Xubuntu Ekran Kartı Kurulum Sorunu?

Başlatan casper53, 31 Temmuz 2012 - 08:23:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

casper53

Arkadaşalar öncelikle kolay gelsin, ben ubuntu kullanırken hiç sorun  yoktu. Şimdi xubuntu geçtim ve ekran kartı driverini sürücüsünü amd sitesinden en güncelini indirdim sag tıklayıp program gibi çalıştır yaptım ve kurarken bu hata verdi ''you need to run this installer as the super-user'' ubuntuda kurarken hiç sorun yaşamıyordum neden kaylaklanablir ?

odyssey

Anladığım kadarı ile senden root olarak işlem yapmanı istiyor
Konsoldan root olarak çalıştır

sudo sh dosyaadı.run

Sanırım böyle bişeydi

casper53

Alıntı yapılan: odyssey - 31 Temmuz 2012 - 08:36:12
Anladığım kadarı ile senden root olarak işlem yapmanı istiyor
Konsoldan root olarak çalıştır

sudo sh dosyaadı.run

Sanırım böyle bişeydi
olmadı :'(

heartsmagic

Olmadı ama ne oldu? Eğer doğru uygularsan olması lazım, lütfen bize uyguladıklarını ve çıktılarını aktar. Komutu sürücünün olduğu dizinde vereceksin, haliyle ismi neyse de onu kullanacaksın.

Şuraya hiç baktın mı?
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30785.0
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

Ayrıca şunları görürsek daha kolay yardımcı olabiliriz;
lspci | grep VGA
glxinfo | grep render

casper53

Alıntı yapılan: burk - 31 Temmuz 2012 - 17:08:41
Ayrıca şunları görürsek daha kolay yardımcı olabiliriz;
lspci | grep VGA
glxinfo | grep render

01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Redwood PRO [Radeon HD 5500 Series]

Şu an kubuntu kurdum. Ekran kartı kuramadım. Nasıl kuracamğım uçbirimsiz ? Eskiden etkinleştir diyordum, indirip kuruyordu. Ne yapmam gerek? Daha doğrusu Grafik kartı bölümünü bulamadım :D Biraz karışık geldi ama hız bakımından süper. Oraya nasıl girebilirim ? Oradan direk etkinleştir diyerek indirip kursa iyi olurdu.

Düzenleme Notu: Komut ve çıktıları için [code][/code] etiketi kullanınız.

1910

Xubuntu'da, ''run'' uzantılı programızın bulunduğu dizinde sağ tıklayarak, gelen seçeneklerden ''uçbirimi buraya aç'' sekmesini seçip ardından
sudo sh dosyaadı.run
Komutunu verdiğinizde programınız kurulacaktır. Uçbrime en az kod girerek kurabileceğiniz yöntem ancak bu olabilir sanırım.

burk

@casper53 başlık Xubuntu son iletinizde Kubuntu kurdum diyorsunuz, hangisi geçerli?