[Çözüldü] 2 tane unity başlatıcı

Başlatan Serdar21, 27 Temmuz 2012 - 18:49:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Serdar21

Selam arkadaşlar, compizde unity eklentisini aktif edince unity başlatıcısından bir tane daha ortaya çıkıyor öntanımlı başlatıcının arkasında birtane daha oluyor, oda kullanılabiliyor, ve çok kasıyor bilgisayarı, bir forumda daha buna benzer bir şeyle karşılaşılmış ama ekranın sağında çıkıyormuş ordaki sağda ve solda 2 adet, birini gizle öyle kullan unity'den kaynaklanan bir hata denildi, hiç faydalı bir cevap değil açıkcası... Ubuntu 12.04 kullanıyorum, unity 2d masaüstü ortamı, yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam gerekli ?

decent

ls -a ~/.config/autostart

çıktısı nedir ?

Ayrıca Unity/Compiz ayarlarını sıfırlayabiliriz:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32434.0

Serdar21

concky ve .desktop çıktı sadece bu ls -a ~/.config/autostart kodu komutu girince, compiz ayarlarını sıfırladım ama yine aynı unity eklentisini etkinleştirince aynı şekilde yeni bir unity başlatıcı ortaya çıkıyor...

decent

Unity 2D kullanıyorsan compiz paketlerine ihtiyacın yok demektir.
Sistemde kurulu olan compiz paketlerini kaldırırsan Unity 3D çalışmayacaktır.

sudo apt-get remove unity-common compiz*

Not: Yaptığımız işlemlerden sonra otrumu kapatıp açmak yerinde olacaktır.

Serdar21

Tamam ama ben compizdeki unity ayarlarına kullanmak istiyorum, 3d gibi kullanabiliyorum 2d'yi o ayarlar sayesinde, ekran kartım Nvidia 7300, Unity'nin kara listesinde, o yüzden 3d kullanamıyorum, bende compiz ile bu eksiği gidermek istiyorum, ama düzgün olmuyor işte, bir yerde okumuştum unity başlatıyı silmek imkansız diye, daha sonraki sürümlerde belki yenilikler gelebilir diyordu, çözüm bulamıyorum...

decent

Serdar21

evet bakmıştım, ama çok kasıyor, bıktırıyor, malum boşuna kara listede değil, 2d kullanınca rahatlıyor bilgisayar, ubuntudan keyif alıyorum, sanırım buna benzer bir hata daha önce sorulmadı iş uzayacak gibi... bir şey sorayım ubuntu 12.10 sürümüyle birlikte unity 3d-2d diye ayrımlar ortadan kalkacak diye bir şey duymuştum bir bilginiz varmı bununla ilgili?

decent

Gnome klasik + compiz kullanmayı düşündün mü hiç ?

Serdar21

düşündüm kullandım çok güzeldi keyifliydi, harika bir deneyimdi, Mint Mate ile denemiştim... aslında iyi fikir şimdi tekrar gnome klasik'e geçmek istiyorum :) okadar çok değiştiriyorum deniyorum farklı masaüstlerini farklı linux dağıtımlarını ki artık birinde kalmak uzun süre kullanmak istiyorum... bakalım kısmet artık :) konu ne olacak bilmiyorum birileri bir gün bir çözüm bulursa diye açık kalsınmı yoksa çözüldü olarak kilitlermisiniz, yöneticiler karar versin ben gnome klasik'e geçiyorum :D

İyi çalışmalar arkadaşlar,, decent çok teşekkürler yardımın için :) çok yakında bir sorunla görüşmek üzere :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Temmuz 2012 - 17:18:15

aslında arkadaşlar sorunu çözüldü olarak etiketleyebilirim, çünkü sorun unity 2d kullanmamdan kaynaklanıyordu, şimdi gnome klasik kullanıyorum unity ayarlarını eklentisini açıyorum compizden ve unity 3d başlatıcı ortaya çıkıyor, ve her istediğimi yapabiliyorum şuan bir sorunum kalmadı :) pratik çözüm :D
Tekrardan iyi çalışmalar...