USB wireless adaptör tavsiyeleriniz?

Başlatan komikimben, 31 Mart 2008 - 14:04:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DeFacto

Alıntı yapılan: SoulSmasher - 11 Mayıs 2008 - 19:06:02
edimax 7318 i satın aldım. rt73 çipsetli

arkadaşlar taktığınız gibi görüp çalışıyor artık rt73 çipsetine sahip aygıtınız

burada incelemesi yapılmış

bunu almamdaki asıl etken, usb dongle olup ayrıca antene sahip olması. herkese tavsiye ederim ;)

Şimdi bu hiçbir markette yok mu :( Tam da böyle bir şeye ihtiyacım var :(

kutsalcvs

usrobotics 5426 var nasıl tanıtırım bilmiyorum takıyorum çalışmıyor
ÖZGÜRÜM ÖZGÜRSÜN ÖZGÜRÜZ

CodErode

Kim derdi ki linuxa sevdalancağımı.. :D

Gittik aldık bir wus300 tam bir bela.. :D

sudocu

leopard (ve tiger) için aldığım edimax ew7316ug (RTL8187) bonus olarak linux üzerinde de çalışıyormuş. malum işletim sisteminde de çalıştığını söylememe gerek yok herhalde  :)
fiyatı da bayağı uygun tavsiye ederim.
her seyin basi sudo!

garafatma

Alıntı yapılan: sudocu - 04 Nisan 2009 - 02:22:40
leopard (ve tiger) için aldığım edimax ew7316ug (RTL8187) bonus olarak linux üzerinde de çalışıyormuş. malum işletim sisteminde de çalıştığını söylememe gerek yok herhalde  :)
fiyatı da bayağı uygun tavsiye ederim.

Bende ondan aldım ve hiçbir sorun yok, 3 dağıtımda da kullandım. Ubuntu, Arch, Mint.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Hyako

Sevgili Dostlar,,

Ubuntuda denediğim ve  Tam netice aldığım bir wrilles Adapter ismini buradan vermek istiyorum...

"GEMBİRD" NICW-U3,  Almanyada 9.99€ satış fiyatı var.... Windows sistemde de müthiş çalışıyor.. Fiyat 'ı da güzel olan bu adaptör ne yazıkki, BACKTRACK LİNUX sistemi ile uyuşturamadım ...

Saygılarımla...

caner_y

denediğim gördüğüm kadarıyla zyxel G202 marka adaptörü ubuntu hemencecik tanıyo ama ben acemiliğimden dolayı hala internete bağlanamadım

mustineo

selcii

Tam tersini söleyeyim. Everest EWN-686N 300Mbps Wireless-N Usb Adaptör almanızı önermiyorum halen onla boğuşuyorum ben şuanda arkadaşlar

lyalcin06

bencede Airties 2410 ( 300 MBPS almayın calışmıyro degil ben calıştırdım ama tavsiye etmem insanın bıktırıyor gercekten )

Ozmo

mevcut kullanmakta olduğum wireless kartı miadını doldurdu dolduracak :)
02:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR5001 Wireless Network Adapter (rev 01)
linux açtığımda bu yazılar akıyor ve çevredeki ağları göremiyorum aynı şekilde windows'ta da geçerli...
bu hatayı aircrak-ng kullanırken aldım :)
Apr 24 07:18:47 brnfr kernel: [21101.071139] ath5k phy0: noise floor calibration timeout (2427MHz)
Apr 24 07:18:47 brnfr kernel: [21101.474693] ath5k phy0: gain calibration timeout (2432MHz)

wireless kartına biraz yüklendi mi gidiyor..
Şu ana kadar usb wireless adaptör denemedim. sizden ricam: linux altında sorunsuz ve fiyat aralığı 30 ile 50 tl arası bir usb wireless adaptörü önerirseniz sevinirim...

YAKAMOZ

Eğer 54Mbps, işimi görür diyorsan,
Gembird  nicv-u3 modelini ucuz olduğu için önerebilirim.Yeni nesil ,wireless adaptörler kadar minicik olmasa da fiyat avantajı ve iyi performansı ile işini görür.
Almanya'da 10€ ortalama ile satıldığına göre ,Türkiye'de de aşağı yukarı bu fiyat karşılığı olmalı.Linux'ta çalıştığını gördüğüm için önerdim. Selamlar.

Ozmo

150Mbps olursa güzel olur öneri için sağ ol iyi forumlar

recebim59

Sistem        :  Ubuntu 12.04 32 bit
Anakart       : ASROCK FM2A75-DGS
Ekran Kartı :  AMD RADEON HD 7660D
İşlemci        : AMD A10 5800K TRINITY
ram              : 2GB 1600 Mhz DDR3

if

lyalcin06

Merhaba,,

15 Adet masa üstü bilgisayara kurulu ubuntu 12.04 sürüme usb wireless adaptör secimi yapmaya çalışıyorum ama yukarıdeki cevaplardaki ürünler artık stok maalesef bulunmamakta yenileri kullanan arkadaşlar varmı tavsiye edebileceği marka ve modelleri yazarlarsa çok sevinirim. Teşekkürler

meda

Alıntı yapılan: lyalcin06 - 30 Ekim 2014 - 10:24:18
Merhaba,,

15 Adet masa üstü bilgisayara kurulu ubuntu 12.04 sürüme usb wireless adaptör secimi yapmaya çalışıyorum ama yukarıdeki cevaplardaki ürünler artık stok maalesef bulunmamakta yenileri kullanan arkadaşlar varmı tavsiye edebileceği marka ve modelleri yazarlarsa çok sevinirim. Teşekkürler
Biraz yardımcı olabilir. https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/WirelessCardsSupported
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

eronis

https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/WirelessCardsSupported

arkadaşlar yen makinem elime geçti. Masaüstü aldım. Kablo ile uğraşmak istemiyorum. Tamam eyvallah bu adresi vermişsiniz ancak bunlar ubuntudan başka dağıtımlarda sorun çıkarır mı ? yoksa bunlar bütün linux sürümlerinde (güncel olan, desteği kalkmamış) sorunsuz takar takmaz çalışır mı ? Malum tek ubuntu kullanmıyorum. Pek çok dağıtım var kullandığım...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Ocak 2015 - 15:31:27

Gördüğüm kadarıyla bu sitedeki ürünlerin çoğunun ubuntuda bile çalışacağı tartışma konusu ? Peki hiç sorun çıkarmadan çalışacak bir şey yok mu ?

https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/WirelessCardsSupported
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

heartsmagic

Kimse "bütün" dağıtımlar için öngörüde bulunamaz, nokta atışı aramalar yapmalısın. Gözüne kestirdiğin aygıtları biraz araştırır durumlarına bakarsın. Buradan birileri de kullandığı aygıtı sana söyleyebilir, fakat kimse farklı dağıtımlar için kolay kolay öngörüde bulunamaz.

Fakat, sürücü desteği varsa bir şekilde diğer dağıtımlarda da (büyük aksilikler olmazsa) çalışır aygıtlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

asus n-13 aldım, takar takmaz çalıştı :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

heartsmagic

Ne güzel, bundan sonra başlığı gören nokta atışı yapabilir o halde :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.