USB wireless adaptör tavsiyeleriniz?

Başlatan komikimben, 31 Mart 2008 - 14:04:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

komikimben

Sevgili kardeslerim;

Ubuntu'nun sornsuz olarak tanıdığı yada çözümü olan wireless adaptörü var mi?

Elimdeki Philips marka wireless adaptörü atacağım çöpe.

Tavsiyeleriniz bekliyorum. Ne alayim?

komikimben

edit: yukarida sorunsuz yazmak istemistim ama u harfi eksik. kovulmadan soyliyeyim. dalginligima gelmis.

Sypro

anladığım kadarıyla Arda'nın şuradaki tavsiyelerini denemenize rağmen sonuç alamadınız.

herneyse..

https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/WirelessCardsSupported   linkini tıklayarak istediğiniz bilgiye kolayca erişmeniz mümkün..

ayrıca, yazdığınız entry'nin sağ üst köşesinde "değiştir" diye bir kısım var, eğer hatalı bir kısmı var ise oradan tekrar düzenlemeniz mümkün.

not: kimsenin size karşı bir tavrı yok, başta ben. sadece forum üslubunuz biraz garip, o konuda anlaşamıyoruz :) merak etmeyin, bi harf atladınız diye kimse atmaz, kaldı ki "imla denetmenleri" mevcut forum içerisinde.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

komikimben

arda' nin dedikleri olmadi valla. verdigin adrestekilere detayli bakicam da bana tavsiye edecegin var mi orada?

yokmu hic su forumda usb wireless adaptor yav? 8)

Sypro

görmediğim şeylere güvenmek konusunda tereddüt eden bir insanım sanırım, cat5 gibi bir kablo ve ethernet adında çok güzel donanım parçalarım varken wireless kullanmayı hiç düşünmedim açıkçası.
ubuntu forums'ta aratın isterseniz en uygun 3 ürünü, yaşanmış olan bir sorun varsa gözlemleyin ona göre eleyerek en sorunsuzu kendiniz tespit etmiş olun. aklıma gelen en mantıklı tavsiye bu çünkü.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

komikimben

valla benim tavisye derken direk isim olarak demeniz.

yani x marka su modelde var . super kullan gibi.

munirekinci

USRobotics - 5423 Ubuntu ile kusursuz çalışıyormuş. Ben bugün Teknosa'da gördüm bu aletten.

komikimben

hocam tesekkur ederim...

direk takinca tanicak mi simdi?

inanayim mi?  8) 8) 8)

komikimben

Alıntı yapılan: SoulSmasher - 03 Nisan 2008 - 22:57:14
aman airties almayın da :)

yok eyirtays almamda demin munir kardesin dedigi robotiks kesin calisiyor mu?
yani yarin alicam eger kesin calisiyorsa...

munirekinci

Ben demiyorum Ubuntu destek sitesi diyor. Kesinlikle sorunsuz olarak çalışıyormuş.

Takınca doğrudan çalışırmı bilmiyorum şimdiye kadar hiç kabdosuz ağ kullanmadım. Sanırım ndiswrapper gibi bir yazılım ile birlikte kullanıyoruz.

Şu sayfanın en altlarında yazıyor: https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/WirelessCardsSupported

Alıntı YapU.S.Robotics
USR5423 Wireless USB Adapter
zd1211rw
Unknown
Yes
Yes
Works flawlessy with 7.10

komikimben

eyvallah kardesim cok takdir ettim valla seni.  8) 8) 8) 8) 8)

komikimben

USRobotics - 5423 usb

yukarida adi gecen wireless adaptor suan itibariyle ubuntuda kusursuz calismaktadir. hatta bu postu kendisi ile yapmaktayim.

teknosa magazalarinda bulabilirsiniz 45 ytl'ye.

buradan sayin munirekinci, sypro ve  soulmaster ve hatta heartsmagic kardeslerime sonsuz tesekkur ederim. yardimlariniz olmasa heralde hayallerim gerceklesmezdi. :d

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Sypro

Mutlu Ubuntu kullanıcıları bizleri hayallerimize bir adım daha yaklaştırıyor.

Güle güle kullanın:)

munirekinci

komikimben

heartsmagic

Bize hayır olsun demek düşer.

Not: Bu arada bir geri bildirim başlığı mı yapsak acaba? Her donanım için ayrı ayrı başlık nasıl olur bilmiyorum ancak kesin çalışan donanımların bir listesinin forumda bulunması fena olmaz. Yapılacaklar listesine almış olalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Nisan 2008 - 20:34:12
Not: Bu arada bir geri bildirim başlığı mı yapsak acaba? Her donanım için ayrı ayrı başlık nasıl olur bilmiyorum ancak kesin çalışan donanımların bir listesinin forumda bulunması fena olmaz. Yapılacaklar listesine almış olalım.

good idea ;)

SoulSmasher

bence de geri bildirim başlığı olabili,r. hatta tek bir başlık altında şu denebilir:
kullanıcılarımızın şahsen denedikleri çalışan usb adaptörleri
gibi bir başlık hoş duracaktır bence

SoulSmasher

antenli usb adaptör araştırırken fark ettim
edimax 7318 antenli kablosuz usb adaptörü düzgün biçimde, sanırsam ndiswrapper ile çalışıyormuş

SoulSmasher

edimax 7318 i satın aldım. rt73 çipsetli

arkadaşlar taktığınız gibi görüp çalışıyor artık rt73 çipsetine sahip aygıtınız

burada incelemesi yapılmış

bunu almamdaki asıl etken, usb dongle olup ayrıca antene sahip olması. herkese tavsiye ederim ;)

pingusheus

Hama USB wlan stick 54g+    rt73 chipsetli

Bende yukaridaki aleti ubuntu 6.10 versiyonundan beri sorunsuz kullaniyorum. Takar takmaz calisiyor. Ayar vs yapmaya gerek yok.

siigle

Tüh ya! Bende de Airties w300 serisi bir kablosuz aparat var. Ne yapacağım şimdi?

komikimben

Yukarda yazan aygıtları alcaksın. Birde liste var zaten. O listeye iyi bak.

heartsmagic

Alıntı yapılan: siigle - 03 Temmuz 2008 - 19:58:41
Tüh ya! Bende de Airties w300 serisi bir kablosuz aparat var. Ne yapacağım şimdi?

w300 bela bir aygıttı yanlış hatırlamıyorsam. w200 ile rahatlıkla iş görenler ne hikmetse w300'ü çalıştıramıyorlardı Linux altında. Eğer bir gelişme olmadıysa durum hala öyledir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.