[Çözüldü] Tarayıcı oyunları performansı

Başlatan Serdar21, 30 Temmuz 2012 - 22:05:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Serdar21

Arkadaşlar ben tarayıcıdan oynanan oyunlarda (oynadığım bütün tarayıcı oyunlarında çok kasıyor bilgisayarı belli bir oyun yok kasan) Windowstaki performansı alamıyorum Ubuntuda, bunun bir çözümü varmı sürücü ayar vs. gibi şeyler... ekran kartımın sürücüsü yüklü ekran kartım Nvidia 7300 gt 512 mb, 2 gb ram intel 1.8 ghz dual core işlemci, biliyorum okadar iyi * bir şey değil bilgisayar ama Windows 7'de sorun yok performansı beklediğim gibi, Ubuntu 12.04 kullanıyorum buarada...

ct

Unity 2B ile denediniz mi? Daha önce buna benzer bir başlık açılmıştı. Haxball oyunu içindi. Orada bu şekilde bir çözüme ulaşmışlardı:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=34956.0

Ben de bazı çok kasan durumlarda performans için Unity 2B'ye geçiyorum. Unity 2B için kullanıcı girişi yaptığınız açılış ekranında şifrenin yanındaki butona tıklayarak Unity yerine Unity 2B seçmeniz gerekiyor.

Serdar21

Evet denedim zaten Unity 2b ile çalışıyor bilgisayar 3ü görmüyor :) ben yanlız gnome shell 3.4 kullanıyorum şuan performansı gayet iyi bilgisayarın, yanlız işte ne zaman şu flash gerektiren uygulamalar işin içine giriyor tarayıcı performansı bitiyor bilgisayarın performansı iyi sadece tarayıcının performansı çok düşüyor...

ct

Flash Adobe'un ürünü ve Adobe özgür yazılıma en çok zarar vermeye çalışan şirketlerden birisi olduğu için çok umutlu değilim bu problemlerde. HTML 5 ile bir şeyler değişebilir belki.

Serdar21

Anlaşıldı, kasıntı flash ile devam edicez  :P kasa kasa devranın dönmesi umuduyla :D teşekkürler bilgilerin yardımın için ct kolay gelsin :)