse söndüremez.

heartsmagic

Forum her zaman daha kalıcı olmuştur. Zaman zaman IRC üzerinden yardım yaptık ancak foruma aktarım yapılmasa uçup giderdi sanırım. Her durumda da bunun garantisi verilemeyeceğine göre forum üzerinden bu işleri sürdürmek en iyisi. Foruma aktarılması şartıyla zaten bir IRC odamız mevcut. Eğer herkeste böyle bir istek olursa birileri orada bulunmaya çalışır sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.